Stepway Concept

prethodna tema - sledeća tema

leotar

Ima li ih jos koji misle da Black Line izgleda bolje od ovoga?  :nami:

http://www.auti.ba/#index.php?sel=news&type=0&view=2522

Loganovac

A jel si video Black Line Concept?  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

LeNgenda

Spreda je bez veze, ali otpozadi...brate mili... Ne pitam sta kostaju onakva zadnja svetla.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

bmiillan

usr.se ga sa onom braon bojom.

bem ti dizajnera kada vidim dustera sa onakvom bojom povraca mi se
nemoj na silu uzmi veci cekic

leotar

@Loganovac: ko je pomenuo BL Concept?

Loganovac

Pa red bi bilo porediti koncept sa konceptom...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

wvojin

Citat: bmiillan poslato 30.10.2010. - 08:25
usr.se ga sa onom braon bojom.

bem ti dizajnera kada vidim dustera sa onakvom bojom povraca mi se

:Smiley: :aplause:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

leotar

Black Line koncept? Nevjerovatno... a ja cijelo vrijeme mislio da je to samo paket opreme.

Loganovac

#8
Koncept se odnosi na model, znači Sandero bi mogao da bude koncept, naravno. Poenta je da se koncept koristi u razvoju novog modela i  po pravilu izgleda marsovski u odnosu na realno lansirani model. Uostalom, svi znamo kako de facto izgleda Stepway, zar ne? Kakav onda sad koncept? I ko kaže da se neće pojaviti još u nekom blogu kojekave ludorije (mislim na styling pre svega) što će neko nazvati konceptom?

Da li bi se ovo moglo nazvati Logan koncept? http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=535.msg11802#msg11802
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

leotar

Sto se mene tice: Sandero je Sandero, a sve ostalo (Black Line, Stepway, itd.) je de facto - paket opreme. Slazem se da se koncept uglavnom koristi kod razvoja novog modela (ili novih tehnologija). Jos preciznije: da pokaze sta je ucinjeno po pitanju razvoja. Slazem se da je ovdje izgleda u pitanju samo styling, bez nekih radikalnijih rjesenja (cisto sumnjam da ce ove farove i stop lampe da ubacuju u standardnog Sandera uskoro).
Doduse, ne slazem se da su koncepti po pravilu "marsovski" u odnosu na realan model. U zadnjih 10-tak godina je bilo nekoliko nemarsovskih koncepata koji nisu bili puno razliciti od produkcijskih modela (Opel Astra, Jaguar XKR, itd.).

Osim toga, po pravilu, fabrike daju koncepte. Lokalno ili tjunersko budzenje nije koncept (mada danas svako moze prisiti bilo kakvu oznaku na zadnji dio auta). To je i odgovor na pitanje koje si postavio. Nije koncept mada ovaj Logan moze realno imati radikalnije prepravke i noviju tehnologiju nego bilo koji Dacia (Renault) koncept.

Na kraju, ovo nije nikakvo photoshop igranje na nekom no-name blogu vec model koji fabrika zvanicno izlaze, na svom standu, na auto salonu u Sao Paolu ovih dana. Da ne zaboravim, moja opaska za Black Line na prvom postu je bila vezana za onu temu "Black Line ili Stepway?", ali ne maliciozno jer je ispracena sa ovim:  :nami:

Loganovac

Citat: leotar poslato 01.11.2010. - 08:31
Black Line koncept? Nevjerovatno... a ja cijelo vrijeme mislio da je to samo paket opreme.

Citat: leotar poslato 01.11.2010. - 10:39
Sto se mene tice: Sandero je Sandero, a sve ostalo (Black Line, Stepway, itd.) je de facto - paket opreme.

Kako onda nije neverovatan Stepway koncept?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

leotar

Nije nevjerovatan jer mu je to ime. Ne znam sta je tu komplikovano. Na jednoj od fotografija fino pise, na zadnjim vratima: "Sandero Stepway Concept". Na istom sajmu je Renault predstavio i GT Line Sandera, samo sto se zove Sandero GT Line (isto kao i "famozni" BL), a ne GT Line Concept.

dizelas

Meni ovo miriše na najavu redizajna Renault Sandera, i u Stepway i u standardnoj verzjii. Vjerovatno je u pitanju budući serijski izgled prednje maske (ista kao na Twingu), možda čak i zadnjih svjetala, a Reno se malo zeza nazivajući model konceptom i osluškujući reakcije oko dizajna. Pretpostavljam da se redizajn, bar za početak, odnosi samo na Renault u J. Americi, ali ne i na Daciu na našem kontinentu. Inače, i Sandero i Sandero Stepway su prvo ispipali tlo u J. Americi, da bi se zatim Sandero kao Renoov "svjetski auto" proširio i u Evropi po znakom Dacie.

P.S. Meni lično je Sandero ljepuškast i u starom izdanju, a pogotovo kao Stepway.


Dragan.vi

Nije mi jasno zašto forsiraju te kaki boje, inače sve je ostalo super :jea: