Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

speedo

Možda se auto nije još razradilo!? Meni tim tempom na autoputu pun auto sa klimom nije nikada prešao 7 litara, a još se i ne trudim biti pretjerano pažljiv na gasu.

kiconix

Za otvoren put jeste mnogo, sačekaj da se motor razradi.
Da sam na tvom mestu, ne bih baš mnogo ni štedeo.
Opali ga po gasu ponekad.
Ima i ona druga mogućnost, koliko veruješ pumpi na kojoj sipaš?  :ces:

Zoran

 :ces: to je stvarno previše čak da si i prikolicu vukao...Možda je u pitanju neki kvar. Lambda sonda, termodavač, zupčenje... :ne:. Ja sam stalno između 5 i 6 l/100 km. Često sam bliže 5 nego 6.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Negde ispod podataka o potrosnji sam sitnim slovima pronasao ovo:

CitatThe following fuel consumption correspond to the values ​​approved according to the European regulations apply to all manufacturers and all cars sold in Europe. These values ​​allow you to compare vehicles and direct your choice:
- Urban consumption is obtained over a course of urban type about 4 kilometers.
- Extra-urban consumption is obtained on the extra-urban routes of 7 kilometers.
- The combined fuel consumption is obtained over the entire course of urban and extra-urban areas, about 11 km.

These values ​​are obtained under strict test conditions (temperature, mass, DYNO test, etc ...) and a very quiet driving profile. The real traffic conditions, weather conditions, the state of charge of the vehicle, driving style, tire pressure, the presence of a roof rack (without load), the extensive use of air conditioning and / or heating, vehicle condition can lead to different consumption from those approved.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Ja sam to sebi nekako ovako formulisao:
- za prvi kilometar se potroši goriva kao za tri normalna
- za drugi se potroši kao za dva normalna (za prva dva kao za 5 normalnih)
      Ovo je baš gruba procjena ali ima tu neke logike...
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

 :ces: Dakle, meni u gradskoj vožnji (u režimu gde su mi sve relacije do 2km, sa višesatnim pauzama između vožnji) troši 11-13L/100km. Po toj logici, na otvorenom bi trebalo da troši 2,2-2,6L/100km?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sumar

Vidim da većina misli kao ja, tj. da je potrošnja prevelika. Uradiću još nekoliko merenja, i sačekati da se motor i definitivno razradi ( ? ) , pa kad odem na redovan servis,na leto, skrenuću im pažnju na taj problem,ako se potrošnja ne smanji.

Ljota

#472
Predlažem da ne čekaš toliko i da se konsultuješ sa servisom! Možda bi dijagnostika ili praktično iskustvo servisera doprinelo da se reši problem i potrošnja smanji!

saša61beograd

Ne očekuj mnogo od razrade motora,to su procenti i promili,a tebi je potrošnja  veća jedno 15-20% pa i više,po nekoj mojoj proceni.Ponovi merenje,promeni pumpu,naduvaj gume,a naročito obrati pažnju na način vožnje (mislim da je tu rešenje).
Ako se ovakva potrošnja nastavi ne čekaj leto nego nego pravo u servis i iskoristi garanciju.

Zoran

Loganovac, primjer koji si naveo je izrazito mala potrošnja za te uslove 11 - 13 l/100km. Vozila slična našim koja imaju mogućnost očitanja trenutne potrošnje često pokazuju vrijednosti preko 20 l/100km u izrazito zimskim uslovima. Na BMWu 3ojci skala ide do 40 l/100 km  :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix


Veterinar

Citat: Keka poslato 18.09.2011. - 18:01
Ostvario sam rekord svih vremena u trenutnoj potrosnji: 29,9 l/100 km  :lol1:

To ce i Keka nazvati divljackom voznjom, sa tri odrasle osobe u autu, uzbrdo, na pet hiljada obrtaja... U pitanju je bila kratka relacija, ali nikako se to ne bi moglo nazvati normalnom voznjom.

zac

Citat: Zoran poslato 10.02.2013. - 23:27
Loganovac, primjer koji si naveo je izrazito mala potrošnja za te uslove 11 - 13 l/100km. Vozila slična našim koja imaju mogućnost očitanja trenutne potrošnje često pokazuju vrijednosti preko 20 l/100km u izrazito zimskim uslovima. Na BMWu 3ojci skala ide do 40 l/100 km  :ne:.

Da ali  ce tu potrosnju pokazati samo kada  kada se naglo krece...ispisace trenutnu nenormalnu potrosnju, vec posle par minuta voznje potrosnja pada...na normalu.
Dok sam vozio u vladi, pa dok ceka iz dosade izresetujem komp (BC)  i pustim auto u leru jedno 5 min. da radi, i kada krenem zveknem gas zesce...trenutunu mi pokaze i do 60 l  a prosecnu (posto je izresetovan i racuna od zadnjeg pokretanja motora) pokaze i do 50 l/100 km....   :laugh1:

Saša

 :offtopic:
Prosek potrošnje koje je naveo Loganovac je dobar primer i za mnogo snažnije automobile od Logana.
Naravno, pričam o normalnoj vožnji, bez maltretiranja motora.

speedo

20 hladnih startova u proteklih 50km čiste gradske vožnje i ode jedna crtica tačno. Po meni ok, tim više jer nisam pazio na potrošnju, vozio sam normalno, mnogo hladnih startova i stajanja u gužvama, semaforima i sl.