Cene automobila pre i posle carinjenja

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

#15
Milko, tako je to u BiH, mnoge stvari ne razumijemo ni mi koji ovde živimo a kamoli neko sa strane. Činjenica je da to sve jpš na kraju bude po zakonu.

                                                                                                                                                                                        Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

srdjang

#16
Meni od poklona ne dadose nista a citao sam u akciji, dijele auto kozmetiku ali prave se ludi. Nisam imao kome da se zalim a rado bi.

kiborggg

#17
Realno, dileri zakidaju čim im se ukaže prilika. To nije ništa novo. Što se tiče reno/dačija dilera u Bijeljini(polisistem) nema ko se nije žalio i na šta se sve nije žalio. Mene su posle 20min vratili sa testne vožnje, kao direktor zvao treba da pokaže auto.  :conf:  Da sam auto kupio kod njih( gledajući od oktobra ove godine kad sam naručio auto) dobio bih ga 10 januara kad je sledeći rok isporuke i bio bi mi skuplji za 200KM. Ja sam se odlučio za Grabovičkić u Tuzli jer su prijatniji, uslužniji, i jeftiniji. Što je čudno jer bi kod svakog dilera trebalo da bude ista cijena. Tako da uštedio sam 200KM. Nije puno, al opet ne rastu na grani. E, da! Dobio sam onaj paket kozmetike. S moje tačke gledišta monopol u BIH drže dvije auto kuće Union auto iz banja luke i Guma M iz mostara. Ostali dileri uzimaju iz njihovog lagera. Tako da ubuduće ko ne bude htio da petlja sa dilerčićima nek se odma obrati jednoj od ove dvije kuće i time skrati muke. Moja preporuka. Meni su iz Guma M preporučili Grabovičkića kao meni najbližeg njihovog saradnika i veoma sam zadovoljan (za sada). Nije marketing, nadam se da ce nekome pomoći. poz

Zoran

#18
 Euri ne rastu na grani i treba paziti kako se troše. U Sarajevu na Barama imaš dosta poštenog dilera  Bunjo Doo.

                                                                                                                                                Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

svetislavsavic

#19
Citat: milko poslato 14.12.2010. - 14:17
Ajde iako je  :offtopic: da malo razjasnim .U BiH  u Federaciji ,za RS ne znam,postoji mogućnost kupovine bez plaćanja PDVa ,tj. na takozvanu vojnu (70% invaliditeta) ili civilnu 80% invaliditeta) povlasticu.Ona je trajna i možeš svako 3 godine kupiti ili uvesti auto bez plaćanja PDVa koji je 17%.Te povlastice su se od komisije unatrag nekoliko godina dobijale uz mito od nekoliko stotina KM ova,ili si je mogao kupiti od nekoga ko je već dobio i voziti registrirano auto na toj osobi uz punomoć.Ima čak i auto kuća koje prodaju polovna vozila i gazda te pita "hoćeš li na povlasticu ili ne.Ako hoćeš donese ti spisak i biraj Ante, Mate,Jure itd. i vozi na njihova imena sljedeće 3 godine.Tu postoje mnogi rizici ali ljudi u besparici tako masovno rade.Mislim da mi se sada može vjerovati. :fiju:
A što se tiče Dacije i Renola u BiH ,cijene su tu negdje zavisno od marže pojedinog dilera,u 100 do 200 KM,neko će ti dati neki poklon neko neće i tu si na istom.

Tema uopšte nije započeta zbog PDV, nego u razlici cena, Pogledajte na www.pik.ba i vidjećete ogromnu razliku u ceni,

Veterinar

#20
Srecom, danas covek ima priliku da se informise na razlicite nacine i da kupi automobil tamo gde mu se cini da je najpovoljnije.

Stepway

#21
Citat: Loganovac poslato 14.12.2010. - 12:50
Dva čoveka pričaju o istoj stvari iz dva ugla. Kome verovati?  :ne:

Pogledajte na ovoj stranici...http://www.pik.ba/?trazilica=dacia&stranica=1&t=

Zoran

 Pa ima se tu šta pazariti.

                            Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

milko

#23
Nemoj se zanositi sa Pik.ba. tamo što stoji za te cijene je pravi "šupljak"ajde probaj nazvati pa ćeš vidjeti šta će ti reći.Kiborggg je dobro rekao koje su dvije kuće glavni uvoznici za BiH, a svi ostali vozila uzimaju preko njih i njihova marža je nešto veća.

kori

#24
Sa malim zakašnjenjem oko netto i bruto cena i ako neko ne zna kako to oni obračunavaju.

  ulazna faktura
+ transport vozila
= ukupno (i na tu cifru se obračunava carina)
+ carina
= ukupno
+ PDV
= ukupno
+ špediterske usluge sa PDV-om
= UKUPNA SUMA
i to je netto cena uvoznika  :rtfm:


Stepway

Citat: kiborggg poslato 14.12.2010. - 22:41
Realno, dileri zakidaju čim im se ukaže prilika. To nije ništa novo. Što se tiče reno/dačija dilera u Bijeljini(polisistem) nema ko se nije žalio i na šta se sve nije žalio. Mene su posle 20min vratili sa testne vožnje, kao direktor zvao treba da pokaže auto.  :conf:  Da sam auto kupio kod njih( gledajući od oktobra ove godine kad sam naručio auto) dobio bih ga 10 januara kad je sledeći rok isporuke i bio bi mi skuplji za 200KM. Ja sam se odlučio za Grabovičkić u Tuzli jer su prijatniji, uslužniji, i jeftiniji. Što je čudno jer bi kod svakog dilera trebalo da bude ista cijena. Tako da uštedio sam 200KM. Nije puno, al opet ne rastu na grani. E, da! Dobio sam onaj paket kozmetike. S moje tačke gledišta monopol u BIH drže dvije auto kuće Union auto iz banja luke i Guma M iz mostara. Ostali dileri uzimaju iz njihovog lagera. Tako da ubuduće ko ne bude htio da petlja sa dilerčićima nek se odma obrati jednoj od ove dvije kuće i time skrati muke. Moja preporuka. Meni su iz Guma M preporučili Grabovičkića kao meni najbližeg njihovog saradnika i veoma sam zadovoljan (za sada). Nije marketing, nadam se da ce nekome pomoći. poz
PoliSystem,je propao.Kad sam pisao o njima i vlasniku Panteliji niko mi nije vjerovao.Servis je kupio Timko iz Brčkog.Hvala bogu Bijeljinci sad mogu servisirati Renoe u sigurnom i poštenom servisu.