Ugradnja Kenwood sistema

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Uzmi JBL dvosistemske zvucnike, 13 cm.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Milence

Alal vera ako je 500rds meni u privatnom servisu za zamenu tražili 2000. Posao od tričavih 3 min. Verujem da ni ugradnja nije ništa duža, verovatno postoje konektori i samo se izubada muško u žensko  :zloca: Prepreka ti može biti ( da ne grešim dušu ja sam ga samoinicijativno ugradio u logana 2005 ) euro džek jer na fabričkom cd-u ima neka dva konektora sa pinovima pa ti treba ona ćuna da se premosti ( može i na silu ali hoće da ispada prilikom ugradnje ) ma da mislim da je to u novijim verzijama sve dovedeno u standard, ma da iz priča poznanika zamena ili ugradnja zna da bude prilična komplikacija pošto fabrike koje u prodaji imaju no-name uređaje uvek žele da naprave nešto svoje.

sanderoman

Citat: Milence poslato 26.01.2011. - 18:36
Alal vera ako je 500rds meni u privatnom servisu za zamenu tražili 2000.
Mislio sam na razliku izmedju ovlascenog ili neovlascenog servisa (otprilike).
Inace moja preporuka, Hertz dcx 130, vrhunski zvuk za neke srednje pare (4.250).

Milence

Ako mu u ovlašćenom servisu traže 500rds - nema dvojbe - uzimaj čoveče! To je za dž!

sanderoman

Nije u ovlascenom 500, nego oprilike 2000 a u neovlascenom 1500 (to je HU i prednji zvucnici). Ne isplati se u svakom slucaju da u startu gubi garanciju.

MajorSoul

U ovlascenom je verovatno 3000. Hteo sam sam da ugradim ali kad sam shvatio da nemam ni izvucenu instalaciju odustao sam. I posao je sigurno bar sat vremena ako ne i vise jer nece samo gurnuti radio i gotovo.

Mislim da nije nikakva glupost ici na servis pre, jer sa Hondom nisam imao ni jedan jedini problem, tako da cu nastaviti "tradiciju" i sa Dusterom.
:wind:
..need more buttons..

sanderoman

Pa ok nije nije glupost ali nema nikakve potrebe. To sto nisi imao problema ne dokazuje da bi ih imao da si isao na 10000. No, svako svoje nek trosi kako oce, zivela sloboda! Nek ti je sa srecom novajlija! :ziveli:

Milence

Opet se vraćamo na priču o garanciji. Ko u istinu zna od vas koji ste imali sreću da postanete vlasnici novih automobila šta je u garanciji?
Ako odeš tamo gde si kupio auto - sama logika kaže - nema na to!
Meni to nije jasno da nema nigde pisanog traga na čega daju garanciju ( svi ) a na šta ne! Onda bi imao puno prava da čaprka oko svog ljubimca bez bojazni da ga neki nadmeni službenik čijoj je firmi upravo pre neki dan, mesec uterao u budžet pozamašnu cifru.
Ja na žalost nisam imao sreću da budem vlasnik novog automobila ali toplo preporučujem svakom novom vlasniku, za vaše hiljade evrića neka vas zapamte - vredi to. Tražite im crno na belo šta jeste a šta nije garancija, pa vi mašete sa parama na koje su oni alavi ne vi - vi ste to teškom mukom stekli.
Izvinjavam se na offu- ako je off, ali ako naručiš auto, keširaš ga na ovaj ili onaj način i čekaš mesecima da stigne logično je pitanje "koji je moj deo?" i nek vas ne sputa dušebrižnost onoga koji isporučuje, kao on vam učinio - marketinški pristup prodaji ko da je rođeni brat dok ne izađete sa placa a onda je k... kopile! To im je posao!
I onda nastaju problemi - vi srećni jer je napokon stigao a oni tvrde pazar ( govorim iz kontakta sa ljudima iz firme koja se bavi prodajom automobila - za bliži info na PP ) i gledaju da vas ošišaju, imao je ...e imaće još 100e
Opet se izvinjavam uredništvu ako je off!

sanderoman

To si potpuno u pravu i ja sam se zbog toga nervirao. Nemas pojma sta spada a sta ne, niti neko hoce da ti objasni. Na zalost takvih pojava kod nas imas koliko hoces, cesto nesto placamo a da i ne znamo sta placamo. Osnovna stvar je da kada ti neko nesto proda (stvar ili uslugu) da dobijes papir gde pise sta si platio. Ali dok je ovaca i berberi su tu. Svako mora sebe da pita da li zeli da bude ovca ili ne pa onda da ulazi u ostale price. :fiju:

MajorSoul

Hvala  :ziveli:

Jel moze preporuka za zvucnike sa ovog sajta http://www.tehnomanija.rs/katalog/auto-zvucnici
Imam fore sutra od 08-10 da ih kupim jer sam tad zakazao ugradnju. Moraju da budu 13cm

:wind:
..need more buttons..

sanderoman

Ako bas hoces kod njih ja bih na nevidjeno tj. necujeno uzeo ove http://www.tehnomanija.rs/katalog/magnat-zvucnici-za-kola-dark-power-132.html . Nisam cuo ni njih ni taj tvoj HU.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DarioGTI

Mogu preporucit Hertz, iz osobnog iskustva!  :to:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Svarog

Kao prvo JBL bi svakako trebalo da bude bolji izbor. Kao drugo, to zavitlavanje za garanciju sam opisao u nekoj drugoj temi, a ukratko bilo je da muzika mora da se ugradi u ovlašćenom servisu jer se to upisuje u knjižicu, a kad su posao završili samo su uzeli pare i rekli "šta ćen vaša knjižica, to se ne upisuje". Zaključak izvedite sami.