Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Molim cenjene članove da ubuduće sarkazam navode na sledeći način:

[sarkazam] Fala Bogu, ja se već zabrinuo za motor i klimu, taj sam test samo jednom uradio [sarkazam off]

Hvala.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiborggg

OK, dvije situacije:
1.  Vozim petom brzinom 80km/h, na nekih 2.5 o/m. Uspon je 7%. Papučica gasa je stisnuta do pola mada i da se stisne do kraja ne bi ubrzavao.
2.  Vozim četvrtom brzinom 80km/h na nekih 3.5 o/m. Uspon je 7%. Papučica gasa je stisnuta na otprilike 1/3, taman toliko da održavam brzinu.

Pitanje je: U kom slučaju se potroši više goriva ?

Ayrton

Trebalo bi u drugom.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Sir Oliver

I drink to make other people more interesting.

Keka

Zavisi i da li je dCi ili MPI  :nami:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Citat: kiborggg poslato 20.05.2011. - 08:08
OK, dvije situacije:
1.  Vozim petom brzinom 80km/h, na nekih 2.5 o/m. Uspon je 7%. Papučica gasa je stisnuta do pola mada i da se stisne do kraja ne bi ubrzavao.
2.  Vozim četvrtom brzinom 80km/h na nekih 3.5 o/m. Uspon je 7%. Papučica gasa je stisnuta na otprilike 1/3, taman toliko da održavam brzinu.

Pitanje je: U kom slučaju se potroši više goriva ?
Zanimljivo pitanje koje će ostati bez argumentovanog odgovora;osim ako nam se ne javi neki genije iz Renoa ili bar sa mašinskog fakulteta.Ili,kad neko,o svom trošku sproveda eksperiment neka javi rezultat.Moja višedecenijska dilema.

shole

I ja mislim da se u prvom slučaju potroši više goriva. :ces:

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Veterinar

Kupis dci i vozis petom 80 sa 1/3 gasa.  :ne:

kiborggg

Izvinjavam se zbog nepotpunog pitanja. U pitanju je 1.6 MPI. Mislim da mi pise ispod slike  :ces:

Možda je interesantno za glasanje.

david

Mislim u drugom slucaju  :ces:

saša61beograd

Neću glasanje,valjda neko ZNA.I na izborima glasamo pa vidite šta ispadne...

Zoran

Svakako bi išao na drugu varijantu, za sam motor je potpuno zdravaije jer motor radi u području najmanje specifične potrošnje( malo iznad najvećeg ob. momenta) i radi sa rezervom ob. momenta jer ako dodaš gas auto će početi ubrzavati.Potrošnja će vjerovatno biti skoro ista jer je otpor zraka značajan.Svaki motor na usponu bi poželio drugu varijantu dok je na ravnom putu druga priča.
Sam svoj gazda - vazda.

mrsp

Za iste pare prešao sam istu kilometražu sipajući običan BMB ili Euro BMB iako je različita cena.Pa me zanima vaše mišljenje koji benzin čovek treba da sipa?
Ja sam više za Euro BMB: :respect:

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!