original delovi

prethodna tema - sledeća tema

stevcha

Pozdrav,

Vozim tj. vozio sam :( Sandero Stepway 1.5dci i imao sam pre par dana gadan udes. Tako se jedan zakucao u mene sa strane da me je prevrnuo na bok i tako unistio skroz jednu stranu i trup a sa druge otisla oba vrata i telo malo. Nego ... da ne smaram posto sam ja kriv :( ... odslepovali su mi kola za Jagodinu ( kupljen tamo kod Francuza ) i dao mi covek 3 racunice. Pocetna cena je 3000é ... da ne duzim, mala je razlika da dam svoj auto (sta je ostalo od njega i kupim novi stepway), hteo sam da pitam dal neko moze da mi pusti na PM gde mogu da pogledam cene originalnih novih delova za ovaj automobil i vas savet sta je ciniti u ovoj nesreci ....  :place: (auto je toliko unisten da je procenjen sad na 4500é)

pozzz

Jelenko

Zao mi je sto ti se ovako desilo...jbg. :(

Moj savjet ti je da u to ne vrijedi ulagati ako je bas puno ostecen,jer svako auto koje je imalo malo jaci udes vise nikad nece da bude onakvo kakvo je bilo fabricki.Htjeo sam da kazem da ono moze da se napravi da bude u ispravnom stanju ali kako su dijelovi skupi mislim da ne vrijedi,tako da je mozda najbolje za dijelove ili da ga prodas posto moze,to je na tebi,ima ovde iskusnijih ali najbolje da se posavjetujes sa majstorima,da vide stetu,pa odluci.Ja ne dao Bog da se meni desi neki malo jaci udes nema sanse da popravljam,ali nismo svi isti.

stevcha

pa i ja slicno mislim ... steta jbg :S auto star 2,3 meseca cccc

hobbista

Da imaš bar neku sliku na šta to liči sada. Dobar limar i lakirer mogu čuda da naprave. Pitanje je šta je od delova za zamenu.
Originalni rezervni delovi su još prilčno skupi, a pitanje je šta može da se nadje na otpadu za njih  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Mandrak

A kasko?  :doh:

Ja bih zaboravio na originalne delove. Cene su im barem duplo veće u odnosu na zamenske.

MajorSoul

Ako vec mozes da skrpis 3000eur onda nemoj ni da razmisljas, prodavaj to cudo i kupi novo vozilo.
Ali ako imas dobrog majstora evo ti primer:
Iz iskustva, ako su ti auto procenili na 4.500eur onda sigurno mogu da ga poprave i nasminkaju i za lepe pare prodaju. Evo ti moj primer, vozio sam tada noviju astru (2005) i imao sam strasan udes tj kamion me razvalio, nisam bio kriv, dobio sam neke smesne pare od osiguranja jer je takva procena bila. Na kraju recimo da sam dobio nekih 3.000eur ukupno mada i to mislim da je mnogo.
Majstor koji ga je otkupio za 2.670eur sredio ga je (komplet) za 2.500 eur sve full zamenjeno i prodao ga je za 10.500. I dan danas vidim tu astru po gradu izgleda kao da nikad ogrebana nije..
:wind:
..need more buttons..

Zoran

 Ima takvih autolimara ali su rijetki to su pravi umjetnici. Kod mene ima jedan u Visokom...

                                                                                                           Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

stevcha

pozz svima, izvinjavam se sto me nije bilo. Kola su u haosu, tako da reseno je da dam ova stara i da se kupe nova, ipak ce to uvek biti ono "popravljano" i pitanje je kako ce to da odradi posao i tamo posle godinu dana, tako da ... sto je sigurno sigurno je ... samo jbg :S sekunda ti uzme 7k eura :(

pozzz

saša61beograd

Sekunda može da oduzme mnogo više!Pametna ti je odluka da kupiš novog.

kiconix

Znam da je fraza, ali stvarno to mislim:
Sve je to lim, vazno je da ste svi zivi i zdravi  :dobro:

Zoran

#10
 Kićo, nije to fraza toga trebamo svi biti svjesni.
Sam svoj gazda - vazda.

stevcha

Tacno, zdravlje pre svega. Nego sve bi bilo malo bolje da nisam imao 0.5 kada je duvanje doslo na red  :cry: (nema pivce vise pre volan)
Nego hteo sam da pitam isto nesto, mozda nije za ovaj deo foruma ali ajde ..... izgleda da je pumpa u pitanju
znaci stepway 1.5 dci su kola i pri okretanju volana .... nesto bas onako cijuce ili svira kako god da se nazove ... sta bi to moglo da bude i kako otkloniti problem ( ako i naredna kola budu imala isti slucaj )

Inace nova kola stizu sredinom Februara

Pozdrav svima i pohvala za forum

krle


Keka

 :offtopic:
Citat: stevcha poslato 31.12.2010. - 00:55
Tacno, zdravlje pre svega. Nego sve bi bilo malo bolje da nisam imao 0.5 kada je duvanje doslo na red  :cry: (nema pivce vise pre volan)

0,5 nije jedno pivce  :whistling:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!