Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

hemicar

Jednom sam natocio 51,5l 95-ice u rezervoar, test pokazao da se u rezervoaru nalazi 50l.. Vjerovatno nece pokazati vecu cifru, sigurno mu je plovak postavljen do te mjere. Jeste da sam malo vise presao dok nije "skinuo" prvu crticu..

LeNgenda

#286
Citat: zveki66 poslato 28.04.2011. - 21:18
Uradi sam tako i funkcionise, popalio mi sve crte za gorivo i temp. i prikazao da imam 20l goriva, inace mi stoje 4 crte za kolicinu goriva. Ako ispisuje kolicinu goriva bez rezerve, onda je tacno toliko. Ispisao je i valjda nesto kao --to ili --jo

Davnih dana je negde Krle postavio ovu semu, ja je postavljam opet. U gornjem levom uglu je pokazivac kolicine goriva, a brojevi sa desne strane su kolicina goriva koja je u rezervoaru PO GASENJU doticne crtice. Kad se prva odozgo ugasi, u rezervoaru je 45 litara i tako redom, kao na slici.

U desnom gornjem uglu je pokazivac temperature, korisno je znati kolike raspone u celzijusima oznacavaju parovi crtica.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

goran79

prosao sam od tankanja 310km,jos se nije ugasila 4 crtica.znaci jos ima vise od 30litara u njemu? po ovoj gore tabeli tako bi ti trebalo bizi.jel tabela tocna?

abc123

Posle 700 km razradjivanja motora kompjuter pokazuje okruglo 7.0 l. S'obzirom da je polovina te kilometraze voznja na duzinama 1-12 km mogu reci da sam prijatno iznenadjen. Neverovatno koliko je jeftinija voznja sa ovim motorom u manjim mestima bez semafora u odnosu na BG. Uostalom, prvobitna namena mu nije ni bila za voznju u velikim urbanim sredinama.

goran79

da pokucam moram priznat da sam i ja iznenadjen malom potrosnjom,ni kod mene ne prelazi 7lit.presao oko 3500km do sada

mrsp

#290
Kod mene zimi troši oko 12-13 l na 100km po gradu, Doduše to su baš kratke relacije pa mučenik ne može pošteno ni da se zagreje.
A leti troši oko 9-9.5L po gradu.
Na otvorenom oko 5.5L.
Tako da to baš i nije malo za gradsku vožnju dok za van gradsku je sasvim OK.
Ali ne žalim se ja nego samo kažem  :whistling:

goran79

meni se rezerva pali na oko 610km voznje po zagrebu,ali dobro vec je netko tu objasnjavo razliku voznje po zagrebu i beogradu.ali je ovo oko 10 lit zbilja puno

kiborggg

Sandero Stepway 1.6. Prvih mjesec dana sipao na lokalnoj pumpi gdje gorivo najjeftinije. Nisam mogao sastavit 450 km sa 50 litara. Posle mjesec dana predjem na OMV, sipao OMV 95 (ne iz Broda) i potrosnja bila oko 7-7.5 otvorene lagane i oko 9-10 gradske. Jednom glupom greškom nasuo OMV 100 i istraumirao se jer auto neće da ide a trosio bas puno( samo jedan rezervoar goriva). Do prije neki dan sam sipao sve OMV 95. Međutim pri povratku iz Tuzle svratim na Slovenački Petrol i naspem do vrha 98-ice. I nisam mogao vjerovati promjenu. Možda ja previše osluškujem moj auto ili šta već uglavnom auto mi troši 6 litara otvorene i oko 8 gradske na moje veliko zadovoljstvo. Takođe na moje veliko razočarenje u Bijeljini i okolini nema nigdje da se naspe na petrolovim pumpama 98-ice a mislim da nema ni na ostalim pumpama. Čini mi se da je tako u cijeloj Republici Srpskoj. Tako da kad odem u srijedu u Tuzlu sipam pun opet. Radnik na pumpi Perol mi je rekao da na OMV-u sipaju gorivo iz Broda samo dodaju aditive i prodaju kao OMV. A ovo bez aditiva prodaju kao gorivo iz Broda.

off. pitanje. Koliko cesto smijem da radim onaj "test" odnosno da vidimo koliko mi je ostalo goriva u rezervoaru ???

jasho

#293
Citat: kiborggg poslato 16.05.2011. - 18:29

off. pitanje. Koliko cesto smijem da radim onaj "test" odnosno da vidimo koliko mi je ostalo goriva u rezervoaru ???

,,Test'' proizvođač preporučuje zboga boljeg rada motora i klime da se radi minimum tri puta dnevno  :to:

A što se tiče BMB 98 imaš u Brčkom, tačnije u Brezovom polju na MB Radić pumpi, uvoze ga od MOL-a, ja kad idem tim putem stalno sipam kod njih i do sada je bilo ok, napunim do vrha i dok stignem do BL (oko 200 km) skine između 9-11 litara zavisi od stila vožnje, obično mi se desi sa BMB 98 kad  sipam da ne skine ni jednu crtu, sledeće sipanje radim u BL na Petrolu opet BMB 98.

Loganovac

Da nisi ti nešto pobrkao, kakve veze ima BC test sa radom motora i klime?  :fiju:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Zaboravio je da napise "sarkazam off"  :nami:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Citat: Loganovac poslato 17.05.2011. - 07:25
Da nisi ti nešto pobrkao, kakve veze ima BC test sa radom motora i klime?  :fiju:


:-)1

Citat: Keka poslato 17.05.2011. - 07:36
Zaboravio je da napise "sarkazam off"  :nami:
:aplause:

:too:

kiborggg

Ok, smijesno je. Vjerovatno. Nego, nisam jos dobio odgovor. Ili možda da postavim pitanje u "vicevi" sekciji ? Možda tamo dobijem korektan odgovor. Da li se smije, i koliko ako smije, koristiti već pomenuti test? Ja se još jednom izvinjavam uzvišenim članovima foruma...

perke21

Sme se koliko hoćeš. Test ne utiče na rad motora i klime.  :hall:

kiborggg