Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

dedola

Sipao 10l, prešao 118 km. Na otvorenom 50 km, grad 68 km. Prosek 8.5

Loganovac

Kako to uspevaš - MSM da li ga guraš do pumpe kad istrošiš tih 10L?  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dedola

Upali rezervu, sipam 10l, resetujem i merim dok ne upali rezervu, jel?

Loganovac

Jasno. Samo, to je veoma napouzdan način merenja, objašnjeno je više puta zbog čega.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dedola

Pre ovog merenja sam sam izmerio potrošnju 8L na pređenih 2.000 km kombinovane vožnje, pa mi ova potrošnja od 8.5L dođe nekako realno po ovom hladnom vremenu. Kad se upali rezerva, a kontam da se upali uvek na istom nivou goriva u rezervoaru, ja resetujem odmah kilometražu a sipam 10L kad mi se ukaže prilika. Kad se ponovo upali rezerva (verovatno će se upaliti na istoj kolličini goriva u rezervoaru) očitam kilometražu. Znam da nije 100% tačno ali ne može preciznije. Ponovio sam isto pa ću videti koliko je precizno. U svakom slučaju puno je.

Keka

Moze preciznije. Ali cemu sve to  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

Ja sam na isti način merio i potrošnju plina kada ne bih punio bocu do kraja. Računica ista kao i kad se meri prilikom punjenja tanka do kraja.

dedola

To je isto merenje kao od čepa do čepa, pod uslovom da sam na ravnoj podlozi kad se upali rezerva. Al se slažem s tobom,  auto troši kolko troši a ja ga vozim kolko mi treba.

dedola

Evo još dva uzorka merenja na 10L.
Sipao 10L, prešao 121 km. Na otvorenom 50 km, grad 71 km. Prosek 8.3
Sipao 10L, prešao 90 km. Sve gradska vožnja. Prosek 11.1

Keka

To trosi kao tenk.

Ne valja merenje na malim uzorcima.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dedola

Mislim da su merenja donekle precizna, jer idu jedno za drugim što znači da bi se višak goriva odnosno smanjena potrošnja javili u nekom trenutku. Gume na 2.2, menjane svećice, čekam da otopli pa da ga teram na štelovanje ventila iako nema nikakvih tegoba, auto lepo ide i lepo se ponaša u vožnji, već sam pisao o tome. Nekoliko puta mi se upalila check engine lampica, blinkće 10-ak puta i ugasi se sama, a za to čekam da mi stigne kućna dijagnostika pa da upecam koja je greška. Šta još može da utiče na povećanu potrošnju? Nadam se pomoći iskusnijih forumaša.

Aleksabgd

Meni je na fordu ranije povecana potrosnja bila prouzrokovana neispravnom lambda sondom.

dedola

Da li je bilo propratnih simptoma osim povećane potrošnje?

Aleksabgd

Citat: dedola poslato 31.01.2017. - 22:02
Da li je bilo propratnih simptoma osim povećane potrošnje?
Nista nisam primetio osim povecane potrosnje. Sa druge strane na puntu 1.2 kad nam je otisla lambda sonda potrosnja se nije povecala.

dedola

Čitajući ovde na forumu probleme sa lambda sondom, osim povećane potrošnje bi trebalo da se upali check engine  lampica i da ostane da svetli kao greška. Ispravite me ako grešim.