Rezerva goriva

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Nemoj da praznis do kraja, unistices pumpu.

Ako plovak zeza, reklamiraj.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Prije par dana sam zanemario sipanje goriva, računajući da ću sipati u Brčkom pun pa će mi klopa doći za badava taj dan. Vrzmao sam se oko kupaca u posavini i izgubio iz vida da sam na rezervi već duže vremena. Stanem pred jednu pumpu pa će provjerim koliko ima u rezervaru prije nego počnem sipati. Kad ono 1 litar  :ha:. Odmah mi je palo na pamet kako se postaje pravi šofer (trebaš se slupati i treba ti nestati goriva...)
Sam svoj gazda - vazda.

zac

Meni je do sada XXX puta bio na 1. Litar.....  :bonk:

miki-bgd

Zac je majstor u voznji na 1 litar  :crazy:

zac

Kazi Miki...  :laugh1:  Miki mi je svedok, neka kaze da li je nekad kod mene video ugasenu lampicu rezerve...  :D

miki-bgd

Nema, uvek uredno upaljena  :Smiley:

Branislav-NIŠ

Kako to izmerite da vam je ostalo samo 1 litar u rezervaru ?

Andrix

Jedino crevo pa da izvadim, ako moze da dopre do rezervoara, dal nema onu mrezicu bas protiv kradje...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

zac

Citat: Branislav-NIŠ poslato 29.04.2013. - 17:07
Kako to izmerite da vam je ostalo samo 1 litar u rezervaru ?

Nisam siguran da je bas 1 l. a li tako pokaze bord komp. kada se uradi test....   :ne:

Andrix

Ma nabavicu ja ono cigaret crevce pa kad stigne do rezerve oooruk, do kraja.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

drzarkod

Nije mi jasna svrha svega ovog. Jednom, ali samo jednom sam vozio na strogoj rezervi i napravio par početničkih grešaka u vožnji i prilikom sipanja goriva - usuo evrodizel u Vectru benzinca i to na moru u Grčkoj jer sam prevideo da nedeljom malo pumpi radi, a hteo sam da sipam Shell. Od tada  uvek bar pola rezervoara uz obavezno 50 km nedeljno na benzin. 

saša61beograd

Možda će nekome koristiti.Kad sam zakrpio moj izbušen i potpuno ispražnjeni rezervoar, iz kante sam sipao 6,6 litara (kupio za 1000din).Kad sam upalio motor,pokazao je jednu crticu,posle par minuta vožnje pao je na rezervu.Zaključak dobijen čistom empirijom je da je rezerva 6,5 litara.Na ovo se možate osloniti pod uslovom da su nam svima merači isti.

zac

To se uklapa i kod mene...kada mi upali rezervu, znao sam da predjem 85 km...i odem na pumpu, pre sipanja odradim test i vidim da onaj komp pokazuje 0 L u rezervoaru...s`obzirom da je meni prosecna potrosnja po gradu oko oko 7.5 ..ispada da je rezerva tu negde oko 6.5 L...  :to:

drzarkod

Kako se uradi test na kompu o preostaloj kol. goriva u rezervoaru... :ces:

Vladan P

#29
Citiram kolegu (Krle)-''Držite pritisnut taster  reset na inst.tabli i onda dajte kontakt. Prvo će ispisati program (kod mene je 6002, a tako treba i kod Keke. Kod Kice treba da je 7102) .Test kreće sa skokovima  obrtomera i brzinomera,  sledeće je jednovremeno ispisivanje simbola na displeju,pa   prikazivanje  preostale količine goriva u rezervoaru(meni je  prikazao 27 l ). Ja  dalje od ovoga nisam išao jer mislim da je  trik u poštovanju vremena u sekundama između određenih sekvenci.''
Zajedno smo skupa !