Novi Logan

prethodna tema - sledeća tema

LoganBoy

Pažljivo čitaj postove. Rekao sam obrnuto. Ph1 i ph2 jesu različiti modeli. Ovaj Logan najnoviji za 2020 je FL aktuelnog modela.

Za Octavie mislim da je svaka na istoj platformi. Naravno da su uvek išli novi motori i jeste komandna tabla menjana i poklopci pa ti se to čini kao velika razlika. Visina sedenja i head room i centralni tunel i širina unutra je sve bez promena. Ako je bilo nekih promena u spoljnim dimenzijama to je samo zbog oblika poklopaca ili debljine branika. Ista je suština kod svake. I ova sada najnovija za 2020 koja se čeka , za mene i moje kriterijume , nije suštinski novi model. Svi poklopci su promenjeni kao i tabla unutra i kada sedneš unutra sve će ti biti isto kao od prve do zadnje uz novi izgled. Dakle, po Škodinim kriterijumima to se zove "novi model" a po mojim kriterijumima ako nema bitnih promena u zapremini kabine onda nije novi model. Kada dođe vreme staviće nove motore pa opet FL ...... Ovo je samo moje mišljenje koje se razlikuje od Škodinog i tvog i to je sasvim u redu.

E sada što se tiče moje ozbiljnosti odmah da ti kažem tu je "mrka kapa". Retko sam ozbiljan. Sa druge strane ti grešiš zato što se postavljaš kao vrhovni kriterijum za sve na ovom forumu. Kao da si ti predstavnik neke božije komisije koja odlučuje šta je tačno a šta ne. Dakle, ne možeš narediti ljudima šta da misle. Možeš imati drugačije mišljenje kao učesnik foruma i to argumentovati. Rečenicu započinješ sa: " Ja se ne bih složio .... " ili " Ne mislim da su razlike izmežu O1,2,3 samo u izgledu .... " , " Vozio sam različite modele pa znam da O3 ima mnogo bolju suspenziju od O2 ...... " , "Pozicija sedenja napred je drugačija kao i leg room nazad ...". Tako se diskutuje na forumu. U suprotnom sprečavaš ljude da diskutuju pa se time gubi smisao foruma. Nadalje, ovo nije forum inženjera auto industrije i automehaničara i stručnjaka. Ovde su pretežno ljubitelji automobila i brenda Dačija koji nisu dužni sve da znaju, pa kada pogreše nema napušavanja već sledi ispravka  bez omalovažavanja ličnosti grešnika. Znam ja da si ti dobar momak i da to nisi uradio namerno. Samo si hteo da ispraviš stvari nakon što si pročitao moj post u preskocima. Sve je u redu. Idemo dalje.

kiconix

Svega ovoga ne bi bilo da je Pera otisao pravo u policiju.
Octavie sam imao, po 130kkm presao sa O1 i O2, O3 sam vozio sluzbeno.
Tvrdim, znaci TVRDIM da su to 3 razlicita automobila.
Sto se Logana tice, najavljuje se Ph3.
Ono sto si ti postavio kao Logan 2020 je Renalut FL za juznu Ameriku, nije novi Logan.
Naziv teme je novi Logan, cisto da napomenem.


LoganBoy

Ja tebe neću cinkati u policiji, ako nećeš ni ti mene.      :)

Imajući u vidu tvoju kilometražu na Octaviama, prihvatiću da je reč o zaista novim Škodinim modelima sa značajnim razlikama. 

Piše " RENAULT LOGAN 2020 ". Dačija ili Renault , ali ipak Logan. Međutim, prihvatam da ovaj model možda nije za Evropu pa treba očekivati ph3 i biti strpljiv pa videti kako će izgledati.

Eto ...        :aplause:

bind

#753
2020: Dacia LOGAN STEPWAY TCe 90
10250 e

Neizgleda lose,lepo izdignut.Nevidim mu auspuh.
5.4l potrosnja na 100km
Vidim bice i motori
BlueDCi75
BlueDCi95
Odakle im potreba da Daciu cim izadje neki novi model oteraju u neko blato , na neku livadu i njivu i neki seoski put.


MitarMrgulic

Interesantno, sjećam se da jedino Logan limuzina, do sada nije imao Stepway izvedbu, što me je uvijek čudilo, jer svi ostali modeli, od Sandera, do Lodgy imaju, tako da je u tom pravcu svakako iskorak.

Ovaj 0.9 tce turbak i cijena od oko 10 000 eura za Stepway verziju, djeluje kao korektna ponuda.

Iznutra, vidim da nema skoro nikakve razlike u odnosu na moj MCV koji je 2018. godište :)

A Dacie izvode na livade, jer se u jednom segmentu i reklamirala kao auto za puteve istočne Europe, od starog imagea teško je pobjeći...

Niko u BiH ne može sa mirom prodati karavana, sve da je i Alfa Romeo, a da mu ne dođe kupac i pametuje kako je to sigurno neki trgovac voćem i povrćem, teglio, tovario :):)