Kada uključujete klima uređaj posle hladnog starta?

prethodna tema - sledeća tema

Mandrak

#15
:offtopic: Slažem se za nikakvu diodu, ali mislim da tinjalica za bojler nije rešenje.

Kada se tinjalica izvadi iz kućišta ima istu/sličnu boju kao i ugrađena dioda.
Potencijalni problem bi možda bila i sama dimenzija pošto ne znam kakva je konstrukcija prekidača (ima li dovoljno mesta).
Tu je i pitanje radnog napona.

Šta mislite o LED diodama. Ima ih i u ledenoplavoj boji, a to ide uz klimu :)
I tu je isto pitanje radnog napona. Ako i postojeća dioda radi na istom naponu onda :too:

krle

Citat: Daniel poslato 17.06.2010. - 10:15
 
A nakon "redovnog" servisa klime na 4 godine kod Zive, tek mi se nista ne svidja kako radi :ranting:

Da li si išao da se žališ?  Kod mene sve radi kako treba.


Citat: magna86 poslato 17.06.2010. - 10:35
kod slabijeg motora 1.4MPI kad se ukljuci klima...ponekad motor kao da stuca...
kao da hoce da se ugasi pa se bori na leru.

Koliko je to tacno?



Na osnovu mog iskustva ovo nije tačno. Motor sa uključenom klimom  lepo i stabilno radi u leru.

Međutim, tačno je da se oseća gubitak snage prilikom ubrzavanja i ne verujem da bi uspeo da vas izvuče u kritičnim situacijama prilikom preticanja. Imajući u vidu moj stil vožnje meni ne smeta,  a nije mi teško ni da isključim klimu pre preticanja. Zadovoljniji bi bio da imam 1.6 16v motor.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

bocca

receno prilikom preuzimanja kola da bi klimu trebalo i gasiti barem minut pre gasenja motora! da li je to samo zbog moje aklimatizacije ili ima neke veze i sa funkcionisanjem sistema?

Keka

Klimu bi trebalo iskljuciti 5-10 min pre gasenja motora, a ventilator ostaviti ukljucen najmanje na polozaju 2, iz 2 razloga:
1. radi aklimatizacije putnika
2. radi isusivanja vlage sa isparivaca i smanjivanja mogucnosti razvoja gljivica i neprijatnih mirisa.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!