Gde i kako smestiti PP aparat???

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

A jel neko možda pomislio da li je izvodljivo nekako staviti PP aparat ispod zadnjeg branika? Mislim da je to najbezbolnija varijanta, a i šta god da se desi samo treba izaći iz kola i pokupiti ga ispod.....ako je nešto ozbiljnije, ona je...š auto, samo beži da sačuvaš glavu.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

hobbista

I ja držim aparat u gepeku.
Ako auto zahvati takva vatra da ne mogu da stignem do gepeka da bih uzeo aparat i ugasio je - ubeđen sam da ne bih mogao da je ugasim ni da mi je aparat u ruci u trenutku izbijanja požara.
1 ili 2 kg je malo za gašenje iole ozbiljnijeg požara  :cul:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

mladja73

Ovo sto je okacio dovla je uverljivo najbolje resenje!

I ja drzim aparat u gepeku. Sto se pozara tice tu bi se slozio sa Hobbistom.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

petar313

#18


Ovo je iz Peugeot 307. Rekoše mi da je sa tim kupljen.

Dok nisam video Dovlin post, mislio sam da je ovo jedino logično.

edit: pošto se ne vidi najbolje, ovo se nalazi između sedišta i nogu suvozača.

Drajver

@dovla
Download not available
The following download is not available:

http://rapidshare.com/files/457127684/PPA_S-1_Logan.pdf2262 KB

Može li neko negde da okači ovo ponovo.
Takođe cenim sve dobrodošle predloge vezane za kabinu. Probao sam situaciju sa prostorom suvozačevih nogu - ružno je sačuvaj Bože. Ispod sedišta i meni stoji ali pleše. E u tom grmu leži zec, čime ga fiksirati a da se lako čupa  :ne: Bio sam i na nekom otpadu ( nekada je to u busevima bilo rešeno sa metalnim nosačem koji je na sebi imao utegu od gume, kačilo se kao nekada popularne jakne "đubretarci", ima nosača ali naravno nema gumenih utega ) tražeći nešto adekvatno.

Na kraju, imam nekih opasača od balističkog platna sa jakim čičak trakama pa ću probati da nešto izkombinujem. Ako uspe idu slike  :ces:

Mandrak

#20
@Drajver: Poslao sam ti na mejl.

Drajver

@Mandrak
Hvala ti na trudu od srca. Rešenje je sasvim ok za neke normalne uslove u nekoj normalnoj zemlji ( video sam to područje i odustao od njega jer upada u oko ) ali kod nas gde se kradu krpe iz automobila suviše bi bilo rizikovati sa PP aparatom tog tipa.
Probaću andrmolju sa balističkim platnom i čičkom ispod sedišta ( ne može biti rešenje u svakom slučaju već samo ideja za onoga ko se kani uraditi nešto slično ) ili sa lastišom većeg promera u kombinaciji sa platnom - realan problem je vađenje na sec!

Svima koji aparate čuvaju na nekom drugom mestu mogu toplo preporučiti da nije poenta imati ih već da budu pri ruci i otuda moj nagon da kritikujem one koji ga drže u gepeku. Situaciono - gepek je jako daleko ma koliko se blizu činilo ( nisam od onih koji propovedaju prsluk u kabini ) a gasi se samo početni požar ( sem ako u gepeku nemate nešto od 6kg pa se može smlatiti požar ). Po standardima EU za gašenje početnih požara na automobilima, kamionima koristi se boca od 1-3 kg sa oznakom EN3. Sve preko toga ( sledeća mera je 6 kg) koristi se za početne požare u halama itd.
Veliki broj u nas je kupio "dezodorans" aparate ( lično sam probao to ćereslo na prazno jer mu je istekao rok - bez obzira na činjenicu može da se ugasi roštilj koji se nije rasplamsao, svaki pokušaj gašenja benzina ulja ili instalacije je uzaludan ) a prazni se odmah. Trenutno posedujem aparat od 1kg koji se prazni 9 sekundi ( može se praviti prekid - kod verzije spreja je pitanje šta će iz njega izaći u ponovnom pokušaju ) i koji ima garanciju servisa na 1 godinu.
Na našem tržištu se može naći forma iz kine ( boca sa 1 kg sadržaja koja ukupno teži 1.5kg u tankom omotu ) koja je namenjena jednokratnoj upotrebi za JEDNU sezonu. U drugoj godini oksidacija upotrebljenih materijala menja strukturu sadržaja pa je pitanje imate li uopšte PP aparat opravdana ( svako ko proba da uđe u iole ozbiljniju zemlju EU bez standarda EN3 biće upućen na aparat koji košta 90e - tako kažu ).
Bez da više narušavam samu temu uz izvinjenje svima, završavam svoj post sa nadom da sam probao da nekom ukažem na potrebu aparata unutar kabine i na njegovu ISPRAVNOST kao deo celine koju svakako volimo.

