heeelp...potrosnja...stepway

prethodna tema - sledeća tema

Urlacher

Pozdrav svim "Poglavicama Dacie"...ili ti ponosnim vlasnicima... :respect:

Imam pitanje za sve vlasnike Dacia Sandera Stepway sa benzinskim motorom...
Kolika vam je bila potrosnja benzina u gradskim uslovima voznje,a kolika na vangradskim odmah po kupovini auta???

Kupio sam Stepway-a prije 20ak dana, i odmah ga naravno napunio do vrha.
Potom sam presao 222KM  u voznji po gradu (Banjaluka), i prije polaska na "duzi put" napunio ga do vrha, i to sa 35,5litara  :banghead:
Sto znaci prema navedenim podacima postrosnja iznosi 16litara/100KM. :badmood:
Nakon tog punjenja presao sam 307 KM vangradske voznje i ponovo ga napunio, kad 23,80litara ili ti 7,75litara/100KM.

Moje pitanje glasi, da li je ovolika potrosnja "normalna" za nov auto, tj. da li je u pitanju razradjivanje motora ili nesto drugo???
Takodje sam primjetio da mjerac benzina ne pokazuje dobro pravu kolicinu goriva u rezervoaru.Prije punjenja nakon predjenih 222KM (35,5litara) tri lampice su gorile, malo prije nakon predjenih 307KM samo dvije su bile ugasene a natoceno je gotovo pola rezervoara (23,83l).

Unaprijed hvala...

pozzzz



perke21

Ja sam testirao na otvorenom i trošio je 7,5/100. Dakle auto-put brzina 100-110, ne preko 3000 obrtaja. Ta potrošnja se zadržala i do danas (oko 9500 km). Pošto sam skoro ugradio i plin sad se bavim testiranjem potrošnje gasa. Utvrdio sam da troši između 9,5 i 10 l na 100 km, u zavisnosti od pumpe na kojoj sipam. Takođe postoji i razlika pri sipanju. Do sada sam tri puta sipao gas do kraja (dok ne isključi pištolj). Prvi put stalo 36, drugi 34 i treći 30 litara. Napominjem da je prethodno rezervoar bo prazan. Što se benzina tiče gradska vožnja ga ubija. Mislim da je oko 8,5 l benzina.  :banghead:

koristi search ima tema potrošnja

Urlacher

Pregledao sam vec sta ima na forumu na temu stepway - potrosnja, ali nisam nasao odgovor.

Meni je prvih 232KM gradske voznje potrosilo 35litara benzina, malo me to zacudilo.

perke21

To je svakako mnogo. Zavisi i od načina merenja. Možeš da koristiš digitalni pokazivač, ili da sipaš na istoj pumpi pa do vrha  sl. U bilo kom slučaju potrošnja je velika i ja bih ti savetovao da odeš do servisa, možda nešto stvarno nije  redu.

Keka

Zavisi i od uslova voznje. Ako je kreni-stani sa hladnim motorom, onda nije mnogo.

Da je problem do auta, ne bi na otvorenom trosio normalno.

BTW potrosnja u gradu za Logan je deklarisana na 10,0 l/100 km benzina, znaci Stepway mora da trosi vise.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Svarog

@Urlacher: Ima tu poviše faktora koji utiču na potrošnju. Ali prvo budi siguran da li si ti to sve lepo izračunao. Jer, u prvom postu si napisao da si prešao 222km, a u ovom poslednjem da si prešao 232km. Već tih 10 km razlike pravi i neku razliku u potrošnji. A 16l na 100km je svakako previše. Tu onda nešto debelo nije u redu s motorom i to bi morao da primetiš mnogo pre tih 200 i kusur kilometara.

milko

Prvi rezervoar,gradska vožnja,od toga 66 km magistralnog puta = 9,6lit.

Urlacher

lapsus...222Km gradske voznje je u pitanju...sracunato sve dobro...
i u tih 222Km je bilo kreni stani jer sam malo ucio djevojku da vozi sto je vjerovatno i uzrok visoke potrosnje...

Pitao sam jer sam mislio da je mozda neko imao slicnih iskustava.

autic inace ide fino...bez problema...

potrosnju sam racunao punjenjem goriva do vrha...

sinoc je napunjen pa cemo vidjeti kako ce biti ove sedmice...

Hvala na odgovirma...pozdrav svima

MajorSoul

Ako si ucio devojku da vozi onda je opravdana potrosnja.  :Smiley:
Javi kad dobijes nove informacije, bas me interesuje da li je stani kreni voznja uticala na ovako ogromnu potrosnju.
:wind:
..need more buttons..

Svarog

Dakle devojka je ključ tajne.  :Smiley:
Inače, meni se u poslednjih nekoliko meseci malo povećala potrošnja i ukapirao sam da je razlog tome činjenica što garažiram kola u podzemnoj garaži koja je pomalo tesna pa je potrebno malo više manevrisati prilikom uparkiravanja. Deluje bezazleno, ali u stvari u tom manevrisanju se potroši osetno više goriva nego prilikom običnog parkiranja.

DrJekyll

Znate sta, meni se desavalo da mi sipaju i po 40 litara u juga koji max moze samo 35-6 litara...ne zaboravite da i na pumpama kradu kao ludi. Sipaj iz kante sledeci put kada dosipavas gorivo i ne zaboravo da ti je rezervoar 50+4-5 litara (ono sto stane u cev).
Ja svoju kolicinu goriva u rezervoaru gledam preko test moda na komandnoj tabli, imas celu temu vezanu za to.
Citat: krle poslato 09.06.2009. - 20:13
Radi. Držite pritisnut taster  reset na inst.tabli i onda dajte kontakt. Prvo će ispisati program (kod mene je 6002, a tako treba i kod Keke. Kod Kice treba da je 7102) .Test kreće sa skokovima  obrtomera i brzinomera,  sledeće je jednovremeno ispisivanje simbola na displeju,pa   prikazivanje  preostale količine goriva u rezervoaru(meni je  prikazao 27 l ). Ja  dalje od ovoga nisam išao jer mislim da je  trik u poštovanju vremena u sekundama između određenih sekvenci.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

speedo

Sad je već prilično hladno i auta više troše, tačnije više im radi "saug". Pošto još vozim Zastavu tačno znam razliku ljeti na +25 ili +30 Celzijevih u odnosu na trenutne temerature do 10 ili malo preko 10.
A i vožnja kao u autoškoli, po sistemu stani-kreni, ili naprijed-nazad ili parkiranje u "garažu" je vožnja sa najvećom potrošnjom goriva. Kad se samo sjetim autoškole i toga da nisam gledao na kazaljku goriva, milina :)

montenegrino

Citat: DrJekyll poslato 25.10.2010. - 11:29
Ja svoju kolicinu goriva u rezervoaru gledam preko test moda na komandnoj tabli, imas celu temu vezanu za to.

Koliko je ovaj nacin mjerenja kolicine goriva pouzdan?

perke21

Mislim da nije pouzdan zato što digitalni merač ne pokazuje stvarnu količinu goriva u rezervoaru. Tačnije slaže za koji litar, a to je bitno ako se potrošnja računa na 200-300 km. A što se tiče devojeke  :hihi1:, eto vidiš da ima različitih faktora koje u početku nisi naveo.

Keka

Devojke su uvek bile rupa u novcaniku  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!