Stepway ili Black line?

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

dzaga


Veterinar

To znamo, mada je takvo misljenje retko. Izuzetno retko.


DUSTER2010

Uzmi Dustera. :D :D

Stepway je po meni bolji izbor.

dzaga

#34
Stepway je "ne definisan" auto. Nit je sandero, nit je SUV, nešto ozmeđu pa ne može da se svrsta ni u jednu kategoriju automobila. Čist promašaj fabrike. Znači: samo nov Logan 1.6 16v (ako bude "nov") ili Duster 1.6 16v sa pogonom na dva točka, u paketu ambience + TNG, uz dodatak metalik boje.

Mnogi su mi govorili da ni Logan nije dobar izbor 2007. kada sam se odlučivao koji auto da kupim pa sad kažu da sam tada izabrao auto sa najboljim odnosom cena/kvalitet. Tako da mi nije baš prvi put da spadam u one čije mišljenje nije u "kolotečini", ali, u većini slučajeva, se pokazalo da sam pravilno zaključivao iz činjenica sa kojim sam raspolagao.

Kvantna fizika je "prava" nauka i mnogi je ne razumeju :Smiley:.

Duster2010: napiši neka iskustva sa Dusterom, negde!!! Hvala. Pročitao sam ono o računaru.

Tsky

"Stepwey je nedefinisan auto.." Onda mi reci šta je Daster u varijanti 4x2 koji predlažeš ili bilo koji SUV u varijanti 4x2. Čemu to služi izuzev besmislenom rasipanju para. Moj SW platio sam 8500 EUR i dobio sam svu moguću opremu koja se isporučuje za njega, plus 5 godina garancije (puna mobilna garancija) i prva godina puni kasko gratis.
Što se tiče dizajna još ranije je uočeno da je Sandero nekako nedorečen. Nije ružan, to niko ne tvrdi ali mu nešto fali. Tek sa pojavom SW-a vidjelo se da je ustvari Sandero od početka po svojim dimenzijama i dizajnu zapravo više SUV neko kompakt. Problem SW-a je ipak njegova cijena (ja sam zadovoljan svojom) jer u mnogim zemljama varijanta koju ja vozim, košta oko 10.000 Eur. To je najgora cijena jer ljudi za te novce pokušavaju kupiti nešto "bolje". Međutim cijena od 10.000 je veoma prihvatljiva na zapadu, broj poručenih SW-a uveliko premašuje mogućnosti fabrike (moram priznati ovo važi i za Daster). Ipak ću se složiti da je pojava Dastera "ugrozila" SW. Međutim ukoliko se želi uzeti SUV 4x2 po meni je SW ipak bolje rješenje.

Goky

#36
Laureate (koji ja vozim) + SUV paket (kao kod Stepwaya: krovni nosač, obloge pragova, branika ...)
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

milko

Čuj "čist promašaj fabrike"  :bullshit: .Stepway je definitivno pun pogodak fabrike i nešto vizuelno do sada najljepše što su Rumuni napravili.O drugim stvarima je bespotrebno razgovarati,nekom treba pogon 4x4,nekom veći gepekt,nekome karavan ili performanse motora.

Veterinar

Citat: dzaga poslato 27.10.2010. - 08:39
Stepway je "ne definisan" auto. Nit je sandero, nit je SUV.

Mnogi su mi govorili da ni Logan nije dobar izbor 2007. kada sam se odlučivao koji auto da kupim pa sad kažu da sam tada izabrao auto sa najboljim odnosom cena/kvalitet. Tako da mi nije baš prvi put da spadam u one čije mišljenje nije u "kolotečini", ali, u većini slučajeva, se pokazalo da sam pravilno zaključivao iz činjenica sa kojim sam raspolagao.

Stepway jeste Sandero. To i pise na njemu. Lepsi Sandero.

Meni su govorili znatno ranije da Logan nije dobar izbor. 2003 sam prvi put rekao da cu za tri godine voziti Logana dci, na sta je moj kum samo upitno zatreptao. Ponekad mi se takodje desi da donesem pravilan zakljucak iz cinjenica kojima raspolazem.

Zbog skretanja s teme - Stepway je lepsi. To ce vecini biti glavni razlog. Razlika u klirensu retko.

msegovic

Citat: Veterinar poslato 27.10.2010. - 13:23
...Stepway je lepsi. To ce vecini biti glavni razlog. Razlika u klirensu retko.

kao na primer u mom slucaju - klirens je presudio...

abc123

Mene jedino nervira sto u Stepveja nisu ugradili vozacko sediste podesivo po visini. Nije neki trosak a odbice mnogo potencijalnih kupaca od 190 cm pa na vise. Glava dodje skoro do plafona a onda na prvoj rupi... :bonk:

david

Stepa je lep ali i BL je extra. Izmedju njih dva ja bih opet Logana a izmedju njega i Dustera ovo drugo...

kiborggg


Svarog

Kako klasifikovati Stepway može mnogo da se raspravlja, ali svakako taj auto nije promašaj već dobar marketinški potez. A i sam auto jeste lep, barem meni iako ga nemam. Ipak, BL je, opet po mom mišljenju, lepši i pre bih njega uzeo. Prilikom odlučivanja glavnu ulogu svakako treba da imaju potrebe kupca i finansije. Vodeći se sopstvenim idejama, potrebama, shvatanjima automobila i finansijama, kupio sam Logana. I nisam se pokajao. Dakle, Logan BL, ako ga ima u ponudi.

darconny

Evo recimo, ja sam se odlucio za Sandero Black Line, ali sa 1.6 motorom - cekam na isporuku :)

Generalno mi se mnogo vise svideo od Stepway-a, koji je za mene previsok i ima svuda te plastike sto mislim da nije prakticno na duze staze. Takodje BL ima dosta bolju opremu, kao udobnija/bolja sedista, podesavanje visine upravljaca, visine vozacevog sedista, pojaseva po visini, zadnje elektro podizace, bele cajgere  :woo-hoo: itd.
Ono sto mi se takodje nije svidelo na verziji Stepway jesu 16" tockovi.

Po meni jedina veca mana BL verzije je radio koji je 'mono' (mislim ko jos prodaje mono radio 2010 godine? :cekicem:) i kome se na vadi plocica. Tako da cu biti prinudjen da ga promenim (iz razloga bezbednosti), ali onda gubim kontrole za radio na upravljacu koje su mi se mnoooogo svidele.

Sta je tu je.