Upoznajmo motorni prostor

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

Nisam nigde video ovakvu ili sličnu temu i mislim da je potrebna....bar meni jeste.
Gledam sada ispod haube i mislim se ranije dok sam vozio Forda sam znao svaku sitnicu u motornom prostoru, a sada ne mogu da prepoznam pola stvari u Dačiji.
Naime zanima me sada trenutno (a biće još pitanja i kasnije) kakav je ovo uređaj i čemi služi:

Ima neko providno crevo što izlazi iz njega:


i završava se ovde:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Aleks

Ako se nalazi ispod desnog fara, rekao bih da je apsorber (upijac) benzinskih para.  :ne:

petar313


DrJekyll

Pojma nisam imao da to postoji :banghead:
Hvala na linku.


Sutra ću još malo da zagleeedim po motoru i da priupitam još par stvari, danas nisam stigao da uslikam sve.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

DrJekyll

#4
Imam još par pitanja za sada. Za nešto mislim da znam, a neke stvari nemam pojma kako se zovu i čemu služe.


1. Jel ovo gore pumpa od serva?



2. Ovo bi trebalo da je kompresor od klime.


3. Ne znam koji je ovo deo?


4. Znam da je ovo nešto za kočnice, ali ne znam šta?


5. Ovo bi trebalo da je kompjuter, prikačeno je na kućište od akumulatora, a inače mu fali jedan šraf????:

Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

DarioGTI

3. Lambda sonda
4. ABS
5. ECU
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

zac

#7
Evo da probam da ti pomognem.

Slicice pod rednim brojem 1,2 i 5 predstavljaju delove koje si i opisao.

Na slici br. 3 je takozvana "Lambda sonda" inace sluzi za detektovanje emisije CO2 u izduvnim gasovima, i o tome obavestava ECU- kompjuter sa slike 5.

Na slici br.4 se nalazi deo koji pripada ABS-u sa nega se  kocione sile prenose zasebno na svaki od 4. tocka. Inace i on radi u simbiozi sa elektronikom i senzorima obrtaja tocka kojih ima takodje 4. kom. i nalaze se kod tockova.

Ovo ti je ukratko objasnjenje, ako zelis detaljnije samo reci.  :wave:

DrJekyll

Hvala na pomoći :aplause:
za ABS nikad ne bih pogodio :bonk:

Da nije vas stvarno ne bih imao koga da pitam, a na okupljanjima uvek zaboravim....uostalom tamo i ne pričamo o kolima.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Keka

Na slici 3 je prva lambda sonda. Druga je iza katalizatora.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DrJekyll

E i to sam hteo da pitam....mislio sam da je ona dole ispod motora. Sada je i to jasnije :aplause:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...