Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

#120
Pre nekoliko dana sam hteo da proverim gradsku potroshnju pod klimom i najgorom mojom voznjom.....ode na 13 litara  :badmood: Mislim da od toga ne moze da ide vishe, a ja sam definitivno manijak kada hocu to da budem :whistling:

P.S.
Merio sam potroshnju na 25l BMB95 sipano na EKO pumpi, preshao sam oko 190km
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Mandrak

Evo moje potrošnje: sipano je 45l (kad se upalila lampica za rezervu) i od tada je pređeno 670km (kada se upet upalila). Dakle, prosečna potrošnja je 6,72l/100km  :D
Od toga 560km je bilo vangradske vožnje (do Zlatibora i nazad), bez uključene klime, i po povratku bile su ostale 2 crtice goriva.
Ostatak je bila gradska vožnja.

dzule

evo predjosmo 1.000 km. od toga:
230 auto put,
240 van grada
a ostalo po gradu. klima je 90% vremena radila, pazili sa obrtajima, ispod 3.000
potrosnja 8.2
ovi dana treba da odem do arilja pa cu resetovati racunar i izmeriti sve polagano.
mislim da je ovaj prosek ok, za date uslove. nisam isao duze ture autoputem, ali cu i to malo proveriti. mada, moram reci da me nesto ni ne opterecuje koliko trosi, bitnije mi je da ja uzivam u voznji....ni sa fordom nisam imao te brige, sipam kad se istrosi, pa jovo nanovo...
pozdrav za sve forumase

Zoran

Nisi štediša a ni rasipnik i znaš uživati u onome što ti se pruža. Vjerovatno ne prelaziš puno kilometara godišnje pa te ne tangira litar gore ili dole. Srećno samo nastavi.

                                                                                                                                                                                                                    Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Goja

Malo sam prešao ali sam dva puta proverio sipanjem u rezervoar baš do vrha. Prvi put je potrošnja bila 7.2l i to većinom sa uključenom klimom a drugi put tačno 6l mada je drugi put 2/3 puta bio autoput (525km, 32l). Po nekom mom proračunu u rezervor mi staje malo više od 60l. Što se tiče crtica pređem i po 150km ne padne ni jedna a onda brzo svuče 2 ili 3 crtice.

bracakg

mislis malo vise od 50l a ne 60

Dragan.vi

Može, može i preko 60l, probaj ili pogledaj temu od početka :wave:

sphex

...a stvarno kad ga natočim do vrha, crtice teško spadaju, prvi put sam pomislio da je plovak ili pokazivač zaglavio - nikako nije pokazivao manje od punog iako sam prešao dobranih 150-200 km. Proveravao sam ga po BC, tu je već pokazivao manje i manje da ostaje pređenih km sa ovom količinom benzina u rezervoaru. Tek posle je rapidno svukao par crtica.....blesavo.

Inače za sada mi je prosečna 8.9 l/100km, nit gore niti dole. Iliti u novcu 2000 din na svakih 5 dana (oko 17l). 1l bezolovnog na JP = 117,40 din.
Auto prešao 2900 km. Vožnja gradska prva/druga/treća brzina 70%, autoput četvrta/peta brzina, (2500 - 3000 obrtaja) - 30% pređenog puta. Dnevno pređem 35-40km u proseku, klima hladi na kecu 60% vožnje, 50% sam, 50% dva-tri putnika/ce u kolima ;) Nikako da ga testiram na "otvorenom" pa da vidim ondak mere...
we brake for nobody!

Zoran

Jako sam zadovoljan sa tim crticama ( kanisterima od 5l). Kod mene je prva otprilike 8l a svaka sledeća 5l i nema nakih velikih odstupanj.Kad se upali rezerva stane 45l.

                                                                                                                                                                                                                     Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Goja

I mene je prvi put iznenadilo kada sam sipao gorivo do vrha, tacnije iznenadio me racun  :ha: posto nisam planirao da platim 50litara , racunao sam ima u njemu malo vise od 10l sigurno posto sam pri kupovini nasuo tih 10 a prodavac mi rekao da u njemu ima 3-4 litra a do ovog sipanja 50l presao sam svega 25km. Sto se tice crtica evo sada sam presao 200km a on skinuo jednu crticu, sto mozda nije realno jer sam gorivo sipao dokle god je moglo da stane pa dok stigne do prvog indikatora malo duze traje. Ako je tako realizovano. Razgovarao sam sa kolegom koji ima Clio, ponasa se isto. Najvise drzi kod prelaska sa 5-te na 4-tu crticu, a valjalo bi da najvise drzi na poslednjoj :nami:.

PRALE64

Posle predjenih ~500 Km u novom Sanderu, krenuo sam u Grcku iz Beograda na letovanje. Presao sam 741 Km, vodeci racuna da ne predjem 3000 obrtaja i sve vreme klima je radila. Na kraju, prosecna potrosnja je iznosila 6.4l. U povratku (u tom trenutku predjenih ~1400km) usudio sam se da na auto-putu "gazim" 120 pri cemu je broj obrtaja bio do 3500, klima je takodje radila sve vreme.  Prosecna potrosnja je bila 6.8l!! Sve u svemu ja sam prezadovoljan, osim ako ne treba da idem na popravku kompjutera.   :)

Goky

#131
Na BC uvek se može videti količina potrošenog goriva (Sandero nema prosečnu potrošnju goriva već ukupno potrošeno goriva na parcijalnoj kilometraži).... Dovoljno je zabeležiti ili resetovati parcijalnu kilometražu i dobiti tražene podatke (količina potrošenog goriva / pređeni put*100)
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

bracakg

Sandero ima prosecnu potrosnju goriva
1.ukupna kilometraza(nemože se resetovati)
2.pređena kilomertaža od zadnjeg resetovanja
3.ukupno potoseno goriva od zadnjeg resetovanje
4.prosečna potrošnja od zadnjeg resetovanja
5.kilometaža do pumpe
6.neka kilometraža kao pod 2
7.prosečna brzina

tako je kod mene sandero 2010

david

I kod mene je tako a sta mu dodje to "6.neka kilometraža kao pod 2" ima i kod mene, cak sam primetio da se sam resetovao i krenuo od 0 da krene tokom duge voznje...

Loganovac

Goky je neobavešten  :Smiley:

Pa j*beš BC koji nema čak ni prosečnu potrošnju, kakav bi to kompjuter bio ako mi treba digitron da bih sračunao prosek?
Piše tamo lepo --.- l/100km - to je to.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.