Sandero Ambience+ ili Stepway

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

U tom slučaju ja glasam za Sandera 1.4, a za novac koji bi dodao za Stepu skloniš na stranu za još jedan komplet guma, alarm, tng sistem, servise i sl.

leotar

Arhitekt, ako ce ti pomoci, AK Grabovickic koja je zastupnik RND u Tuzli nudi Sandero 1.4 Holiday za 15.775 KM za kes (16.675 KM puna cijena, 14.775 KM preko Renault finansiranja). Nije da ih reklamiram, ali ljudi stvarno imaju najbolje cijene Dacija u BiH (ovo sto sam dosad vidio).

John Reynolds

Citat: Aleks poslato 09.06.2011. - 22:53
U tom slučaju ja glasam za Sandera 1.4, a za novac koji bi dodao za Stepu skloniš na stranu za još jedan komplet guma, alarm, tng sistem, servise i sl.

Ovo je, naravno, veoma mudro razmišljanje i svakako ga treba uzeti u obzir. Meni je, pak, značio malo viši auto zbog visokih ivičnjaka u kraju i zbog neasfaltiranog putića do placa koji očas posla zaraste u korov koji sakrije rovove koje su iskopali traktori. "Step" ima zaštitu odozdo, malo je viši i to je meni značilo. Ako Arhitekti to ne treba, neka uzme u obzir. Kao i činjenicu da nisu iste gume i da su za "stepu" skuplje.

Opet, s druge strane, Arhitekto, kupovina auta je i emotivna odluka, pa ako ti se "step" mnogo više sviđa od "sandera", prelomi. Glupo bi bilo da sedaš u nov auto razmišljajući o tome da si za malo para mogao da imaš onaj koji smatraš lepšim (mislim da si tako napisao, izvini ako grešim), ali eto, presudilo ovo ili ono. Imam drugara kome izgled kola ne znači ništa, kaže - važnije mi je da je lep i udoban unutra, uglavnom ga gledam iznutra, ne spolja. Dakle, ima i taj momenat. Moram da priznam da sam nekoliko godina unazad uglavnom kolutao očima kad treba na duže da sednem za volan, a sad izmišljam kuda ću.  :dance:

speedo

Holiday paket je još samo dodatni plus za odabir "običnog" Sandera. Provjeri i aranžman preko Renault finansiranje, mene je, i pored troškova banke, izašlo nepunih 400KM nego za keš. Čudno, ali tako je.

arhitekt

Razum mi govori Sandero Holliday a srce Stepway..... Kao u nekoj pjesmi.... Šta mogu kad sam emotivac a crta estetike (sklonost ka njoj) se prenosi s koljena na koljeno kroz porodicu. Vrlo vjerovatno da ću odlučiti onog momenta kad uđem u salon i sjednem da pregovaram sa dilerom. :gun:

ex-user

Pa poslusaj srce :)

Ako ti mogu pomoci, ja sam od pocetka mislio da cu uzeti Stepway-a, od pocetka mi je izgledao bas kako treba, a obican Sandero mi je delovao nekako golo, osiromaseno u odnosu na njega, tj. ta SUV sminka mi je sasvim bila prikladna. A onda sam u salonu ispipkao i jednog i drugog i shvatio da mi je ta sminka suvisna, unutra su identicni, a spolja ti plasticni delovi izgledaju hmmmm... pa da kazem isfolirano, glumis kao da vozis neki SUV, a to svakako nije. I potpuno mi se "srce" okrenulo ka obicnom Sanderu. A kad se uzmu u obzir i da za manje novca dobijes full opremu (npr suvozacki airbag) + mozda nesto malo manja potrosnja + jevtinije gume, tu je i deo razuma :)
Naravno, i dalje mi je atraktivan onaj antricit sivi Stepway kad ga vidim, ali neka hvala, ne bih sebe da gledam u njemu :)

p.s. dodatni suvozacki airbag u Srbiji se cekao 2-3 meseca, umesto toga, svima uvale Blackline-a...
bla bla bla

Supernatural

Ja zivim u soliteru. Jedan komsa ima Stepway a drugi obicnog i mog glas ide za isfoliranog terenca. Prelep bre. I ovaj drugi je solidan, lep gradski auto al step ima neki smek. A i motor 1.6 je plus svakako.

Zoran

Stepway mi je nekako više ženski auto. Nemam nekih argumenata ali mi tako nekako odiše.
Sam svoj gazda - vazda.

krle

A i  prikolica mu nikako ne stoji.    :Smiley:


Šalim se, naravno.


Glasam za Stepway.

Raja


John Reynolds

#40
Citat: Zoran poslato 10.06.2011. - 21:14
Stepway mi je nekako više ženski auto. Nemam nekih argumenata ali mi tako nekako odiše.

Mooolim? Biraj mesto i oružje!  :gun:

PS U tom Holiday paketu nema komandi na upravljaču?

bind

#41
Skupi nekako za Stepway-a dCi i uzvaj.Voleo bi da mozes da vidis scene , skoro svaki dan idem uz i niz  Bubanj potok i skoro svaki dan imam iste scene . Proletim pored Audija ili BMW-a ili Octavie i kad vide da ih je obisla Dacia polome se do gore da me stignu i uopste im nije dobro i neznam zasto , ali pola njih pocne da dimi ko  cira lokomotiva . U svakom slucaju glas za Stepu i  sigurno se nececes  pokajati.




arhitekt

U Holliday paketu nema komandi na volanu. Samo ovo što sam nabrojao. Evo i danas cijeli dan razmišljam dali da biram srcem ili razumom.... U svakom slučaju nadam se skorijoj prodaji ovog mog Pežoa pa da napokon završimo tu priču vezano za Daciju...

kapsid

Citat: leotar poslato 10.06.2011. - 09:43
Arhitekt, ako ce ti pomoci, AK Grabovickic koja je zastupnik RND u Tuzli nudi Sandero 1.4 Holiday za 15.775 KM za kes (16.675 KM puna cijena, 14.775 KM preko Renault finansiranja). Nije da ih reklamiram, ali ljudi stvarno imaju najbolje cijene Dacija u BiH (ovo sto sam dosad vidio).

Ista cijena ima i kod dilera koji je mnogo bliže,arhitekt za pitanja stojim na raspolaganju  :welcome:,kao uvijek :too:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

crevce

Tako sam se i ja isto dvoumio i troumio. Da li sandero ambience ili stepway, prvi jeftiniji drugi lepsi i skuplji. Pa kad sam uzeo digitron u ruke dosao sam do zakljucka da bi najbolje bilo da uzmem subvencionisanog punta. Ali sam isto tako shvatio da bi mi se srce cepalo svaki put kad bi iz punta video nekog stepway-a . Svi znate sta vozim :), sad mi je puno srce svaki put kad pogledam kroz prozor, kad me pitaju sta vozim, kad sednem u auto... Na kraju nije sve ni u parama i u potrosnji, nekad malo prosetas do wc-a umesto da ides kolima i nadoknadio si razliku.