Hitno!!! Felne Dacia stepway 1.5 dci

prethodna tema - sledeća tema

bmiillan

#30
sa vozila VW grupe koje ne odgovaraju Renoovim i Dačijinim vozilima zbog nešto plićeg ispupčenja felne kod
VW vozila (valjda su im klešta manja, odnosno, uža).
Stvar se stvarno može popraviti postavljanjem distancera, odnosno, povećanjem ET.

Na ovoj informaciji najiskrenije hvala: da smo je imali ranije u ovako konkretom obliku, ne bi ni bilo gornjeg "filozofiranja".


informacija je pogresna
prvo i osnovno kada dajete neku informaciju potrudite se da proverite njenu tacnost. felnu od VW vozila ne mozete da
stavite na daciu i renoa iskljucivo jer je otvor centralne rupe kod VW 56 mm a kod dacie i renoa 60 mm. krug u trougao ne ide ni na silu
nemoj na silu uzmi veci cekic

perke21

#31
Nema ovde filozofiranja nego ljudi pokušavaju da prođu jeftinije.

Dimenzije original felne čelične za stepway (verovatno može i na sandera) od 15" su:
4 šrafa sa rasponom 100 mm ili oznaka 4x100
centralna rupa 60mm (ili 60,1 što je isto kod svih renoa)
ET je 43 (može da se montira i veći ET, inače kod MCV je 50)
Ratkapne su na Bubanj potoku 1200-1500 dinara za 4 komada (novo). Imaju i slične kao original, kome se sviđa može da bira model, znak lepe po želji.

Najpovoljnije nove se mogu kupiti u TTD (Južni Bulevar) - Beograd (NS ne znam) bile 4200 ili 4500 zavisi kako kome kažu na telefon
Polovne od nekog renoa (megan, senic i sl.) koštaju 30€

Šrafovi ne mogu od alu felni, ali mogu polovni sa bilo kog renoa (ja za 16 komada na otpadu platio 600 dinara).

nadam se da sam malo pomogao

PS: sad videh da se na mojoj slici vidi zimski komplet. Dakle, to su te felne i ratkapne sve je koštalo (4x4200 felne, 600 din šrafovi, 1200 ratkapne i 4x6290 gume BFG)

dizelas

Upravo tako: montirati zimske gume 15" adekvatnog profila koje su jeftinije i optimalnije za zimu od serijskih 16", i usput ih montirati na polovne felge koje su jeftinije od novih. Zato smo tu na forumu - da pomažemo jedni drugima bez previše filozofiranja. Perke, hvala na konkretnosti i preciznosti.

Usljed opasnosti da odem u off, isključujem se pod hitno.


Loganovac

Samo jedna napomena: nema nikakve šanse da se poveća ET felne dodavanjem tamo nekih distancera, ako pogledate skicu shvatićete zbog čega. Centralna rupa nije problem - ako je manja obradi se na strugu, a ako je veća koristi se centrirajući prsten (mada se meni lično to baš i ne sviđa).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Za veću rupu ne treba ništa komplikovati sa centrirajućim prstenom pošto on ničemu ne služi sem da lakše potrefiš ubaciti šarafe za stezanje felne(točka). Postoje tvornički takva riješenja na autima današnjice samo nisu zapažena, evo nekih:Renault 4 GTL, Ford Tranzit na zadnjoj osovini, LandRover,neki Citroeni...
Sam svoj gazda - vazda.

bmiillan

za vecu rupu i te kako treba komplikovati posto u tom slucaju tezina se drzi samo na cetiri srafa a
ne i na glavcini. centralna rupa na felni MORA da odgovara glavcini. sve ostalo je krajnje nepouzdano
i rizicno. to sto su se neki vozili tako ne znaci da nisu rizikovali.
nemoj na silu uzmi veci cekic

Zoran

Bmiillane , izvini ali moram napisati - sav teret nose šarafi...Pogledaj neku felnu što sam naveo u predhodnom postu ako je neophodno mogu slikati na svom kamionu sa lijeve strane nema centrirajući prsten a sa desne ima i tako pređoh 400 000 km.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Milan013

Ja sam zimsku brigu oko felni resio, vec sam to ovde negde pominjao, kupovinom R16 guma... jer mi je u planu bilo da kad dodje lepo vreme da se zimkse gume skinu sa Stepway-a onda da lepo kupim nove Alu felne, neke koje mi se bas svidjaju (ove standardne mi nisu bas neke), i onda lepo imam komplet zimski set i letnji set, bez potrebe da skidam gume sa felni.

