Instrument tabla iz Logana u Supernovi

prethodna tema - sledeća tema

DarioGTI

na dacia forumu, rumunjska, vidio sam da je neki cojk u supernovu  stavio instrument tablu iz logana, sve uredno radi, sve lampice normalno svjetle(ono na kontaku...), i obrtaji se prikazuju...
sad mene zanima, kod mene je Base (nekadasnji Europa) paket opreme, tj nemam ni obrtaljku nit imam prikazivac temperature... koliko je to komplicirano "spojiti"? ne mislim na fizicko pripasavanje vec na spajanje tih sijalica, konektora, obrtaja, kmh sata, brzine... ??

evo link: http://www.daciaclub.ro/index.php?s=8a5d6a1c72a66156a06b4fefeefd4acf&showtopic=36952&st=0

hvala!



Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Keka

Za pocetak Solenza ima mehanicki brzinomer, a Logan elektronski. Ostalo nije previse komplikovano spojiti za nekog ko se razume u struju, ali ne gide rasturanje veceg dela prednje armature, plus ce trebati da se vuku neke dodatne zice iz motornog prostora.

Iako izgleda atraktivno, moj glas ide protiv tog poduhvata.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

#2
Može se uraditi, ali mislim da je preskupo. Lako je Rumunima da se "igraju" kada su kod njih  cene delova prihvatljive. Da ne pominjem crno tržište.


DarioGTI

armaturu izvadit mi nije nikakav problem, vec sam to uradio (bas na svojoj Supernovi) tak da mi nije problem izvadit ju ponovo :D

ovo za mehanicki i elektronski brzinomjer nisam znao.
koje zice bi se morale izvuc, odakle, kamo?

tablu cu nabavit od nekog slupanog Logana, ima ih na (ne)srecu....
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Keka

Treba umesto sajle u menjac ubosti davac impulsa za brzinu sa Logana, ali je pitanje prvo navoja a dalje odnosa u menjacu kod Solence i Logana na mestu gde izlazi davac tj da li su isti i da li ce davati na tabli dobru brzinu.

Sajlu naravno treba skloniti. Sve to treba povezati, cini mi se da je pinjon sa 3 kontakta, znaci trebace pomoc elektricara da se to sve lepo poveze.

Ja i dalje stojim iza toga da nije mudro rasturati sve i seci zice i karabudziti da ne bi posle bio veseli plamicak. Ako ne znas na sta mislim, pogledaj CEO link koji si postavio sa Rumunskog foruma, narocitu poslednju stranu sa slikama.  :hihi1:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DarioGTI

ajoj... izgleda da cu odustat od ovog projekta... sve bih znao radit, al struja jednostavno nije moj fah...  :laugh1:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

DarioGTI

a kada bih stavljao tablu od supernova koja ima obrtaljku, brzinomjer, temperaturu, i gorivo, tj sve elemente, da li bih onda morao jos neke dodatne zice / senzore vuc, ili samo prispojim postojece džekove?

a varijanta da stavim solenzinu tablu?
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Keka

Ne znamo kakva je Solenzina tabla, a ne znamo ni sta imas od senzora, a sta nemas......
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DarioGTI

solenzina tabla je ovakva http://www.4tuning.ro/bazarimages/2008/6/Dacia-Solenza-19-Diesel-4-176932.jpg

e, sad, ja od senzora neznam sta imam, ali na tabli mi prikazuje samo brzinu, kilometrazu(analogno) i razinu goriva.
jeli moguce da su senzori vec "montirani", samo treba tabla koja ce prikazivat stanja?
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

krle

Ako ti nije teško daj par slika motorskog prostora (spoj motor-zvono menjača sa zadnje i bočne strane), da vidimo šta imaš od senzora.

Keka

On ima analognu (mehanicku tablu), sa sajlom. Treba ubaciti umesto sajle davac impulsa za brzinomer na menjac, a koji odgovara po broju impulsa, ne znam. Obrtometar bi trebao da dobija signal od ECU, a sa senzora polozaja radilice. Ponavljam da nije mudro da se sa time igra neko ko nije siguran 130% sta radi, da ne bi izasao beli dim, posto sva elektronika radi na beli dim, a kad dim izadje, onda ne radi  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

Pozz Dario GTI, neznam da li si jos zagrejan za izmenu table ali posto imas mehanicki sat, verovatno bi ti pasali instrumenti od lade 2103, u kompletu su Brzinomer, Obrtomer, Voda C, Ulje Bar, Gorivo Lit i Casovnik. Uzimajuci u obzir da iako nisu sva kola ista imaju mnogo toga zajednickog bacis oko na yugofanclub, tamo postoje detaljni projekti tog tipa a cak i neke digitalne table + je u Hrvatskoj scena jaka tj ima ljudi koji su jako daleko odmakli u tim stvarima. Mozes naci i "faceplate" ili ti ciferblot-e za te cagere maltene kakve god pozelis. Nista od toga nije strasno ako se dobro raspitas i ako krenes da radis kad ti je sve jasno, ako samo jurnes, kao sto je neko rekao "ode beli dim". Prvo i osnovno, pribavi sheme svojih kola, sheme onoga sto hoces ugraditi pa u raspitivanje od elektricara, mehanicara, foruma itd. Nije losa kombinacija da vidis da li je postojao takav auto sa punom tablom pa da pokusas da pohvatas razlike izmedju tvog i tog, mozda je moguce sa nekog havarisanog preseliti sve zeze kojih na tvom nema. Uglavnom, postujem tvoju potrebu za unapredjenjem. A sto se delova tice, pa nije Rumunija na kraj sveta, sve je to komsiluk, odes u razgledanje Drakulinog zamka pa za suvenir doneses tablu :)