DUSTER - zanimljivi detalji

prethodna tema - sledeća tema

mrprofy

Primetio sam da su na DUSTERu ispravili nekoliko nedostataka koji su bili prisutni na Loganu i Sanderu, a radi se o zvucnoj izolaciji izmedju ostalog.
Slike u prilogu.

Gumeni poklopci na rupama u vratima, kao na Renault vozilima.


Neka plasticna maska izmedju krila i sasije koja verovatno smanjuje buku-huk vetra.



Amortizer na haubi. Verovatno da nesto slicno moze i na Logana i Sandera. Mene recimo iritira onaj podupirac na Sanderu.





Loganovac

Gumene poklopce u vratima imaju neki i na Loganu  :hihi1: , konačno su stavili izolaciju na prednje blatobrane (o tome smo pisali, Peja je imao neke ideje)  :to:
Ali ova fora na haubi kida! Dođe mi da skarabudžim nešto slično i kod sebe, međutim, kad razmislim, kad pa ja to otvaram haubu? Ne isplati se... U svakom slučaju, dobro je što usavršavaju vozila. Dacia ruleZ!

Odakle ti slike?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Slike su iz salone, u pozadini sede za stolom i silje patku.

Fora sa amortizerom na haubi je fancy, dok isti ne crkne, a cene novih gasnih amortizera su....u najmanju ruku simpaticne.  :banghead:

Koliko ja vidim na slici, u krilu nema izolacije kao na normalnim kolima. Jedino se providi plastika unutrasnjeg blatobrana.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Mandrak

Mali  :offtopic:.
Jel' to odmaraju kod Žive ili grešim?  :D

Daniel

Gumice fabricki ima i sandero, a i stepway. A naravno, i neki forumasi na loganima ph1  :lazy:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

mrprofy

@Daniel
Moj Sandero nema te gumice, a i sve Dacije koje sam ja do sada video nisu to imale. Ovo me sve vise podseca na Zastavu i njihovih milion osiromasenih varijanti istog modela.

@Mandrak
ahahah
ZIVA PA

@Keka
Izolacija na krilu je neka plastika koja je posebno dodata-ucvrscena; nije prednji blatobran

@Loganovac
Amortizer je pun pogodak. Vrlo je elegantno spustanje i podizanje. Nema lupanja. Cim izidje iz garancije :D

Mandrak

Moj Logan nema te gumice iako ima punu opremu.

kiconix

Naravno da nema, to je nekolicina dosla u posed istih, pa se sad prave vazni  :whistling:

Daniel

 :zloca:
Duster ima.
Stepway ima.
Sandero koji sam kod Zive  gledao, IMA.   :ne:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

kiconix