Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Važno je da ne poredimo babe i žabe - treba naglasiti da li se potrošnja odnosi na benzin ili gas. Zoran, koliko shvatam, govori o benzinu, a ti o gasu...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dzule

evo i ja da napisem koju: za vikend isao u sombor na svirku, nas troje, plus sva oprema, dva pojacala, 3 gitare, znaci poprilicno napunjen sandero, potrosnja 5,9 lit/100 po bc-u. po gradu 8,2-8,6 sa klimom letos, sad cu ispratiti, ali kao sto rekoh litra gore dole. :hihi1:...= pivce s drustvom vise manje..... :ziveli:
juce menjah gume, zimske umesto letnjih i u servisu sem mene jos dvoje... jedan ima sandera, taliju i kangua - jedino sa kanguom imao nekakvih reklamacija, ali sitnih...a drugi logana, a cale mu mpc logana...suma sumarum svi prezadovoljni autima...

Zoran

Danas bio u Banja Luci a sutra putujem u Grude zajedno sa prikolicom. Potrošnja uobičajena 5.81 l/100 km

                                                                                                                                         Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Citat: Zoran poslato 02.11.2010. - 19:50
Danas bio u Banja Luci a sutra putujem u Grude zajedno sa prikolicom. Potrošnja uobičajena 5.81 l/100 km

                                                                                                                                         Zoran

Ocekujem potrosnju ispod 5 litara beMzina  :nami:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


LeNgenda

Nema trika ispod 5 l/100 km, ali samo vozac bez prtljaga moze da padne za nijansicu ispod 5,5 l/100 km sa 1.4 motorom.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Dachos

Nas autic ma koliko ga voleli i bili nekriticni vrlo retko trosi 5,5 l bezolovnog benzina..mozda na auto putu pri ujednacenoj brzini 90-100 km/h, ali u zato u gradu, i na regionalnim putevima od 7,5 pa cak do 9,5 i 10 l/100 km. To se takodje odnosi i na velike brzine od 130-140 km/h gde potrosnja znacajno raste. Zakljucak: Iako nemam bord kompjuter i tacnu potrosnju ispod 7,5 vrlo retko..

sanderoman

Sta ce ti bord, pa da se posle lozis kako malo trosi... :fiju: :doh: :gun:

Zoran

#187
 Nije ispod 5litara. Danas Mostar, Grude, Imotski, Bugojno, Zenica Kreševo  oko 5,6 l/100 km sa prikolicom ali ne puno tereta (350 kg). Mislim da nikada nisam bio ispod 5 l ali samjednom imao mislim 5,04 Kreševo - Beograd - Kreševo.
                                                                                                                 
Sam svoj gazda - vazda.

Goky

Prosečna potrošnja:
Zaječar - Majdanpek: 6,29l
Majdanpek - Bor: 6,23l
Bor - Zaječar: 5,54l
Zaječar - Boljevac - Zaječar: 6,21l
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Zoran

Goky, lijepa ti je ova potrošnja. Samo nastavi tako. Koliko prelaziš godišnje?

                                                                                           Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

bmiillan

prosle nedelje beograd-zlatibor-beograd 6,25 litara ibarskom magistralom
nemoj na silu uzmi veci cekic

Goky

malo... maksimalno 15.000km godišnje... prema board kompjuteru na 7.000 i nešto pređenih kilometara prosečna potrošnja je 6.4... od toga oko 95% je vožnja van grada...
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

markonikolic83

Evo jedan link za potrosnju,mozete videti potrosnju bilo kog auta
http://www.spritmonitor.de/en/

Goky

Pređeno   Potrošeno Prosečno   Relacija
57,30km   3,70l   6,46   Knjaževac  - Niš
46,40km   3,60l   7,76   Niš - Leskovac
58,80km   4,20l   7,14   Leskovac - Niš
25,80km   1,60l   6,20   Niš - Svrljig
28,00km   1,68l   6,00   Svrljig - Knjaževac
36,20km   2,10l   5,80   Knjaževac - Zaječar

Pršlonedeljna tura. Voženo i malo u Nišu i Leskovcu tako da data potrošnja nije samo sa autoputa.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Loganovac

Nažalost, sve ove cifre malo govore dok se ne napiše kojom brzinom si se kretao. Na tim relacijama smem da se kladim i na 6 i na 12 L/100km.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.