Moje nedoumice i pitanja oko 9 meseci novog Sandera

prethodna tema - sledeća tema

sphex

Jašta da vozim, nego šta ;)

Nego malo i da diskutujemo, pomažemo, pozz
we brake for nobody!

Aleks


sibelius

Citat: sphex poslato 21.03.2011. - 13:21

5. A da, od skora, kako sam pročitao na forumu da je neko imao slične "zvukove" primetio sam da kad auto stoji na semaforu pa kad pritisnem kvačilo manje se čuje motor nego kad nije pritisnuto (brzina je u leru). Jel to normalno? Inače mi se nekako čini da se motor više "čuje" nego na početku, moguće je da tada nisam obraćao pažnju...npr. ostavim auto da mu radi motor, izađem napolje i nekako mi "štekće" kao da je dizelaš a ne benzinac  :)



nemoj da brines,to je normalna pojava.a sam zbog iste stvari isao u servis. kasnije sam saznao da je u pitanju kutija menjaca koja tako rezonuje.u pitanju je stariji tip i to je sasvim normalna pojava.prvo sam mislio da me zezaju da me skinu s one stvari.ali evo 100000 a mene glava ne boli.

perke21

#18
Evo i ja po komandi da kažem da je sve to normalno. Što se tiče auspuha i ja sam bio izenađen na prvom servisu kad sam ga pogledao od dole. Naravno zarđao i verovatno će izdržati još jednu godinu, ne više. Ralog su kratke relacije. Inače mislim da garancija na auspuh i ne važi.

P.S. Verovatno se sećate Duster-a sa prošlogodišnjeg sajma, kakav mu je bio auspuh, baš iz pomenutog razloga.

Keka

Citat: dzule poslato 21.03.2011. - 14:56
smrt za auspuh je upravo to sto ti se desava, resenje je izbusiti malu rupicu da ta voda otice, a ne ostaje

Aman ljudi kakvo crno busenje rupa u auspuhu  :doh: to nece pomoci po pitanju spoljasnje korozije o kojoj pricate.

Ko zeli neunistiv auspuh neka se lepo otvori za prohromski.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dzule

@keka
izvini, nismo se razumeli...meni je bio istrulio auspuh iznutra, bas iz ovog razloga....te sam tim povodom spomenuo busenje rupice.....na spoljnu koroziju ovo nema uticaja naravno 

Aleks

Trebalo bi da auspuh podleze garanciji. Mom prijatelju na Thaliji crko zadnji lonac na 20.000km i zamenjen mu je u servisu. Doduse to je bilo pre 3 godine. Trebalo bi ipak proveriti.

sphex

#22
Pa da, u svakom slučaju ja ću to i da proverim sa njima prilikom prvog servisa, pa da vidimo. A inox uvek može da se stavi  :wink:

Nego, da dodam ja sledeću stavku:
7. Pedala kvačila - nekad škripi (verovatna sajla ispod), nekad manje, a nekad više. Nema pravila kad, toplo, hladno, vlažno, suvo. Za pedalu gasa to mi je bilo jasno od početka, posebno kad se broj obrtaja približava 3000, onda se nekako oseća otpor / škripi pedala gasa. Ali ovo za pedalu kvačila kažem kako kad...nije čak ni vezano sa hladnim motorom ili sl. Ponekad traje ceo put, pa i sutradan npr. A nekad prosto utihne, kao da se "podmazala".

edit: evo i kako to zvuči na suvo (snimljeno mob.), pazite da ne uplašite malu decu  :zloca:
we brake for nobody!

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Dragan.vi

Meni već mesecima cvili pedala kočnice i to kada se lagano pritisne, a nikako da svratim do Reno Save da mi to regulišu, kad god tu prođem velika gužva :badmood:

sphex

we brake for nobody!

Dragan.vi


sphex

ih....pa dobro, na drugu stranu valjda nije neka zapetljancija da to "podmažu"  uz redovan servis, ili je u pitanju problem druge vrste... :(
Ako ti je za utehu moj je jun 2010-te, a čini mi se da sam skoro od samog početka primetio, kažem nekad više nekad manje škripi, nema pravila.
we brake for nobody!

kiborggg

grrrr! Identičan zvuk i kod mene. Najgore je u popodnevnoj gužvi kad je kreni-stani situacija. Tada počinje opasno da zapinje, do situacije da skoro skroz sklonim nogu i tek onda kvačilo krene gore. Juče sam bio u servis povodom ovoga i jos par zvukova o kojima smo govorili. Za kvačilo su mi rekli da kod većine ljudi moraju da podmazuju dosta sajli jer su sve suve po prvoj ugradnji. Sad koliko to ima veze ne znam. Sto se tiče zvuka koji dolazi iz predjela ispod filtera vazduha rekli su mi da je to neki leptir i da se on čuje samo oko 1000 obrtaja i tu su upravu, a što se čuje to ostaje misterija. Uglavnom kad sam ja počeo da redam "sitnice" rekli su mi da to sve zapišem  na papira kako se bude pojavljivalo i da im to sve pročitam kad dodjem na prvi servis koji je za nekih 4000 km. Ako mi baš baš smeta da dodjem na 12.000 hiljada, kao da ne čekam 15.000 hiljada. Ja sam primjetio da što je toplije više zapinje kvačilo.  :(

Keka

 :offtopic:
Na Kadetu mi je kvacilo bilo tvrdo i skripalo je. Podmazivao sam sajlu, bez veceg boljitka. Nakon zamene lamele i druk lezaja, kvacilo se preporodilo, postalo je meko kao u Loganu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!