limarija i boja ... i nisu baš tako loše

prethodna tema - sledeća tema

vojo76

Posle bezbrojnih negativnih komentara o mekoj limari i lošoj boji, evo ja imam jedan pozitivan komentar :)

Maj sandero (rnz metalic) je udaren u zadnja leva vrata, zadnjim vratima od golfa IV u visini ručice za otvaranje.
Bio sam u kolima kada se dogodio taj udarac i bio je zaista jak. Dobro je tresnulo.

Na mojim vratima je ostalo ulubljenje prečnika 5-6cm i golfova boja unutar tog ulubljenja.
Na oko mi je ružno izgledalo i bio sam odlučan da to saniram. Nisam odmah popunio izveštaj o saobraćajnoj nezgodi jer sam prvo hteo da vidim kolika je cena popravke, da se ne borim sa osiguranjem ako nije skupo za srediti.
U Masteru su mi rekli da je boja sigurno oštećena i da se mora farbati i da je to oko 10.000din.

Uveče sam oprao auto i vidim da se boja golfa skinula a da moja uopšte nije oštećena, čak ni lak :)
Istovremeno mi se činilo da je ulubljenje nekako manje. Prošla su još 2-3 dana, a ulubljenje se smanjivalo i to se jasno videlo i bilo komentarisno od strane mojih kolega u firmi. Dacia self-repair car  :Smiley:

Na kraju se prečnik smanjio na nekih 1cm i definitivno nije toliko ružno da bih farbao vrata. Čak imam utisak da bi se vratilo na mesto samo da ga pipnem sa druge strane. Šteta što nisam slikao tada pa da pokažem obe slike. Sada izgleda kao one rupice koje napravi grad kada udari.

Zaključak je da tanak i prenapregnut lim ima i svoje prednosti nekada :), a i lak se pokazao kao solidan uzimajući u obzir silu koju je istrpio.

krle

 :aplause:

Slažem se i podržavam ovakav stav.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bind

I meni se isto dogodilo ,dva puta za  ova tri meseca .Najteze mi je palo u celoj prici  sto mi je auto ulubio komsija koji vozi Logana .Prvi put je ostao trag od 10x1 cm uspravni od njegove bordo boje na mojoj srebrnoj .To sam skinuo jelenskom krpom polako sam trljao jedno sat i nesto vremena ,navlazim jelensku vodom i trljam polako i tako sat i nesto vremena i sve se skinulo .Moj lak i boja su ostali neosteceni makar ono sto ja vidim golim okom,a srecan sam i danas kad se setim nasta je to licilo .Dok sam to trljao setio sam se foruma jedno 10 puta i nekih postova gde se pominje kvalitet boje i laka .Udarac je inace bio otvaranje njegovih zadnjih  vrata u moja prednja ,na svu srecu to je bio deo vrata gde se prelama lim na prednjim vratima jedno 10 cm ispod stakla.E sad dali sa unutrasnje strane vrata ima neko ojacanje ili sina u tom predelu ,neznam ali pretpostavljam  jer ulubljenja nije bilo samo trag od boje 10x1 cm.Inace njegova (komsijina)desna strana Logana  je cela izudarana  a auto skoro nov ,niti zna da vozi niti vodi racuna ,cak sta vise mislim da je namerno udario moja vrata .O sankcijama prema istom jos uvek razmisljam...
Sto se tice drugog slucaja to su ta ista suvozaceva vrata  ulubljena .Ulubljenje je bilo milimetarska crta a po visini jedno 4do 5cm  a ulubljeno oko milimetar unutra.Traga od boje nije bilo .Meni boja ni lak nisu osteceni .Posle par dana gledam vidi se ta crta ali je sve manja i evo sad posle neke dve nedelje jedva se nazire,moram da zagledam to mesto da bih primetio.

Zakljucak, lim je stvarno tanak i sklon je ostecenjima,nije otporan na neke jace udarce(imam i Golfa koji ima 1000 crta na jednim i drugim vratima od pazljivih  vozaca koji se parkiraju do mene i jos uvek je prva boja ali za njegovih 24 godine nisam imao takva iskustva sa ulubljenim vratima na Golfu),sto bojim se ovde nece biti slucaj sa Stepweyom .Boja i lak su me odusevili .

Naravoucenije sad vodim racuna gde se parkiram ,izbegavam kolko god je moguce da se nerviram.
Hvala Loganovac-u na ovim klipovima ,narocito mi se svidja ovaj 4 http://www.youtube.com/watch?v=SdVpvL_FpoQ&NR=1.
Ako neko zna gde bi mogao da se kupi taj alat kod nas nek napise bio bih mu veoma zahvalan,a pretpostavljam i drugi clanovi .

sphex

vau, kako je lepo pročitati i ovakva iskustva i ponadati se istom ili bar sličnom nečem! Thumbs up!
we brake for nobody!

ppejic

Boje jeste mekana, ali je time i elasticna.

Peja

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Kakva god je izdržat će 10 godina, više mi sigurno ne treba.

                                                                   Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

abc123

Uh, ovak momak sa cekickom me bas ispresecao. Koliko ovakve "umetnicke korekcije" na karoseriji mogu da doprinesu pucanju farbe. Ili se mozda bas zbog ovoga Dacie farbaju "mekim" farbama koje su elasticnije valjda.

http://warnet.ws/news/38735/comments/

Keka

Ovaj momak sa filma ne vrsi "umetnicke korekcije" na limariji, nego podesava zatvaranje vrata. Ni u jednoj normalnoj fabrici ne steluju limariju posle farbanja, pa jos cekicem.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


abc123

Pa ni KIA kao pojam "dugotrajnosti" i nedostizne sedmogodisnje garancije nije postedjena montaze na ruski nacin. I to mnogo vitalnijeg sklopa:

http://www.youtube.com/watch?v=Hh1ClAj5PpY