Da podelim frustraciju sa kolegama forumašima

prethodna tema - sledeća tema

miroleca

Bio danas u Hit autu, da kaparišem Logana 1.6 16v, i kaže mi čovek da od 01.07. ove godine više ne uvoze taj model kod nas. WTF :banghead: Zamolim ga da okrene glavonje u RNS i pita jel može da se poruči auto za mene  - ne može. Neverovatno da ti ljudi ne žele moje pare. Vratih se kući, da malo oladim glavu i vidim šta ću dalje. Crnogorci, Hrvati, Bosanci... svi i dalje nude taj model, ali kod nas nema. Njet!!

Smorio sam se za nagradu.



abc123

Racunaju glavonje verovatno da su ovi Srbi najmanje izbirljivi pri kupovini novog vozila kada mogu da plate 7*** za jednog golog Punta koga nigde vise u svetu ne mogu da utope za te pare. Pa zasto onda da model za kojim vlada jagma da "potrose" na ovo trziste balkanskih jadnika.

Keka

Mnoge modele koji postoje u Rumuniji ne nude kod nas (1.2 16V, GPL modeli itd.). Zasto-ne bih znao. Monopol je divna stvar.

Raspitaj se koliko bi te izasla pustolovina uvoza u sopstvenoj reziji.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DarioGTI

jel ti odgovara opcija da auto kaparises i kupis u nekoj od susjednih drzava? 
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

miroleca

1.6 Laureate kod njih košta 6.300€ bez poreza.
+7.5% carina = 6773€
+18% PDV = 7.992€

Verovatno tu ima još sitnijih troškova. Kod nas je 8.678€. Možda bi se i vredelo iscimati do Temišvara recimo, ali nemam pare na gomili. U svakom slučaju, radije bih pare ostavio Rumunima, nego ovim našim indijancima.



Keka

Sad gledam, nasi su potpuno izbacili iz ponude 1.6 16V i dCi od 85 KS, mogu da se naruce samo i jedino kod MCV-a i Dustera.  :fiju:

Imam neki utisak da neko ugorzen iz konkurencije diktira sta ce se prodavati na trzistu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dzule

meni je prodavac iz ak sekulic rekao da uskoro stizu modeli sa 1,2 motorom. e sad, da li je to tacno i kolika ce cena biti ostaje da se vidi...a da malo proveris da li ima neki komad na lageru negde. na moje oci su coveku obecali auto iz salona, posto se isporuka njegovog narucenog sandera oduzila na plus mesec dana. i ladno, "evo moze ovaj ovde, ista boja, ista oprema"....." a vas kad stigne ce u salon ". mozda tako po salonima ima tog logana koji te interesuje

miroleca

Cena u Rumuniji za 1.2 16v je 100€ veća od 1.4 8v.
Da li neko ima kontakt u RNS gde bih mogao proveriti hoće li ponuditi 1.2 16v kod nas? Ako neće skoro, da pazarim onda jedan od ovih veterana  :c1:

Pozdrav!

bmiillan

nemojte da zaboravite da bi uvezli nov automobil iz inostranstva mora da ga uveze firma
koja je za to registrovana, ili da se automobil prvo registruje tamo pa onda uveze kao 'polovan'
sto stvara dodatne troskove
nemoj na silu uzmi veci cekic

Svarog

Dobro, miroleca, na mnogo mesta na ovom forumu si mogao da pročitaš da je Hit jedan od najgorih, a i u PP sam ti bio napisao da njih treba izbegavati. A ti pravo kod njih. Jesi li gledao hrvatski sajt, on je u okruženju najmerodavniji. Oni u ponudi imaju 1.6 16V, mada samo Laureat nivo opreme. Ali ga imaju. Zovi druge dilere, možda imaju nešto na sopstvenim lagerima. Ako hoćeš baš 16V, raspitas se i u Jagodini, to ti nije baš tako daleko u odnosu na ukupan trošak, a ako se malo bolje organizuješ ne moraš ni probne tablice da uzimaš.

miroleca

Hit auto mi je najbliži, pa sam prvo pitao kod njih. Danas sam izvrteo sve telefone, od Subotice do Niša... niko nema 1.6 16v. Izgleda da je model bio slabo tražen, pa prekidaju proizvodnju. Videćemo kroz par meseci, ako okolne zemlje i dalje budu nudile 1.6 16v, znači da namerno ne uvoze više taj model u Srbiju.

Koliko sam video cene u Hrvatskoj i C.Gori, osetno su više nego kod nas.

U AC Markoviću, Kompresoru i Voždovcu su mi rekli da bih bilo kojeg Logana čekao min dva meseca, ako ne i tri. U Subotici i Lazarevcu su mi našli vozilo, rok isporuke cca dve nedelje. Prodavac u Hit autu, mi danas našao 1.4 Preference+ u Ledeno beloj boji (koju sam tražio), isporuka početkom avgusta. Tako da sam ga kaparisao i sada čekam. Cena - popularnih 7.777€

Video sam da imaju lepe alu-felne, 70€ komad, daju dodatnih 5% popusta za kupce automobila.

Pozdrav!
:wave:

Zoran

Koji god diler nema auta na lageru zaobiđi u širokom luku jer možeš imati nepredviđenih problema jer taj neko glumi gazdu a nema pare da kupi auta da bi mu stajali na lageru. Kod nas Bunjo uvijek ima bar 40 auta na stanju koji čekaju kupca jer čovjek ima pare i može kupiti kad želi. Prazna ne puca.

                                                                                                                                                  Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

mladen895

Apsolutno si u pravu.Nedostatak para,dobre volje i loša organizacija vode u propast.Sve više takvih je firmi zatvoreno.
Kad se mora,sve  je tesko.

Loganovac

Podsetio bih da se Dacia širom Evrope takođe čeka po tri i više meseca... Malo ko ima vozila na lageru, skup je to sport. Pravi biznismen zna cenu kapitala i izbegava da zarobi 400.000 EUR na neodređeno vreme. Cena ovog lagera je najmanje 5.000 EUR na mesečnom nivou pa vi vidite.

A otkud to da fizičko lice ne može da uveze nov auto?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bmiillan

Citat: Loganovac poslato 14.07.2010. - 22:12

A otkud to da fizičko lice ne može da uveze nov auto?

direktno ne može. može firma koja se bavi time ili da ga prvo registruješ u zemlji kupovine pa
ga uvezeš kao polovno. MONOPOL je omiljena igra u ovoj zemlji, svi bi da igraju i svi bi hleba
bez motike
nemoj na silu uzmi veci cekic