Novi Logan

prethodna tema - sledeća tema

Ivan91

Ni kod mene nema nista slicno, isto prasina samo :)

ex-user

bla bla bla

Loganovac

Prilično korektno, mada poslovično autori iskazuju nedovoljno poznavanje Dacia brenda i, naravno, ne žive u Srbiji:  "dugo nismo vozili automobil sa manualnim podešavanjem retrovizora" i kao, zamislite, nema podešavanje volana po dubini...  :cool:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

silent

Evo još jednog testa, sa puno slika:

http://moto.rs/test_dacia_logan_mcv_1.2l_lpg_laureat_prakticni_i_prostrani_karavan_na_plin-pc-43984.i

Oduševio me prostor koji se dobija kad se obore zadnja sedišta, može da se spava u njemu :)
Idealno da se obiđe cela Evropa za malo para.

Još, ko je spreman da uloži može da napravi i nešto ovako:

http://mcvjournaal.punt.nl/content/2009/08/dacia-logan-mcv-van-als-camper

saša61beograd

I dalje me ne napušta oduševljenje novim Loganom (i Sanderom i Dasterom) i za svakim se okrećem kad ih vidim na ulici.Ali,pre neki dan vozim iza jednog novog Logana i moram da primetim da je treće stop svetlo na njemu poprilično jadno u odnosu na starog.Dakle,sve je super,ali morali su negde da malko useru stvar i to za sitne pare.
@Silent,malo teže bi išlo ovo sa Evropom za sitne pare (ako misliš na razvijenije zemlje EU).Tamo ne možeš da kampuješ i spavaš bilo gde.Takođe ne smeš ni da vršiš nuždu,bacaš đubre,parkiraš,kašlješ,kijaš van za to predviđenog mesta.Ustvari,možeš,ali rizikuješ kaznu,reda mora biti!

nik

 :offtopic:
Citat: saša61beograd poslato 14.06.2014. - 11:29
@Silent,malo teže bi išlo ovo sa Evropom za sitne pare (ako misliš na razvijenije zemlje EU).Tamo ne možeš da kampuješ i spavaš bilo gde.Takođe ne smeš ni da vršiš nuždu,bacaš đubre,parkiraš,kašlješ,kijaš van za to predviđenog mesta.Ustvari,možeš,ali rizikuješ kaznu,reda mora biti!

Bio bih jako pažljiv sa davanjem ovakvih ocena.

http://campingfuehrer.adac.de/ratgeber/files/cam_21_freies_campen_u._uebern_2012.pdf
Sudeći po ovome u većini tih "bezobraznih" razvijenih  zemalja EU je dozvoljeno noćenje i na parkinzima (npr za Nemačku važi jedna noć, do 10 sati na javnom parkingu ukoliko znakom nije izričito zabranjeno, ono što nije dozvoljeno je širenje kamping opreme van vozila po parkingu). Deo o nuždi, đubretu i td ne želim da komentarišem.

PS: Pogledati šta je od navedenog dozvoljeno u RS i zemljama regiona.


LeNgenda

Ali je tekst napisan katastrofalno, toliko da nisam mogao da citam do kraja, a to se stvarno retko desava.

Kao da ga je pisao turski Ciganin u prihvatilistu za azilante u Obrenovcu.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

ppejic

Nama nišlijama ne smeta :P

Loganovac

Stvarno detaljan i korektan tekst. Naravno, nemoguće je izbeći par bisera, ali svejedno  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DarioGTI

Eto kako mogu kada hoce...
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Keka

Ja ga hocu ali 0,9 TCe  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Ako pogledamo tabelu karakteristika ispada da 1.2 16V i 1.5 dCi ubrzavaju istom merom. Da li to znaci da su produzenim  brzinama menjaca kod dCi-a "ubili" onih 200 Nm, odnosno 80 Nm razlike u odnosu na 1.2 16V ?

vujanovgoran

Nesto ne pratim te tabele, ali u stvarnosti 1,5dci daleko brze ubrzava od 1,2 16v, cak i od 1,6mpi.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!