Ugradnja Kenwood sistema

prethodna tema - sledeća tema

strucnjak79

Upravo su BT i USB razlog zasto nisam uzeo niihovu muziku.
Jos samo da te pitam koje zvucnike da trazim? 13cm?

MajorSoul

13cm pasu, ne znam da li mogu veci od tih, nisam otvarao maskicu.
Trazi 13-ice i neces pogresiti :)

:wind:
..need more buttons..

strucnjak79

OK, hvala puno na uputama! ;)

MajorSoul

:wind:
..need more buttons..

Zoran

Mislim da se prečnik zvučnika izražava u colovima (inčima), da nebi bilo zabune :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

To se odnosi uglavnom na profesionalne zvučnike, za automobile se prečnik izražava najčešće upravo u milimetrima i tu nema zabune. Ima slučajeva kada se i za auto zvučnike koristi mera u inčima (recimo za elipse 6 x 9 inch), ali je to, bar kod nas, ređi slučaj.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Jovunalola

Ja već poduže vreme razmišljam da uzemem zadnje zvučnike ali ne znam koliko je to neophodno s obzirom da uvek sedim napred :ces: mada jeste lepo kada sa "sviju" strana dopire zvuk... S obzirom da sam fabrički dobila radio i prednje zvučnike koje ne bih menjala jer zadovoljavaju moje potrebe, koje zadnje da uzmem i koje veličine (za stepway 1.6)? I da li to što već imam muziku znači da novi zvučnici treba samo da se prikače ili mora da se razvuku instalacije? Nešto se ne sećam šta su mi rekli pri kupovini... :c:
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

perke21

Mora da se razvuku žice za zadnja vrata, ali...
CD koji imaš (imamo) u stepway-u je samo za dva zvučnika  :banghead:, tako da bi morala da menjaš i cd player  :ljut: ako hoćeš da sviraju sva četiri.

svrle

Da, mora da se razvuku zice, ali ne mora da se menja CD player. Ja uradio kada sam kupio kola. Razvukli su zice i stavili novi euro dzek (tako barem stoji na racunu).

srdjang

#54
Kada smo vec kod teme o ugradnji moram da pohvalim dilera kod koga sam kupio auto. Citajuci na forumu o cijenama ugradnje novog radia i razvlacenja zica za zadnja vrata i pod tim utiskom danas odem u servis, posto sam kupio novi radio da vidim za ugradnju istog i razvlacenje zica i dozivim rijetko prijatno iznenadjenje. Pita me prodavac: Gdje sam kupio auto? Kada sam rekao kod njih, on kaze sve je besplatno osim par metara zice koji su oko 3 - 4 marke inace radi se o salonu automobila "MM" Krasevo kod Doboja. E sada moj je problem  sto oni mogu tek u ponedeljak a ja moram probati radio prije pa me interesuje kako se vadi ovaj originalni samo da pokusam isprobati ovaj novi pa bi opet vratio fabricki nazad da ga oni zamjene zbog garancije. Da jos dodam kupio sam Pioneer  DEH-P65BT,  ima li neko iskustva sa tiakvim modelom, ako ima molim neka napise.  
Pozdrav!!!!
Zoran Doboj

DrJekyll

Bplje nemoj ništa sam da radiš, idi ako imaš nekog električara blizu ili idi (zovi) opet u auto kuću i pitaj da li mogu da ti provere radio da li radi.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

srdjang

Mozda je tako najbolje, pokusavao sam ovaj fabricki da izvadim ali ne ide on se pomalo cima milimetar dva lijevo desno ali napolje ni naopako. Cekacu jutro da elektricari otvore svoje radnje pa neka oni to odrade. Hvala na odgovoru!!!

Jovunalola

Citat: perke21 poslato 02.03.2011. - 20:00
Mora da se razvuku žice za zadnja vrata, ali...
CD koji imaš (imamo) u stepway-u je samo za dva zvučnika  :banghead:, tako da bi morala da menjaš i cd player  :ljut: ako hoćeš da sviraju sva četiri.
Citat: svrle poslato 02.03.2011. - 20:36
Da, mora da se razvuku zice, ali ne mora da se menja CD player. Ja uradio kada sam kupio kola. Razvukli su zice i stavili novi euro dzek (tako barem stoji na racunu).


Hvala dugari!
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)