Zaleđeni bočni prozori

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Da li se nekome desilo da proba da otvori "električni" bočni prozor kad je zaleđen?Da li ima neku blokadu,da li može nešto da se pokvari ?

krle

#1
Izbegavam ovo da radim dok nisam siguran da su se stakla odledila.

Kod mene je sa vozačeve strane impulsni  prekidač pa ako je staklo "okovano" ledom nema šanse da se pokrene  zato što se odmah aktivira rele koje prekida napajanje i to je zaštita. Naravno, zaštita je i   osigurač.

Kod ostalih  prekidača (za suvozača i u zadnjim vratima) jedina zaštita su  osigurači.  U normalnim uslovima (ako se prekidač predugo ne drži uključenim) ne bi trebalo ništa da se desi jer je situacija po opterećenje el.motora  podizača slična kao  kada staklo dođe do krajnjeg položaja gore ili dole.

Moguće je izazvati neki kvar koji je vezan za mehaniku, odnosno za mehanizam podizača.

Vihor

Citat: krle poslato 19.12.2010. - 15:48
Izbegavam ovo da radim dok nisam siguran da su se stakla odledila.


:to:

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

wvojin

Ja nemam taj problem, jedini "elektricni motoric" koji moze da mi crkne je moja ruka kojom spustam prozor  :too:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

dovla

Ne otvarati prozore dok se ne odlede je preporučljivo
kako zbog elektronike/mehanike podizača tako i zbog grebuckanja stakala.

Ustvari zašto na minusu otvarati prozore !?

gromovnik

Citat: dovla poslato 29.12.2010. - 18:53Ustvari zašto na minusu otvarati prozore !?

Naplatna rampa? :)

MajorSoul

Citat: gromovnik poslato 29.12.2010. - 23:56
Naplatna rampa? :)

Da ali do naplatne rampe bi trebalo da ti se prozori odlede :)
:wind:
..need more buttons..

saša61beograd

Kako da znam da su se odledila ako ne probam?

gromovnik

Nemoj da ih otvaraš bez potrebe već jedino na naplatnoj ili negde gde plaćaš parking i slično. Ako se voziš 15 minuta sa uključenim grejanjem trebalo bi da se odlede sva stakla.

DrJekyll

I ja sam ranije otvarao prozor tek kada se kabina zagreje ali onda sam vozio juga 3 godine i zaboravio sta su el. podizaci i pre neki dan ulazim u kola sa cigarom palim auto i mahinalno otvaram prozor da se ne bih ugusio....kada je puklo pri otvaranju tek sam tada skapirao sta sam uradio.
Eto, dakle zakljucili smo da ipak postoji razlog za otvaranjem prozora (i pre naplatne) :)
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

saša61beograd

Eh,stari dobri Yugo,šta crkne,zameniš ispred prodavnice auto-delova za 5 minuta.Da li to znači da se ništa nije pokvarilo kad si otvorio zaleđen prozor?
Kad me zaustavi policija i traži dokumenta,kazaću da je zaleđen prozori da ću mu pokazati dozvolu kad otopli!

Sir Oliver

#11
Evo mog iskustva sa el. podizačima na autu koji sada vozim:
vozao sam se po gradu, onih dana kada je tuklo i do -15. Ne znam vremenski koliko dugo sam se vozio, samo znam da sam jednog momenta hteo da otvorim suvozačev prozor. Stisnuo sam dugme, ništa.  :fiju: O čemu li sam razmišljao ni sada ne znam  :ne:... Stisnuo sam još jednom, ništa. :fiju: Pazite kad debilu ni to nije bilo dovoljno nego sam i treći put stisnuo dugme i tek je onda nešto puklo(ispostavilo se, hvala bogu - led)... Tek onda sam shvatio šta sam uradio i šta sam mogao da uradim, i čini mi se da mi je suza :ha: krenula kad sam shvatio koliki sam idiot. :c: Probao sam posle, radi prozor gore dole bez problema. Izdržao motorić.
Ispostavilo se da su ih francuzi kvalitetno odradili, ali ne bih nikome preporučio da ih otvara na -15, možda sam ja samo imao sreće.
I drink to make other people more interesting.

Loganovac

#12
Ne znam zašto toliko paničite oko tih podizača, ceo mehanizam se izlaže istom momentu svaki put kad staklo stigne do kraja - pa ništa. Jedino što eventualno može da se desi je da se staklo izvuče iz nosača (da ostane gde jeste a da nosač sam ode dole) - kakav motor, kakvi bakrači!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

#13
Kolikom silom to staklo gura kada dođe do kraja? Ako bi nekome (djeci) prignječilo prst...?
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Stavi prst pa proveri.

Koliko znam nema mehanizam protiv prignjecenja (ima ih samo pulsni podizac).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!