Kupovina polovne Dacia Logan

prethodna tema - sledeća tema

MiloshNBG

Drugari,

Uskoro planiram da postanem clan vase velike porodice, pa mi treba par saveta. Planiram da kupim polovnu Dacia Logan i zanimaju me neke stvari na koje bi trebalo da obratim paznju prilikom kupovine.
U pomoc cu svakako zvati majstora, ali nisam siguran koliko puta cu moci da ga cimam i izvlacim iz servisa, bez obzira sto mi je drugar.

Dakle, na sta treba da obratim paznju prilikom kupovine Dacia Logana? Planiram da uzmem 2006. godiste ili eventualno 2005, ako je bas dobar primerak.
Ono sto mojoj boljoj polovini smeta, a ja nisam obratio paznju preteranu na to posto sam vozac, je to sto je rucka za zatvaranje vrata ne pristupacna.
Kako sam shvatio problem limarije i korozije je resen u najvecoj meri. Kakve skrivene mane mogu da ocekujem da se pojave?

hvala unapred na odgovorima i savetima


P.S. Znam da se ovde dosta pisalo o tome, ali molio bih vas, pre svega moderatore, da me ne upucujete na postojece teme, jer sam ih vec dosta iscitao, a ovakva tema moze biti korisna i drugim potencijalnim kupcima.

krle

Neće te moderatori dirati, eventualno će tema biti postavljena na drugo mesto.

Moraš obratiti pažnju kao i da kupuješ automobil drugog proizvođača.  Znači, da nije bio havarisan, kako je održavan itd. Moj Logan je 2005.g. i nema skrivenih mana.Nije reklama, nemam nameru da ga prodajem. Kod limarije obrati pažnju na zadnji desni rub.

Ručka   je pristupačna, a novinari su procenili    da  dame mogu slomiti  nokte    .  Moja supruga se još nije žalila.   

Jelenko

Pa ovako,posto sam ja kupovao polovnu daciu logan (2006) ja cu ti reci kako je kod mene bilo..

Prvo sto smo uradili i za mene zlatno pravilo je servis,nema tog majstora koji moze pred kucom da ti kaze u kakvom je stanju 100%.
Otisli na servis prikacili dijagnostiku,sve ok,serviser cimao sve sto se moglo iscimati i sve je bilo kako treba,jedinu manu sto smo nasli je prethodni vlasnik je malo pod "uljupio",ali nije nista strasno.Evo vec tri godine ni jednog dijela nisam zamjenio sve radi kako treba.
Mene je pregled izasao nekih 15-ak evra i ne zalim jer znam da sam kupio ispravno auto.
Savjet:Auto kupuj od covjeka kome ides kuci ne po nekim auto kucama,i obavezno servis ako se odlucis pazariti,ako vec vodis majstora povedi dobrog auto limara,jer mislim da mehanicar nema sta traziti ako budes vozio na servis.

Eto toliko od mene.... :wave:

Aleks

Pokusaj da nadjes auto sa servisnom knjizicom, mislim da svi automobili koji su servisirani u ovlascenim servisima su ubaceni, ako se ne varam, u RNS bazu podataka, tako da na osnovu saobracajne mozes u servisu proveriti da li je nesto ozbiljnije radjeno na autu. Nemoj da me drzis za rec za ovo sto se tice provere, ali ako gresim sigurno ce me kolege sa foruma ispraviti. Srecna kupovina!

mladja73

Ja znam coveka koji ce uskoro prodavati Logana dizela. Nije ga servisirao u ovlascenim servisima (kao sto ga i ja ne servisiram) , 2006-to godiste presao oko 80 000 km. Ako si zaintresovan posalji mi p.p.

Ja svog ne prodajem (kao i Krle). Da imam para menjao bi ga za novu naftaricu.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

shole

Aleks je u pravu.  :to: Sva vozila RN grupacije servisirana u ovlašćenim servisima u Evropi su u bazi podataka.Prije izvjesnog vremena sam prisustvovao proveri jedne lagune u Kompresoru.

MiloshNBG

Citat: mladja73 poslato 24.03.2011. - 20:48
Ja znam coveka koji ce uskoro prodavati Logana dizela.

Hvala na preporuci, ali preferiram benzince :D

Bazama podataka imaju pristup samo ovlasceni servisi? Da li to znaci da na proveru treba da ga vozim u neki ovlascen servis? Koji preporucujete osim Zive iz Panceva? Kakvi su u AK Vozdovac?

Veterinar

Limarija - posebno zadnji desni blatobran, prostor ispod tapacirunga u prtljazniku (kompletna desna strana), lim ispod guma koje se nalaze spolja pored prozora na vratima.
Spone.
1.4 motor - curenje ulja u predelu poklopca zupcastog kaisa.   ...
 

taxista1974

Prvo i osnovno, pazi da ne naletis na auto iz taxija, znaci, progledaj keder na prednjim desnim vratima, uglavnom se iscepa, stanje pojasa na vozackom sedistu (posebno obrati paznju ako je extra ocuvan, drze ga zakacenog i samo jedan deo prebacuju), stanje boje oko zadnjih tockova, vec preko 100000 km, boja se skine i poznaju se tragovi od ispiranja guma, keder i deo ispod njega su iscepani i izlizani od tovarenja gepeka, ne postoji model Logana koji je ceo u boji, rucke na vratima, lajsne na vratima, branici puna boja, da li ima originalne ratkapne i jos mnogo detalja. Majstor ti ne treba za procenu, dzabe ga cimas. I Logani iz taxia su uglavnom benzinci sa plinom i dizeli, na kojima se bas oseca kilometraza, imaju tup i jak rad motora. Znaci, trzi benzinca bez plina i tesko da mozes da pogresis. I da, obavezno proveri da nije na lizingu ili kreditu. Srecno.

LeNgenda

Citat: taxista1974 poslato 25.03.2011. - 02:38
Znaci, trzi benzinca bez plina i tesko da mozes da pogresis.

Moze biti da su takav jedan vozili neki poput mene (nas), kojima se nikako nije isplacivalo da ugradjuju plin i prelazili su do desetak hiljada godisnje, pa sad uzimaju nov posle pet-sest godina. Nadji takav jedan, jos ako ima i knjizicu...

Jesi gledao sajtove posvecene polovnim automobilima?

Ja malopre bacih pogled i 2006. godiste ima za 4.500-4.700, benzinci bez plina. Mahom su svi Laureate, klima, alu-felne i tako to.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Loganovac

Citat: taxista1974 poslato 25.03.2011. - 02:38
... ne postoji model Logana koji je ceo u boji, rucke na vratima, lajsne na vratima, branici puna boja...

Pogledaj sliku levo.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

taxista1974

Izvinjavam se, zaboravio sam na verzije 1,6 sa 16v. Ali mislim da ostale verzije nemaju taj nivo opreme, mislim farbanja  :ces:

krle

#12
 Samo Prestige (E3) sa 1,6 16v i 1.5 dCI   85KS

MiloshNBG

Citat: LeNgenda poslato 25.03.2011. - 09:13
Jesi gledao sajtove posvecene polovnim automobilima?

Ja malopre bacih pogled i 2006. godiste ima za 4.500-4.700, benzinci bez plina. Mahom su svi Laureate, klima, alu-felne i tako to.

Gledam cene i pratim i mojauto.rs i polovniautomobili.com . Video sam i ja te Laureate (to je najbolja oprema, zar ne?), samo me zanima koja firma menja automobile, kad ih je toliko odjednom na trzistu.

Taksista i ostali, hvala na savetima :)

Svarog

#14
Tačno je da ja nikad do sada nisam sebi lično kupovao polovna kola, ali sa nekoliko puta išao s drugarima kad su oni kupovali i ukapirao sam jednu stvar. Osim samog auta, treba dobro zagledati i onoga ko ga prodaje. Mnoge stvari na autu mogu da se sakriju, da se auto ulicka pred prodaju pa izgleda očuvan, ali po prodavcu u stvari najbolje vidiš kako je auto tretiran. Znam da je ovo neka moja uopštena filozofija i da nije ni malo lako provaliti prodavce i preprodavce, ali ipak svaki auto je pre svega podređen vozaču i od vozača zavisi da li auto u dobrom stanju ili nije. To mu dođe kao ono "uzimaj ćerku - gledaj majku".


P.S. Kad pratiš oglase, probaj da ispratiš da li ima ponavljanja kontakta (telefon, adresa i sl.). Imam komšiju (ne poznajemo se lično) koji uvek izgleda kao fini doterani momak koji je rešio da proda svoja kola, mada nisu baš registrovana na njega, ali papiri su potpuno ispravni. I tako on proda nekoliko svojih kola nedeljno. Momak je običan preprodavac koji uzme auto, picne ga raznim osveživačima, dobro ga opere i prodaje kao svoj dobro očuvan auto. Ne verujem da je jedini. Doduše, njega sam samo jednom video da je prodavao Logana.