Ugradnja Kenwood sistema

prethodna tema - sledeća tema

MajorSoul

Veceras sam kasno probao da ugradim Kenwood radio koji sam pazario ali nije mi islo, slabo osvetljenje + nisam smeo mnogo da cimam da ne ogrebem plastiku jer ipak je novi auto.  :dance:
Pa se pitam da li neko mozda zna kako se skida ona maskica koja stoji unutra, umesto koje treba da se stavio radio?  :conf:
Mora da ima neka fora kako se skida, a stvarno mi je zao da dam jos para ovima iz servisa da mi to odrade.
:help:

:wind:
..need more buttons..

kiconix

Ne zaboravi, mozes da izgubis garanciju ako sam ugradjujes radio.
Ukoliko si toga svestan i zelis i dalje da se sam pozabavis time, samo napred.

Zoran

Prerano je da je izgubiš...
Sam svoj gazda - vazda.

MajorSoul

:wind:
..need more buttons..

ppejic

Maskicu pritisnes po gornjoj ivici, na dole, zatim povuces prema sebi.

MajorSoul

Hvala Pejo  :to:  ali ako cu izgubiti garanciju mislim da je glupo da sam petljam. Mada do prvog servisa ima jos 15.000 km ili godinu dana, a to je dug period...
Razmislicu jos danas pa cu odluciti.

:wind:
..need more buttons..

sanderoman

To da li ces da izgubis garanciju niko ne zna tacno a oni koji znaju nece da kazu :zloca:.

Damir Oravec

Citat: MajorSoul poslato 26.01.2011. - 12:54
Hvala Pejo  :to:  ali ako cu izgubiti garanciju mislim da je glupo da sam petljam. Mada do prvog servisa ima jos 15.000 km ili godinu dana, a to je dug period...
Razmislicu jos danas pa cu odluciti.


15000 km? Meni su rekli da dodjem posle 10k km. Moj savet, skrati servisne intervale, a ne zezaj se sa garancijom. Bolje im plati ugradnju, nego da ostanesh bez garancije.

Jelenko

Slazem se poslusaj ga pa fino u servis.Ne vrijedi za toliko para izgubiti garanciju. :friends:

MajorSoul

Ja sam sa Hondom isao na svakih predjenih 5000. Tako cu verovatno i sa Dusterom i znam da nema zime.
:)
A za ugradnju cu vas poslusati i ugraditi u servisu.
:wind:
..need more buttons..

John Reynolds

Prvo, čestitam na "dasteru", a i "kenvudu". Neka služe dok... Dok ti želiš da služe.  :too:

Meni je čovek u Kompresoru rekao da smem sam da promenim i uređaj i zvučnike i da to ne utiče na garanciju. Naravno, ne znam da li se drugačije tretira promena uređaja i njegova ugradnja, ali to navodno nije problem jer je u pitanju samo uključivanje na postojeće kablove.

Što se tiče servisnog intervala, u knjižici piše da ako se vozilo koristi u "posebnim uslovima upotrebe", uglavnom gradska vožnja i u praznom hodu, ulje se menja na 5.000. Svim svojim automobilima sam menjao ulje tako, 5.000, najviše na 7.000, pa ću isto i sa Stepom.

MajorSoul

Nema veze dogovorio sam sutra ugradnju u servisu..
Imam pitanjce, posto danas treba da pazarim i 4 zvucnika ima li neko neke preporuke i koje dimenzije da gledam?
:wind:
..need more buttons..

Zoran

Najprvo riješi pitanje koliko ohma treba biti otpor zvučnika.
Sam svoj gazda - vazda.

DarioGTI

Normalni auto zvučnici rade na 4Ohma, osim u slucaju nekih auto subwoofera i auto pojacala, oni znaju nekad biti i na 2 ili cak 1 Ohm...

Do koje cijene zvucnika bi isao?
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

sanderoman

Citat: MajorSoul poslato 26.01.2011. - 14:37
Ja sam sa Hondom isao na svakih predjenih 5000. Tako cu verovatno i sa Dusterom i znam da nema zime.
:)
A za ugradnju cu vas poslusati i ugraditi u servisu.
E sad, razmisljas se da li da das 500 din vise za ugradnju i pri tom ne izgubis garanciju a ce da radis servis (60-90e) na 5000??? Dobio si papir koji si skupo platio i na kome pise na koliko se radi servis. Mi ovde pricamo kako ima dosta ne-fer ponasanja u servisima i ti sad hoces da im das pare preko reda. Prvo se navozaj, da vidis kakav i auto kupio i kakav je primerak, onda sredi utiske, proceni i razmisli koliko ces jos da im das para.