E sad... posto sam probirljiv, mogao bih vec da pocnem da razmisljam o tim novim felnama.
Do sada ovde vec i vrapci znaju da su felne 4x100 sa centralnom rupom 60mm(tj. 60,1). Ali jel neko sa sigurnoscu moze da mi kaze koji raspon ET moze da ide?
I koliko ono J moze da bude?

Dakle R16 x J??? 4x100 ET??? 60mm centralna rupa. Hvala!

Eh jos kad bih nasao felne kao na onom Stepway konceptu... http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=2127.msg37007#msg37007

kiborggg

malo off

Naletio sam slučajno na još jednog vlasnika stepway-a. Pitao ga za kombinaciju zimske gume/15-ke felne. Otkrio mi je da je kupio 4 felge 15-ke od klija. Kaže da pašu i da ništa ne "češe" nigdje. Platio je 35KM po komadu. To je oko 18e. Naravno kupio je neke zimske gume 15-ke. Ovo će možda biti interesantno nekome ako bude prolazio kroz Bijeljinu. Felne može kupiti na izlazu iz Bijeljine, magistralni put za Tuzlu s desne strane. Neka radionica koja prodaje francuska vozila u komadima(bukvalno: prednj dio s motorom ili bez, zadnji.... krov)  Nije marketing, možda nekome pomogne.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Milan013

Citat: Milan013 poslato 03.02.2011. - 17:25
Ja sam zimsku brigu oko felni resio, vec sam to ovde negde pominjao, kupovinom R16 guma... jer mi je u planu bilo da kad dodje lepo vreme da se zimkse gume skinu sa Stepway-a onda da lepo kupim nove Alu felne, neke koje mi se bas svidjaju (ove standardne mi nisu bas neke), i onda lepo imam komplet zimski set i letnji set, bez potrebe da skidam gume sa felni.

E sad... posto sam probirljiv, mogao bih vec da pocnem da razmisljam o tim novim felnama.
Do sada ovde vec i vrapci znaju da su felne 4x100 sa centralnom rupom 60mm(tj. 60,1). Ali jel neko sa sigurnoscu moze da mi kaze koji raspon ET moze da ide?
I koliko ono J moze da bude?

Dakle R16 x J??? 4x100 ET??? 60mm centralna rupa. Hvala!

Eh jos kad bih nasao felne kao na onom Stepway konceptu... http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=2127.msg37007#msg37007

Jel ima neko dopunu za boldovan deo?

perke21

Odgovor imaš na ovoj stranici, par postova više  :fiju:. Pošto nećeš da se mučiš evo da ponovim:
ET je 43. Odgovara i veći.
J ti nije važno jer je to, prosto rečeno širina felne. Utiče na mogućnost montiranja određene širine gume. Za 15" je 6, a za 16" je 6,5. Veći J odgovara većoj širini gume.

Milan013

Ja sam pitao da li neko sa sigurnoscu moze da kaze... nesto mi komentari gore nisu bas odisali sigurnoscu vec "mislim da bi" stilom.

Ponudjene su mi felne 4x100 R16 ali je ET38... zato sam gore pitao koji je odgovarajuci raspon ET-a... za J sam razumeo sada.
Hvala na odgovoru.



dadisajo

   Ja sam kupio felne 4x100 R14 ali je ET36 srednja rupa 60 dali odgovaraju na daciu logan 1.5dci 70kw na njemu imam 15 4x100 et 43.stavio bi na 14 zimske.