Još malo o black-line paketima, konkretno za MCV

prethodna tema - sledeća tema

dizelas

Znam da je već raspravljano, ali samo o Sanderu. Dakle, kako sam manje - više ubjeđen da kupim MCV (jupiii!!), sada gledam kako da zeznem uvoznike u BIH što je više moguće, odnosno prođem što bolje. Kod nas na www.dacia.ba se samo na cjenovniku opcija pojavljuje black line, i samo uključuje klimu, zadnje podizače i CD MP3 sa komandama "pri upravljaču" (dodatno na neku opremu, ne navodi se koju, vjerovatno na Laureate), što mi apsolutno nema smisla jer nema metalik boje kao osnovnog obilježja paketa, alu felgi, kože itd. Inače, košta skoro isto kao Laureate plus, tako da je izrazito povoljan ako uključuje i ostalu opremu (metalik, alu, koža) koja se ne navodi.

Sa druge strane, u Hrvatskoj i Srbiji (www.dacia.hr i www.dacia.rs) se navodi sva ta oprema kao dio paketa black line (koji je dodatni paket na paket Laureate). Međutim, navodi se i da je suvozački airbag dostupan u opciji (dakle uz doplatu) iako je on sastavni dio paketa Laureate, tako da mi je ovo sve stvorilo nepoznanice: da li je paket black line za MCV unificiran za sve zemlje, i da li on uključuje svu opremu kao i Laureate, samim tim i suvozački air-bag, itd. itd? Ako mi kažete da kontaktiram uvoznike, već jesam par, i maltene nisu ni čuli za ovaj paket.   

krle

Volan obložen kožom bi trebao biti standardni deo opreme black-line , kao i metalik boja. Najbolje bi bilo kada bi u nekom salonu mogao da se vidi, jer je ovako dosta nejasno. 

PRALE64

Pre mesec i po  dana sam kupio Black Line (Kompresor Beograd) i uz osnovnu ponudu (metalik, maglenke, kozni volan ...) doplatio sam jos:

1. Klima uređaj + radio mono CD MP3 4X15W sa komandama kod upravljača + električni podizači zadnjih stakala
2. Vazdušni jastuk za suvozača (iako je standardni deo Laureate, Black Line ga ne ukljucuje u osnovnu opremu?!)
3. Mehanička zaštita vozila "šapa" (nebitno)

Black Line postoji iskljucivo u dve metalik opcije: crnu i svetlo sivu. Aluminijumski naplatci su opcioni i staju 330 evra! Verujem da je spisak opreme standardan samo je pitanje koliko jasno prezentuju na sajtu. Cudi me da kod tebe nisu naglasili da je klima+radio+... opciono, ali to su trgovci  :hihi1:

Pozdrav

dzule

sandero ide u te dve boje koje si naveo, dok logan MCV ide u te dve ali i u comet sivoj, (tamno siva)
inace paket black line ide sa koznim volanom, rucicom menjaca presvucenom kozom, mp3 cd sa komandama na volanu, ( ali se plocica ne skida???). sve ostalo je isto kao i laureate oprema, samo je bez suvozacevog airbaga koji kosta jos dodatnih 221 euro...a taj paket koji si ti doplatio, je u standardnoj ponudi bio i sve je kostalo 8.500 eura za sandera 1,4, cisto da proveris da te nisu izlevatili.... ja nisam uzeo black line iskljucivo zbog te plocice koja se ne skida, da mi klinci narkomani ne bi svaka dva dana razvaljivali auto,a i zena je htela komet sivu boju :whistling: ........
inace sam dobio informaciju od prodavaca, da su uvezli izvesnu kolicinu sandera black line opremljenih sa suvozacevim airbagom, i da sad moraju da se pravdaju musterijama kako nije 8.500 eura, vec 8721 eura......

dizelas

Na kraju sam došao do spoznaja:

1) treba razgraničiti nivo opreme Black line i dodatni opcioni paket Black line,

2) nivo opreme Black Line = nivo opreme Laureate + metalik boja (2-3 boje po izboru) + kožni paket + posebna opšivena sjedišta (i još neki šminkerski detalji enterijera) - suvozački airbag,

3) na ovaj Black Line nivo opreme se doplaćuje dodatni opcioni paket Black Line koji uključuje klimu + CD MP3 sa komandama pri volanu + zadnje podizače (isto kao što se na Laureate nivo opreme doplaćuje dodatni opcioni paket Laureate plus koji uključuje klimu + CD MP3 + zadnje podizače);

4) Black line nivo opreme se ipak isplati u odnosu na Laureate, prema cijenama sa www.dacia.rs,

5) Ovo sve mi nekada djeluje kao da je kreirano sa glavnim ciljem kako zbuniti ne samo potencijalne kupce, nego i prodavce,

6) U Bosni se još ne može kupiti linija Black Line, a kad će ne znamo  :bonk:...   

