GPS

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Da. lapsus, brzinomer pokazuje vecu brzinu od realne.

Onda se postavlja i pitanje maksimalne brzine, performansi i potrosnje automobila  :ces:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Nemam GPS uredja, a koristim Miomap na PC-u

Kada sam poredio marsrutu Nis - Zlatibor, po satu sam presao 276km, a Miomap je rekao 266km.

Ne trebamo zaboraviti da guma nije okrugla vec se ugiba ne mestu oslanjnja na podlogu. To automatski znaci da je greska u +, tj da pokazuje vise nego sto jeste, jer se obim efektvno smanji. U mom slucaju neslaganje je manje od 4%.

Peja

krle

#17
 

Prvo,prikazana  pređena kilometraža je približno tačna i može se smatrati realnom, pa samim tim ne bih dovodio u pitanje prikazivanje prosečne potrošnje na bord kompjuteru i smatram da je to realno. Uostalom ovo sam  proveravao i nema greške.

Drugo, prikazivanje brzine je analogno što znači da preciznost instrumenta zavisi od dobro postavljenih metroloških parametara (baždarenja) odnosno statičke i dinamičke nule,kočioni moment, još kad se na to doda inertnost i ambijent...itd. Znači možemo postaviti samo pitanje o preciznosti (ono što je precizno ne mora da znači  da je tačno  ) kilometar sata. Kod većine automobila prikazivanje brzine  ide i do +10% od stvarne brzine, pa ne vidim razlog zašto bi Logan bio izuzetak.


Možemo pričati i o tome koja guma se najmanje troši, mada većina zna da je to rezervna  :Smiley:

Loganovac

Ako voziš sa pravilno napumpanim fabričkim gumama, nema problema. Kilometraža se tačno obračunava, laže samo pokazivač brzine i to namerno. Znači, nisu problem impulsi niti brojač, već kazaljka cajgera. E sad, ako ti prečnik točka nije 621mm, to je tvoj problem a ne Dacijin...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sandero1.4mpi

#19
 :respect: GPS na telefonu me super posluzio kroz Makedoniju do Ohrida.(Ja imam na NOKIi instaliran Garmin -xt i na njemu osnovnu mapu sveta ,na koju se moze staviti bilo koja druga,Stavio sam Srbiju ,Makedoniju i Grcku)

sinishapfc

Ja sam pazario Mio moov 370 sa mio map 2008 i ok se pkazao. Pre neki dan sam uspeo da otkljucam navigaciju i ubacio IGO mape i prezadovoljan sam.

Vihor

Ja sam se mlatio malo sa navigacijama u raznim kolima i nijedna ne pokazuje tacno brzinu kao na tabli u autu, uvek se razlikuje, i kako se meni cini da gps bas nije tacan,(ovi koje mi imamo, jeftiniji) jer uvek malo pokazuje levo desno (nije precizan u metar), tako da sam se uvek pridrzavao onog sto citam na tabli, na kraju krajeva,bitno da gps koji koristite ima dobre i sveze karte, i da vas prati i vodi tacno, a bas koja je brzina, nadmorska visina, mislim da i nije toliko vazno. Trenutno koristim prestigio geovision 450, ja zadovoljan, vodio me je do zlatibora, drvengrada, nazad ka kuci, po nekim selima bogu iza nogu bez ikakvih problema! Bito je takodje kako ga nastelujete, auto putem, najkracim putem, naj jeftinijim...... Inace detalji oko gps ima na gps srbija forumu gde se o ovome razglaba do beskonacnosti!
uf  :cool:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

CitatJa sam se mlatio malo sa navigacijama u raznim kolima i nijedna ne pokazuje tacno brzinu kao na tabli u autu, uvek se razlikuje, i kako se meni cini da gps bas nije tacan

Zapravo tabla ne pokazuje tacno kao GPS  :wave:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

mladen895

#24
Ponovo sam nabavio Roadstar 4,3 sa selom Evropom a ima i tutu,mislim blutut,mp3,mp4,fm...samo 110 e.Ona prethodna se nekom svidela pa je odneo.Dosta dobro radi,ima osetljiv displej itd.Sad sam tek video da je ona moja stara kopija xdrive 43j a ova nova 43sx.Eh sta su ti braca kinezi.
Kad se mora,sve  je tesko.

Loganovac

Citat: hobbista poslato 17.12.2009. - 20:13
Izašao Autodrive Hellas 1.90 http://www.autodrivehellas.gr/html/adh_dl_en.html

Kako se ovo instalira? Pročitao sam uputstva na sajtu gde kaže da pratim instrukcije na ekranu po startovanju installer-a, ali je sve na Grčkoma. Kako da pratim? Uz to, fajl koji sam skinuo zove se Auto_Drive_Hellas_v1.90_en.exe . Snimite _en.exe , a na Grčkom je  :ranting:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Uuuuuu, bem ti lude Grke! Sada sam i ja provalio da im je en instaler na Grčkom  :doh:
Moja greška što nisam prvo probao  :c:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

mladen895

Nakon resetovanja dnevne kilometraze presao sam 256 km,na navigaciji pise 225 km a na taximetru 246 . Navigacija bi trebala da bude najpreciznija ali nisam bas siguran. U firmi nas teraju da merimo taximetre bar jednom godisnje tako da mi je to dosta pouzdano.Za brzinomer znamo da pokazuje vise  ali bi trebalo proveriti i kilometrazu jer izgleda da je i ona malo pojacana.
Kad se mora,sve  je tesko.

Loganovac

GPS bi morao da bude najtačniji u merenju razdaljina (mislim na odstojanje a ne pređeni put), s obzirom da mu je rezolucija reda nekoliko metara, pa je i greška u tim granicama. Međutim, pitanje je algoritma po kome se računa (intergrali) pređeni put. Što se ostalih merača u kolima tiče, već smo apsolvirali da njihovo pokazivanje u mnogome zavisi od pneumatika na kolima, pa u tom smislu treba i razmatrati problem. Interesuje me da li se baždarenje taksimetra radi baš na vašem vozilu?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladen895

Ima nas 1000-1500 u firmi,broj stalno osciluje,a na kontrolnim merenjima ako nekom pokazuje manje ili vise na taximetru taj taximetar mora na stelovanje.Cini mi se da navigacija brljavi u gradskoj voznji tj da kasno reaguje na skretanja i da tu fali metraza.Gume su 185-65-15 tako da je to iskljuceno.
Kad se mora,sve  je tesko.