Utisci nakon 100.000 (150.000) km sa Dacijom

prethodna tema - sledeća tema

silent

@speedo - одлично си сажео утиске, апсолутно се поклапају са мојим, после свих ових година  :dobro:

- performanse motora su neadekvatne za današnji tempo saobraćaja, posebno u brdovitim krajevima kakvih u Bosni ima

Мени је тренутно ово понајвећи недостатак, узбрдо се вучем у другом степену преноса на 40 км/ч, нећу да развлачим мотор јер ме мало касније чека кривина, а дизели ме само обилазе....

- nije zanimljiv lopovima

Осим у пределу катализатора  :bonk:

speedo

@silent, upravo tako, pored modernih turbo dizel motora ovaj 1.4 je zaista starinski motor....nije meni ni mrsko ni problem zavrtiti do blokade, ali nema ni nekog smisla toliko forsiranje.

@mladja73
Da...preporučujem svima. Sjedište sam vadio iz auta, stavljao parčad krpe između kostura sjedišta i spužve, podmazivao šine različitim mastima...ali je samo taj potez dao rezultat.

@MitarMrgulic
S obzirom na vožnju očekujem da lamela prebaci 200.000km, većinom je otvorena i ne glupiram se sa kvačilom. Veoma sam pažljiv (kao i uostalom sa svim drugim stvarima na autu) tako da moj dojam i jeste sa tog aspekta uložene pažnje. Da sam bio manje pažljiv vjerovatno bi ovakav rezultat i davao bolji dojam.

Zaboravio sam navesti par sitnica:
- curila voda kroz kedere zadnjih vrata, pri dnu. Rješeno uz pomoć ovog foruma, koliko se sjećam potrebno je bilo podesiti neki najlon ili zaštitu iza zvučnika u zadnjim vratima.
- lampice na centralnoj konzoli (prekidača za prozore i ventilaciju) nekad su znale da štrajkuju...u zadnje vrijeme uredno rade.
- prednje sijalice crkavale par puta, ali i one u zadnje vrijeme traju duže. Osim njih još jedna sijalica zadnjeg žmigavca se upokojila, ostale su fabričke.

Farovima sam veoma zadovoljan iako su samo H4 sijalice. I danas dobro sijaju. Sama njihova površina, tj. plastični pokrov nije matirao niti požutio, ali se primjećuju sitne pukotine na njima. Prednje maglenke nekad "zamagle" valjda od temperaturne razlike, svi ostali farovi i žmigavci na nivou zadatka.