Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Goky

Pređeno skoro 400km, kombinovano otvoreno - grad (oko 10% u gradu), prosečna brzina oko 55km/h uz prosek potrošnje 6.2l
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

brave

Pređeno oko 5500 km,prosečna brzina 24 km (90% po gradu,relacije do 4-5 km) potrošnja 8.8 km. :to:

Zoran

Vozim skoro 1oo % na otvorenom putu, brzina je do 80 km/h potrošnja je oko 5,2 l/100 km sa 200 kg tereta ako zakačim prikolicu bruto mase 600 kg za (prevoz tereta) poveća mi potrošnju skoro za jedan litar na svakih 100 km.

                                                                                        Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

chif

#78
Za vikend sam odradio voznju sa testom potrošnje goriva. Vozio sam realciju: Pancevo-Beograd-Čačak i obratno. Nisam forsirao oštru voznju (kiša to nije dozvoljavala) a bio je opterećen i saobraćaj na Ibarskoj magistrali. Po podacima sa kompjutera stanje je sledeće:
napravljena kilometraža 330 km,
prosečna brzina kretanja 65 km/h,
prosečna potrošnja 3.8 l/100 km.  :lux:
Smatram da je ovo divna cifra i po mom iskustvu matematika je povoljnija nego voziti na plin.  :rtfm:
chif

jasho

Pozdrav!

Hteo bih da dodam da sam skoro išao na duži put, uglavnom sve autoput i potrošnja je bila oko 7,5 l pri brzinama od 120-140 km/h, zanimljivo je da mi se upalila rezerva bukvalno ispred pumpe :hall: i kad sam stao da sipam rekoh da proverim koliko ima na rezervi ono 3l, mada mislim da je u pitanju 3,5 (što ima logike ako ti je rezerva dovoljna da pređeš 50km) jer sam sipao 21,5 l i pokazao mi je tad da je u autu 25l, ipak je malo neprecizan način merenja sa testom, bez BC.

Loganovac

#80
S obzirom da ovde pričamo o potrošnji prema pokazivanju BC, to nema veze sa pritiskom na pumpi. Od pritiska samo zavisi koliko može da "siluje" multiventil, odnosno da utera plina preko limita od 80% (a to je ono kad počinje da tandrče u toku punjenja). Ja svakako prekidam čim zatandrče, pisali smo o tome u LPG podforumu. Svejedno, sipao sam zadnjih n puta na istoj pumpi pod istim uslovima i ispraznio rezervoar, prešao sam oko 470 km uglavnom autoputem po pljusku i "vodi do kolena" prosečnom brzinom od skoro 110km/h...

@jasho: molim te da preciziraš, radi se o potrošnji benzina?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

#81
Da, da, još nisam na gas prešao! :ces:


Zoran

#82
Testirao sam potrošnju sa zimskim i sa ljetnim gumama na 600 km i dobio sam iznenađujući rezultat - potrošnja je ista. Podloga je bila suva.

                                                                                                                                                                         Zoran

 
Sam svoj gazda - vazda.

Goky

#83
Sandero 1.4
Relacija: Knjaževac - Sokobanja - Rtanj (odmaralište Millenijum group) - Knjaževac
Pređeno: 117,1 km
Potrošeno goriva: 7,5 l (podatak koji je pokazao BC)
Prosečna potrošnja 6,4 l/100 km.
Napomena skoro polovina puta vožena sa uključenom klimom
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Deki

U prethodnih 10-ak dana vožnja van grada (lokalni putevi i auto put) i u gradovima sa beogradskom gužvom. Pređeno oko 2800 km.

Potrošnja prema BC-u i računici od sipanja do sipanja goriva.

Lokalni putevi - Prosečna brzina 49,2 km/h - Vožnja u (većinom) 4-oj i 5-oj + klima povremeno - Potrošnja 4.2 - 4.6 l/100km
Autoputevi     - Prosečna brzina 80,3 km/h - Vožnja u 5-oj brzini + klima povremeno               - Potrošnja 4.8 - 5.6 l/100km
Gradovi         - Prosečna brzina 31,6 km/h - Vožnja u svim brzinama + klima povremeno          - Potrošnja 4.6 - 5.2 l/100km
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

Zoran

Najmanja izmjerena potrošnja sa prikolicom mi je bila oko 5,8 l/100 km. Nadavno sam izduvne ventile otpustio na 0,50 mm, danas sam prešao 710 km sa prikolicom i potrošio 38 l. Baš sam prijatno iznenađen sa 5,35 l/100 km. Primjetio sam da malo uglađenije radi na malim obrtajima 1200 - 1500.

                                                                                                                                               Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

krle

#86
 :offtopic:

Ja ne bih ostavljao ventile na ovom zazoru. To se između ostalog nekada radilo na trkačkim automobilima (Fićama). Međutim,  ovakvi motori su za "jednokratnu" upotrebu.

bracakg

pozdrav svim clanovima!juče sam sigao iz Bečića i sto se tiče potrošnje ja sam prezadovoljan prosek 5.2l klima mi je bila uključena od mora negde do Prijepolja prosečna brzina 51km/h sa jednim rezervoarom iz Kg do mora i nazad i još ostalo malo ukupno 927km a  potrošeno 48.8l tako da se plin ne isplati ugrađivati jer treba baš mnogo da se pređe da bi se isplatilo

kiconix

Ajd sad, ako trosi 5,2 benzina, to je nekih 6l plina. Vidi sad matematiku.
Jedina je racunica ne kupovati auto i ne trositi gorivo.
Sto veca kilometraza to se auto vise isplati, ako prelazis 5000km godisnje, definitivno se ne isplati ugradjivati plin, kao sto se ne isplati dati 1000e vise za dizela.

bracakg

pa evo ako trosi 6l plina to je negde 300 din a benzina 5.2 to je negde 600 din grubo znaci razlika je 300 din ili oko 3 evra na 100km znaci za 1000 evra ili 950 koliko kosta ugradnja plina (nebih da gubim garanciju) imas oko 350l benzina a to je voznja nekih 50000-60000 km ko prelazi 10000 godisnje kao ja to je 5-6 godina voznje taman dok istekne garancija a ko zna kolika ce cena biti plina itd.itd