Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Ni ja se ne secam  :ne:

Pada mi na pamet podaci o otporima za crtice temperature motora.

Nivoom goriva se nikad nisam bavio, pogotovo od kad sam ugradio TNG. Kad upali rezervu (TNG, benzin) sipam. Uvek potrosi sve sto sipam. To je to.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Teoretski, nikad ne potroši sve što sipaš. Manji deo ispari, a veći deo se pomeša ostane i pomeša se sa novim gorivom.  :c:

:lol1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Slobodan čovek

#708
Неких 9-10 месеци користим Андроид апликацију за праћење трошкова код аутомобила - Drivvo.

Углавном возим ауто-путем кроз Београд (80-120 km/h), 40 km дневно. Обично сипам гориво када падне на 3 цртице. Дакле, негде око 35 литара, јер увек сипам гориво до краја (док не избаци пиштољ), и убацујем податке у апликацију. Увек сипам BMB 98 на НИС-овој пумпи. Од почетка коришћења апликације биле су монтиране зимске гуме Tigar Wintera 185/65 R15 старе 2-3 године (практично нове). Када је прошао законски рок за зимске гуме, монтиране су нове летње Toyo NanoEnergy 3 истих димензија.

У прилогу су моји резултати.

Као што можете видети, потрошња варира од најниже 6,299 l/100km до највише 8,369 l/100km. Док ми је просечна потрошња 7,251 l/100km.


Zoran

Nekako mi je ova potrošnja povelika, jer tamo nema semafora.
Sam svoj gazda - vazda.

Slobodan čovek

#710
Возим негде до Батајнице, значи није све ауто пут, има и семафора. А има и гужве на ауто-путу после подне, хоће да буде крени-стани. Још ми и фали 6. брзина за ауто-пут. :/

И приметио сам, да ако га жешће возим да мање троши :D
Односно, ако лагано убрзавам до неке брзине којом после возим константно, потрошња је већа него када брже убрзам до те брзине и онда возим њом. Тако возим последњих 3 мерења. Може да буде и да је случајност, јер потрошња зависи од много фактора.

Ах, да. По врућинама користим клима уређај.

Zoran

Čestitam majstore. Najmanja potrošnja kod polaska sa semafora se postiže intenzivnijim ubrzavanjem od 2000 do 3000 (3500) rpm
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Mislim da je ovo pojacana potrosnja, meni po nekim merenjima ne pralazi 7.5-8, strogo grad, zima-leto/klima. A Ibarskom, prosek 50 km/h, ispod 6, a-put sve oko 7.5 ali 123-130 km/h konstant.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Slobodan čovek

#713
Па, не знам. На 50.500 км је урађен сервис где су мењане и свећице (оригиналне Рено). Једино што вентили нису никада штеловани, а сада је на 55.800 км. Размишљао сам да на том сервису тражим и то да одраде, али сам се предомислио јер сам помислио да је боље да не дирају, можда ће још горе да направе. Следећи сервис радим на 60.000. Тада ћу да променим и уље у мењачу, јер ни оно никад није мењано.

Зими, од Београда до Златибора и назад. Троје људи у колима плус ствари. Трошио је 6,3 l/100km.

shole

Meni na otvorenom putu 1.4 nikad preko 6l bez obzira bilo leto ili zima,jer leti klimu ne gasim. Kad idemo u Bosnu,dvoje odraslih i malo dete i pun stvari,a idemo preko Vlasenice i H.Pijeska,potrosnja izmedju 5.5 i 5.8l. Sipam tamo 98 oktana a kod nas ili 98 ili na Nis-Gaspromu 100oktana.

mali.alen

Za vikend bio u Zagrebu. Autoput i nesto malo gradske po Zagrebu. Uglavnom sa 35 litara napravio 575 km. Potrošnja 6 litara. Ja zadovoljan.

Zoran

#716
5,8 l /100 km sa prikolicom 600 kg, bruto. Relacije Stojčići -Jajce I Stojčići - Nevesinje.
Sam svoj gazda - vazda.

radicr

Ja sam pokusao mjeriti onom metodom da naspem pun rezervoar pa predjem odredjeni broj kilometara (oko 300) i onda dopunim opet do vrha. Par puta sam to radio, i otprilike mi ispada prosjek 6.67. Ovo je TCe 0.90 Sandero Stepway. Mislio sam da nece biti preko 6, medjutim malo me ovo neprijatno iznenadilo. Znaci voznja je po gradu/selu, otvorenom putu, autoputu i prosjek je ovo. I mjerio sam ljeti kad mi je klima stalno upaljena.

kiconix

Izvini ali sta te je iznenadilo?
Mesovita potrosnja ispod 7 litara je odlicna da ne spominjem klimu.

oliver83

Ispada da 0.9 tce troši kao 1.4 mpi. Prednost prvog je sto verovatno bolje vuče