PRALE64

Dzule, kao sto rekoh "... to su trgovci ..."
Na zvanicnom sajtu Dacie za Srbiju postavljeni su cenovnici u PDF formatu tako da tamo mozes naci da je:

Black Line 1.4 - 7,850 evra (www.dacia.rs/download/cenovnik_dacia_sandero_rs.pdf)  :woo-hoo:
Dodatna oprema za Black Line Klima uređaj + radio mono CD MP3 4X15W sa komandama kod upravljača + električni podizači zadnjih stakala - 650 evra (www.dacia.rs/download/cenovnik_dacia_sandero_opcije_rs.pdf)  :huh:
Ukupno  : 8500 evra   :hihi1:

E sad bas bih voleo da sam se setio da trazim bez te opreme da li bi mi "cupali" iz standardnog modela ove delove  :Smiley:
Inace ugradnju dodatnog jastuka sam cekao par nedelja u odnosu na one koji su narucivali modele iz kataloga.
Sto se tice maske radija, toliko je ruzna, da se nadam da ce pre da odvrati nego da privuce klince.

Dizelas ja sam se VEOMA lomio izmedju STEPWAY i BLACK LINE. Preovladala je ocena da je BLACK LINE vise porodican auto i da je malo skockaniji iznutra. Laureat nisam uzimao u obzir. Ali iskreno, kad komsija prodje u crvenom STEPWAY-u opet se preslisavam  :ces:

Pozdrav

Goky

Kada sam kupovao auto (marta za vreme sajma) na sajmu nije bio izložen Blackline iako su ga imali na placu... Još pre sajma sam na netu pročitao o Blackline-u i raspitivao se kod dilera... naravno, niko nije imao pojma o tom paketu opreme... u to vreme Blackline je bio oko 8.900E... Kada sam otišao sa sajma na plac i video auto malo sam bio razočaran kvalitetom presvlaka sa "posebnim prošivom" i još nekim detaljima... pa sam ipak odlučio da uzmem Laureate paket... Kasnije su promenili nešto i oko plastike na vratima koja je drugačija - lošija nego li kod Laureate paketa...
Mogli su jednostavno na kompletan Laureate da dodaju komande muzike pri volanu (iako je meni monogo praktičnije na volanu), kožni paket i metalik boju i malo da podignu cenu... ovako su ga zakomplikovali i samo bune narod..
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

dizelas

Da, da, i meni se čini odoka, tj. sa slika, da je kvalitet tkanine na sjedištima lošiji na Black Line nego na Laureate, kao i obloge vrata (čini se da je sama plastika bez tkanine). Na Laureate su ovi detalji baš po mom ukusu - gledao, sjedio, pipao, njuškao itd. Obrni, okreni, nema džabe ni kod stare babe, izgleda je ipak sve izvagano "u fening" kada su određivali cijene Black Line nivoa opreme. Dodaju kožu i metalik, na drugoj strani otkinu na oblogama sjedišta i vrata, jastuku suvozača itd.   

roditelj

Silex chrom!
Jos jedna razlika u korist BL!Lepa,stilska,zavrsna obrada,srednje konzole,okvira ventilacionih otvora i rukodrzaca,tj.naslona na vratima.
Na zvanicnom sajtu se pominju i kvake.Da li su mislili na rukodrzace ili na spoljne kvake,nemam pojma,uglavnom,kvake u unutrasnjosti mog MCVa imaju samo srebrnkasti premaz i jasno odskacu bojom i kvalitetom od susednih im rukodrzaca!
Sta na to kazu ostali vlasnici BL paketa :hm:

Corto_1973

Ja sam vlasnik BL ali Sandera, pa cu ti pokusati pomoci.
Sve opisano gore stoji - dakle, paket BlackLine opreme i dealeri u HR promoviraju kao dodatni na Laureate, ali to nije tocno i tek na novom cjeniku iz 8/2010 mu je pala cijena ispod Laureata (s obzirom da sam ga narucio u 5/2010 ispada da sam se zeznuo za par stotina eura...).

