Dacija logan 1.4mpi-potrosnja BMB

prethodna tema - sledeća tema

zac

Svaki mesec unazad X-puta...sipam za 4500 din. znaci oko 30 l. BMB-a. Dnevno prelazim tacno 22 km.  (kuca posao-posao kuca) X 22 radna dana je 484 km.  Prosek je oko 6.19 l/100km.

Do sada mi se nije desilo da zbog goriva ne odem na posao kolima...u toku meseca...  :baeh:

saša61beograd

#121
Citat: vujanovgoran poslato 24.07.2013. - 17:29
Upravo sam to i rekao Zac. Ti meris od sipanja do sipanja, a Logan 1,4MPI i Sasa61Beograd mere po kompu. Njima komp verovatno pokazuje mnogo manje, Zee-u komp pokazuje mnogo vise. To je ono sto sam ja primetio. Inace vozim dizlu II koja trosi oko 4,5l i nemam komp, dok u prethodnoj sam imao komp koji mi je pokazivao od 3,9-4,2l a stvarna potrosnja je bila oko 4,5l.
Nemam komp i ne verujem mnogo u njegova pokazivanja.Merim svojom metodom,istom od 2008.Pišem u svesku koja mi stoji u kaseti.Povremeno izračunam prosek.Poslednjih par godina sipam 20l i redovno pređem sa time oko 300km,zimi bude nešto više.U drumskoj vožnji je druga priča,metod merenja je isti,samo sipam više,uvek okruglu brojku (30-40l,nikad ne sipam do čepa).
Višegodišnja pisanja u svesku potrošnje su me uverila u to da je potrošnja nešto niža od pojave Evropremijuma.Takođe,aktivnije koristim cut-off (hvala Forumu !), možda je i to nešto doprinelo.A i gužve u saobraćaju su zadnjih par godina manje u Beogradu.
Dci je nepobediv što se potrošnje tiče;gde benzinac potroši 5l,dci će potrošiti 3-3,5l.Samo za takvu vožnju treba strpljenje i motiv.Prednost dci-a je i u tome što uspone savlađuje vozeći jedan ili dva stepena prenosa više.
Za mene (ovako matorog) više nije prestiž stiće negde za što manje vremena,nego sa što manje goriva i stresa.

Zee

Citat: vujanovgoran poslato 24.07.2013. - 17:29
Upravo sam to i rekao Zac. Ti meris od sipanja do sipanja, a Logan 1,4MPI i Sasa61Beograd mere po kompu. Njima komp verovatno pokazuje mnogo manje, Zee-u komp pokazuje mnogo vise.
Moram da te razocaram, ni ja nemam komp, ali mogu da potvrdim da neki kompovi pokazuju poprilicno lose podatke, slucaj kolege sa Sanderom.
Merim metodom sipanja kao i saša61beograd, a vise puta sam merio i metodom "cepovanja" i rezultati su bili skoro identicni.

Logan1.4MPI

#123
komp laze to stoji, okacio sam sliku jer svi kace... sto se tice potrosnje, ne mozete porediti nekog ko jurca izmedju semofora pa naglo koci na crvenom, pa onda ubrzava opet do sledeceg, sa nekim ko kad vidi da ce crveno, stisne kvacilo i pusti da se auto skoro sam zaustavi (i pritom stigne u isto vreme na odrediste kao i onaj koji jurca)
meni je potrosnja jako mala, na otvorenom putu ispod 5 jer vozim u petoj na 1900 obrtaja, i predvidim situacije tako da ne kocim i ne ubrzavam bez potrebe... pa ako cete da se ljutite na mene zbog toga onda niste drugari  :lau:

u potpisu:
diplomirani inzenjer saobracaja  :Smiley:
:offtopic: (bez posla u struci, jer ne slusa Anu Bekutu)


Veterinar

Citat: Logan1.4MPI poslato 25.07.2013. - 00:11
Ne mozete porediti nekog ko jurca izmedju semofora pa naglo koci na crvenom, pa onda ubrzava opet, sa nekim ko kad vidi da ce crveno, stisne kvacilo i pusti da se auto skoro sam zaustavi ( i pritom stigne u isto vreme na odrediste kao i onaj koji jurca)

...ubaci u niži stepen prenosa, pusti kvačilo i iskoristi kočenje motorom...

Loganovac

... i više ishaba kvačilo/menjač nego što uštedi goriva.  :hihi:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Logan1.4MPI

Citat: Loganovac poslato 25.07.2013. - 09:58
... i više ishaba kvačilo/menjač nego što uštedi goriva.  :hihi:

:Smiley:

Keka

Citat: Logan1.4MPI poslato 25.07.2013. - 00:11
na otvorenom putu ispod 5 jer vozim u petoj na 1900 obrtaja

Ako je pri 2500 rpm brzina 90 km/h, onda ti vozis ispod 70 (po satu), a to je ozbiljno usporavanje i ugrozavanje saobracaja  :Smiley:

Elem, ako bude koristio kocenje motorom i cut-off, pocece da pravi benzin, kao Zoran....manite se corava posla.  :D

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Logan1.4MPI

gresis kolega, vozim na 1900, i to je malo ispod 80km/h kolika je i maximalna dozvoljena brzina na magistralnom putu
takodje i na auto-putu nigde ne pise da moras da vozis 120, to je maximalna brzina a ne jedina moguca...

Loganovac

Grešite vi, Kekin kolego, jer Logan benzinac na 1900 ob/min ide 64,5km/h imajući u vidu da prema fabričkim podacima u petoj na 1000 ob/min ide 33.94km/h. Na cajgeru tad otprilike pokazuje 70, kao što Keka reče.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

drzarkod


Zoran

Vrlo lako je spustiti ispod 5,5 l/100 km sa 1.4 motorom. Ispod 5 l malo teže ali je moguće  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

Logan1.4MPI

#132

moj stvarno trosi ispod 5l, al mozda je do rumunskog/slovnackog/madjarskog goriva...  :ziveli:
ne govorim ovo samo na osnovu bord komp. vec i po drugim metodama...

Ljota

#133
Ovo oko potrosnje, ako dođe do ljudi iz dacie sledi vam nagrada (možda i nov auto) za potrošnju ispod fabričke! I za tu fabričku potrošnju dokazano je bezbroj puta da je manja od stvarne! Znači lažu narod! Za vas ne mislim da lažete. Verovatno da volite mnogo svoj auto ili sebe želite da overite kao dobre, štedljive vozače. Ako nije ni jedno ni drugo onda ipak proverite bord kompjutere!

ps. Ovo gore je napisano ne radi vas, već radi onih koji ne silaze ispod 6l. prosečne potrošnje!
     Moje iskustvo sa potrošnjom je sledeće: Niš-Knjaževac-Niš meraklijska vožnja, meraklijska i potrošnja 5,6l.
                                                           Niš-Zlatibor-Perućac-Zlatibor-Niš (10 dana), vožnja alegro, bez ograničenja, potrošnja 6,2l.
     Saglasan sam da ovom temom ne treba da se bave oni koji imaju ljute 1.6 mahine iz razloga da se nebi stresirali  :place: !!!!!!

kiconix

Ja preporucujem da ovu temu ne citaju ni ovi sa dizelima.  :too: