Centralno zaključavanje - Ambience plus paket

prethodna tema - sledeća tema

bruno

Može li mi neko reći da li je centralno zaključavanje u ovom paketu samo na daljinskom ili je to samo slučaj kod mene? Dugo to nisam ni primjetio pošto sam koristio daljinsku kontrolu, nekako izgleda nelogično da to ne radi i na bravi.  :ha:

Loganovac

Samo na daljinskom, u svim paketima koji to imaju. Postoji takođe i dugme na centralnoj konzoli koje ima istu funkciju.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bruno

Hvala za informaciju. Moj punac ima Logana kod kojeg to radi i na bravi, ali on je birao šta sve od opcija da se ugradi pa je vjerovatno i posebno plaćeno.

Loganovac

 :ces:

Da nije on naknadno ugrađivao centralnu bravu?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bruno

Ne, već je tražio centralnu bravu sa daljinskim. Istina kad je auto stiglo nije bilo na ključu pa su mu dali privjesak koji nosi uz ključeve za daljinsku kontrolu.

jasho

Citat: bruno poslato 21.07.2010. - 17:05
Može li mi neko reći da li je centralno zaključavanje u ovom paketu samo na daljinskom ili je to samo slučaj kod mene? Dugo to nisam ni primjetio pošto sam koristio daljinsku kontrolu, nekako izgleda nelogično da to ne radi i na bravi.  :ha:


Ako sam dobrom shvatio ti si dobio klasičan ključ i daljinski za centralno zaključavanje :doh:

Ja imam isto ambiance+, ali meni je na ključu daljinac za otvaranje i zatvaranje sve zajedno! jedino mi je rezervni ključ običan ključ!

Ako je to odvojeno onada je moguće da ti je orginalni objedinjeni ključ-daljinac izgubljen, pa je naknadno urađen samo kodiran  daljinac, to se inače dobija kod majstora za pola sata! :fiju:

bruno

Jasho nisi pažljivo pročitao, ovo sam objašnjavao kako je kod mog punca koji ima centralno zaključavanje i na bravi. Kod mene jeste na ključu.

Loganovac

Tvom puncu su, izgleda, "na crno" ugrađivali centralnu bravu - to nije Renault-ovo fabričko rešenje, trebalo je da dobije CB na ključu, a ne kojekakve priveske. Neka proveri u Renault bazi podataka (u bilo kom ovlašćenom servisu, prema broju šasije) šta od opreme ima njegovo vozilo. Mislim da će biti neprijatno iznenađen.
"Normalno" je da rezervni ključ nema dugme za CB. Kod Dačije.  :ljut:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miroleca

Da li je moguće napraviti još jedan "glavni" ključ, koji ima CB na sebi? S obzirom da je dvoje vozača u kući, neko mora da nosi "običan - rezervni" ključ.

Hm...

Mandrak

@miroleca: o prevljenju još jednog ključa sa tasterima je bilo reči ovde:

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=175.15