kiconix

Sve ovo stoji samo moram da skrenem paznju na onaj odlazak u JEvropu.
Prosle godine isao u Grcku i Austriju, niko me nije pitao ni za za test za plin a o PP aparatu nisu ni pomislili.
Elem, meni PP aparat stoji u gepeku vec 13 god, do sada mi nije trebao (pu pu daleko bilo).
Meni je vazno da je tu, da ako mi zatreba znam gde je i da nije zatrpan u gepeku, u svakom slucaju je bolje i tako nego ga ne posedovati uopste.

Aleks

Poštujem tvoje mišljenje, samo bih dodao jedan primer pa da završimo, nadam se da će tvoji, moji kao i saveti drugih kolega pomoći u odluci ko će na kom će mestu držati pp aparat. Pre nekoliko dana je službena Lada Niva na Gazeli dobila strahovit udarac od Punta u zadnji kraj. Ostala je u voznom stanju, udarena je malo više u desni zadnji kraj a prednjim levim je udarila u Pasata ispred sebe. Od tog rokanja zgužvao se patos na desnoj strani a najviše ispod suvozačevog sedišta, tako da se desna vrata nemogu otvoriti i desno sedište se nemože podići. Ispod sedišta su ostali zaglavljeni pp aparat s1 kao i neka kutija u kojoj je prsluk, prva pomoć itd. Gepek je ostao slobodan, mada treba uzeti u obzir visinu Lade. Još jednom da ponovim, nema pravila, nijedan incident u saobraćaju nije isti i gde god ga stavili nedaj Bože da vam zatreba!!!

Loganovac

Uz to, PP aparat još uvek nije obavezan u putničkim vozilima, čast pojedincima.  :hihi1:
Ja ipak imam jedan koji servisiram po potrebi, znači u propisanim šestomesečnim (!) intervalima, već kad se kazaljka približi crvenom polju. To je stvar ličnih shvatanja i preferencija vlasnika, kad već nije zakonom propisana obaveza, a ni mesto u vozilu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Drajver

#25
@kiconix

Ako ti Grčku smatraš za EU onda smo ja ti u koliziji. 



Loganovac

Citat: Drajver poslato 15.04.2011. - 17:50
@kiconix
Ako ti Grčku smatraš za EU onda smo ja ti u koliziji.

Ostatak sveta je smatra.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks

@drajver  Poenta je bila da prilikom gužvanja patosa može doći do toga da pp aparat i druge stvari mogu biti zaglavljene ispod sedišta, a nisam toliko malouman da shvatim da ti hoćeš da ga smestiš u kabinu a ne ispod sedišta, ali ako može da se ne vidi da ti ga ne bi ukrali. Kao što Loganovac reče, dok ne bude zakonom propisano svako može da ga drži gde hoće. A kad smo već kod gašenja početnih požara, koji najčešće nastaju u motornom prostoru više će pomoći ugušivanje nekim delom garderobe npr. jakne ili nekim ćebetom nego kilo-dva sode bikarbone! Inače, u udesima retko dolazi do požara-ako ne računamo akcione filmove žnj produkcije.

Drajver

#28
 

Leto, 36 u ladu i... a jakna?
Loganovac? On ga ima pri ruci budi uveren!
Ćebe - oće ambasador sa svadbe dobijen, ovo sa akcije od sintetike,  jok
I još jednom - želiš li ti da zaštitiš svoje vozilo ili ne??? Ne želiš - OK! Ja pravim temu za one koji žele a nisu skeptici.

I "daklem" - svi idu napolje vozač gasi požar!!!

Aleks

@drajver  pa o tome ja svo vreme pišem, samo si se ti bespotrebno naelektrisao! Neznam zašto?