Razlike u odnosu na Laureate - nivo opreme nije isti:

1 - presvlake na sjedalima - nemoj se prevariti - one samo ostavljaju dojam vece kvalitete na Laureatu, ali su samo deblje, kvalitetnije nisu - rekao bih da su podjednako kvalitetne, ali su na BL tanje (ciljana skupina - mladji ljudi)... izgledaju sportskije na BL
2 - bocne stranice na vratima s unutarnje strane - cista plastika i ni traga Laureatu - meni ovo savrseno odgovara zbog 2 male djece puno je lakse ocistiti plastiku...a i inace nemoj se navuci na pricu o oblogama vrata - kolega s posla nije mogao smisliti Twinga jer nije imao tkaninu na stubovima izmedju stakala  :ljut:
3 - silex chrom - rukohvati na vratima se sjaje kao "pasja kesa", kao i srednja konzola i ventilacijski otvori - ovo mi je apsolutno nebitno...
4 - nema suvozacevog zracnog jastuka u osnovnom BL paketu - moras doplatiti,
5 - metalik boja je u osnovnom BL paketu i ne moras doplatiti za nju - kod Sandera samo 2 boje, MCV ima i trecu kao opciju (metalik boja se doplacuje u Laureatu)
6 - kozni volan i rucica mjenjaca presvucena kozom u osnovnom paketu - da i ja jednom imam kozni volan u autu   :nami:
7 - vanjske kvake na vratima su u boji karoserije, sto nije slucaj kod Laureate paketa opreme

E sad nesto subjektivno, zbog cega sam i odabrao BL opremu - imam dojam sa su sama sjedala za nijansu tanja i da imas za nijansu vise prostora u BL paketu - osobito se ovo odnosi na zadnju klupu - ili je za nijansu kraca, ili su prednja sjedala za nijansu tanja - ja kad sam sjeo u Laureat na zadnju klupu nisam imao mjesta za noge (183cm visine) nakon sto sam podesio prednje sjedalo prema sebi... nisam za ovo siguran jer bi trebao sad sjesti u Laureat, ali kad sam gledao ovo i obloge vrata od tkanine na Laureatu, ja odbacih Laureat kao izbor (naravno i kozni volan je igrao ulogu ;-)

Inace, nisam pozalio ni trena sto sam kupio Sandera, a i zena je ponosna na novog mezimca. Mislio sam da cu plakati za svojim Twingom, ali nevjerojatno kako sam ga brzo zaboravio - lako se navici na bolje...
Nakon par godina bi se mogao dvoumiti izmedju MCV-a i novog mono-volumena kojeg ce Dacia izbaciti na trziste do 2012... (tzv. "Touran killer")

krle

#10
Znači, istinita je priča iz Rumunije.

Citat: krle poslato 27.06.2010. - 20:46


U Rumuniji je nastao problem  prilikom isporuke Sandero Black Line. Naime, isporučuju se vozila koja se razlikuju po enterijeru u odnosu na vozila sa prezentacije.Fabrika je o tome zvanično obavestila dilere  17.06.2010.g. Konkretno, jedan kupac se žalio na obloge vrata.  



Definitivno: Obloge vrata kod Sandera više  nisu u rangu laureate, a izostala je i lajsna. 

dizelas

#11
Hvala komšiji Maltezeu iz S. Broda na iscrpnim informacijama koje su otprilike u skladu sa mojim zaključcima. Jedino mi se čini da je tkanina na sjedištima "Pliss" u Laureatu zaista kvalitetna, odaje čak utisak da nije sintetika i da neće biti puno lijepljenja tijela od znoja tokom ljeta kada se na njoj sjedi. Sjedišta u BL sam vidio na slikama, tako da ne znam kakva su. Nadam se samo da nije ona teška crna poluplastična sintetika kao na većini novijih auta svih proizvođača, pa ono je stvarno katastrofa. Ja, npr, na Astri imam neku svjetlo-sivu mekanu imitaciju pliša (ili je stvarno pliš) koja je fantastična u poređenju sa pomenutom crnom sintetikom, pa ako ima mušterija za Astru :wink:... Šalim se, na pogrešnom sam forumu za prodaju Opela, osim ako nemate nekog drugara koji baš traži Astru u izuzetnom stanju. Nadam se da administrator ovo neće shvatiti kao oglas nego kao afirmativnu činjenicu da dosadašnji vozač Opela prelazi u tabor Dacije.

I još nešto: zar Laureate nema kvake u boji karoserije, skoro sam siguran da ima?

Inače, sva ova moja diskusija sa vama oko BL paketa se svodi na šuplju priču sa moje strane (osim ako nisam nekom pomogao u sticanju novih spoznaja) jer BL nije dostupan u Bosni, niti će izgleda biti. E, jesmo crna rupa :(...


speedo

U BiH imaš Holiday paket opreme...izmedju ostalog ugrađuju i presvlake i to dosta solidne na prvi dojam. Medjutim tu su presvlake kakve se svugdje mogu kupiti i staviti, nisu fabrički rađene. Takođe i zadnji parking senzori, klima, cd mp3 itd. Samo ne znam da li je ta akcija već prošla.

david

#13
Video sam skoro BL Sandero i sedista su lepa na isgled, ocekivao sam da su cvrsca ali napravili su oni svoju matematiku svakako...