dacia sandero stepway oprema i cijena?

prethodna tema - sledeća tema

badzo

Evo imam u planu da kupim daciu sandero stepway pa mi recite sta se nudi od opreme i sta bi trebao uzeti i kolko to dode para.Nemislim klimu uzimat.
I mislim se dali da uzmem 1.5 dci ili 1.6 benzin..prelazim godisnje do max 20 000.

speedo

Uzmi klimu obavezno ako ti je lokacija ispravno upisana! Ili radije obični Sandero sa klimom.

A za dvojbu izmedju opreme i motora, prvo nam napiši koliko novca imaš na raspolaganju, stepway dizel sa klimom dodje skoro 20.000 KM.

Jelenko

http://www.dacia.ba/

Tu imas dosta korisnih info,ako ces kupovati u BiH

pozzz

badzo

Od klime me glava boli kao i od grijanja pa zato je nebi a za tih 1000 km mogu ostalu svu dodatnu opremu staviti.
Planiram potrositi oko 17/17500 km...sto je mislim sasvim dovoljno.

speedo

Dacije i nemaju mnogo opcija u dodatnoj opremi, kao neki drugi proizvodjači. Za te pare stepway 1.6 + zadnji el.podizači, bočni airbagovi itd.

Tsky

Sandero Stepwey dolazi sa metalik bojom, alu kotačima i maglo farovima. Dodatna oprema ide u paketu radio CD+Klima+ el. prednji dizači, što ti svakako preporučujem. Klimu ako ne želiš ne moraš ni paliti ali u svakom slučaju podiže vrijednost vozila. Ja sam još od opreme uzeo i AIR Bag za suvozača i volan u koži. To zadovoljstovo (motor benzin 1,6 l). sam platio 17.200 maraka. Obzirom da sam platio gotovinom dobio sam još 5 garanciju i kasko gratis. Moram napomenuti da su tada davali akcijsko sniženje.
Dizel je dosta sporiji u početnom ubrzanju ali je u vožnji korektan i ima znatno veću buku (Dacije su inače bučne). Ukoliko ne prelaziš godišnje više od 12.000 kilometara mislim da se kupovina ne isplati.

LeNgenda

#6
Ako imas para za dCi, uzmi dCi, makar i obicnog Sandera Ambiance.
To ti kazem bez imalo dvoumljenja. Na www.dacia.ba cena mu je 17.817 KM.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

badzo

#7
A ev bio sam ovdje u nas u daciji i cijena bi me dosla 16 000 + sto bi opreme stavljao..to je za 1.6

Vihor

DCI sa klimom, obavezno, svi koji su uzeli bez obavezno se kaju posle.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Veterinar


leotar

I moj savjet, ako ces vec prelaziti malo vise kilometara godisnje, je da uzmes dCI. Zasto ne sa klimom, ako ces uzimati cijeli paket. Ja je ne volim i rijetko je koristim ljeti, ali itekako valja kad stakla zamagle (kao ovih dana). Mislim da je neka referenta cijena za Stepway dCI - 18.100/18.200 KM, ali mi se cini da bi se to jos moglo oboriti jer se ipak moras malo cjenkati  :nami: