Chip tuning?

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

#75
Za čipovanje 1.5 dci uzimaju od 150 do 300 evra,a dobija se od 20 do 25 ks.

Sale

da tako se kreću cene,ali za tih 25ks bi trebalo da se uradi i zamena par mehaničkih delova...kod nekih je to samo sportski filter,a kod nekih usis i izduv...sve zavisi

ivan-bgd

Nisi dobro pročitao.To je za 1.5 dci 25 ks .Za benzince nisam ni pitao jer me nije zanimalo pošto vozim 1.5 dci

ppejic

Indirektno znam priču u vezi taksiste iz TM, koji je sa tjuniranim 1.6 8v na GPL (TNG) peršao do sada 400kkm bez generalke.

ppejic

Citat: PPejic poslato 29.10.2011. - 19:02
http://www.dimsport.ro/ro/chiptuning/dacia-logan-1-4-mpi-8v-stage-normal-9

- 11 Nm više
- 5kW više
- neznatno manja potrošnja
- ne znaju kako utiče na emisiju gasova

Ako postoje najmanje pet "benzinaca", mogu oganozovati da čovek sa linka dođe i odradi ovo na neki od budućih mitinga u Kovačici. Cena 35E za benzinca.

Keka

#80
Nakon razgovora sa Krisom, pronasao sam u manualu kako se na K7J i K7M motorima radi adaptacija ECU (moze a ne mora posle reseta). Ova metoda se pominje na vise mesta i sluzi za programiranje senzora polozaja radilice, senzora brzine (?), imobilajzera (?), obrtnog momenta (?).

* U tekstu na prvoj slici je greska, u prvom delu treba da stoje obrtaji izmedju 3500 i 3000.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Već treći put dobijam poruku na mob. tel. u vezi chipovanja .Dobija li još neko?Reklamiraju se da rade chipovanje za 50e.Nekad im bilo 150 a sad im naglo opala cena.Jel neko u toku?Kažu rade i na terenu,a mape prave sami posebno za svako vozilo.Operacija traje od 30 do 45 min.Evo i sajta www.protuning.rs

Keka

Danas sam odradio proceduru adaptacije ECU. Dva puta. Treca brzina, od 1000 do 6000 rpm pun gas, onda bez gasa (ne u leru) do 1000 rpm.

Nema razlike u ponasanju motora.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


LeNgenda

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Hm. Kristi je rekao da se to ne radi na toj kilometrazi, ako se ne varam.

zac

Sta se dobija s`tim?  :ne:

Keka

Citat: Veterinar poslato 09.12.2011. - 22:21
Hm. Kristi je rekao da se to ne radi na toj kilometrazi, ako se ne varam.

Rekao je da se drzu ECU iskljucen preko noci, pa onda da se radi. U uputstvu ne spominju kilometrazu i iskljucivanje, nego da se opcija aktivira u odredjenom rezimu voznje. Mozda je istina negde izmedju, ali efekat nije tu. Pocinje da mi lici na urbanu legendu.

Citat: žac poslato 09.12.2011. - 23:33
Sta se dobija s`tim?  :ne:

Navodno se ECU kalibrise aktuelnim uslovima i prilagodjava stilu voznje, u odnosu na zadata fabricka podesavanja.

Mislim da je jedino potencijalno efikasno resenje ucitavanje mape sa Megana I, pozeljno sto nizi Euro.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


alen

i jel utjece to sta na performanse ili  :ces:
Dacia Solenza 1.4 8v MPI 75 ks 112 nm + jh3

Gagi1/2

Naleteo sam na ovo:

http://www.tuningstyling.co.uk/tuning-styling/dacia

Nije "Chip" al` je "tuning". :)

Zanimljivo je što na vozilu ostaje sve originalno, a sam uređaj može da se demontira za 5 min. i ne ostavlja nikakav trag.