Preporuka za novi akumulator

prethodna tema - sledeća tema

silent


Keka

Citat: saša61beograd poslato 10.01.2015. - 20:38
Znači, bilo šta od navedenog,65-72Ah,ono što nađem trenutno a da je datum proizvodnje što noviji!

Zasto toliki?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Turbo

Jel moguce akumulatore od 72+ah uglaviti u nasa vozila?

samsung

Ako se dobro secam kod mene na dci ju je fabricki bio rombat od 70ah.
pozdrav iz St.Pazove

Veterinar

 :to: 72Ah. Kupio sam drugi akumulator kada mi je stari zatajio i prilikom prodaje ga prebacio u Stepwaya 1.6, ali u njega nije mogao da stane, pa su napravljeni novi držači.

Turbo

Znaci logan ima veci prostor za smestaj akumulatora?
Kod mene je na dizelu fabricki bio 60Ah 600A.Zamenjen Toplinim
istih karakteristika.Dimenzije 242x175x190 isto kao kod Fabrickog Rombata.
Gledao sam i neke jace ali su oni uglavnom duzine 278mm i ne mogu se uglaviti.

saša61beograd

Citat: Keka poslato 10.01.2015. - 22:59
Zasto toliki?
Meni je fabrički ugrađen 70Ah.
Voleo bih da može manji i zbog cene i težine,ali se,kao laik za te stvari,bojim da ne poremetim nešto u trouglu regler,alternator,akumulator.Ovo (70Ah-640A) se pokazalo kao dobro i ne bih talasao mnogo.

Keka

Cenim da nema potrebe za vecim od 60Ah i/ili 540A, posto su takav ugradjivali u ful opremu.

Zapravo, ugradjivali su sta su stigli.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Kupio sam akumulator za moju staru (ali još uvek dobru) Zastavu 101.Išao sam na jeftiniju varijantu i kupio Tesla-Brčko akumulator,strong plus,Ca/Ca,45 Ah,360 A.Cena 4300 dinara,a pošto sam za stari dobio 660 dinara,ispada da sam ga platio 3640 dinara,mnogo manje nego što sam očekivao.Da li sam pogrešio,pokazaće vreme,garancija je 25 meseci.
Za Dačije mogu biti zanimljivi Tesla akumulatori od 55 Ah (5400 din) i 66 Ah (6500 din).To je 25-30 % jeftinije od Varte i sličnih.
Osim niže cene raduje me što sam kupio (uslovno) domaći proizvod.I još me raduje što je na akukulatoru utisnut datum proizvodnje,dok je kod drugih to sakriveno u vidu neke šifre.
Meni se neki tamo nepoznati Rombat pokazao odlično,možda me i ovaj pozitivno iznenadi.
Tražio sam sajt proizvođača,izgleda da ne postoji.


saša61beograd

Ovo je iz aprila 2014. a moj akumulator je napravljen 27.oktobra 2014.Znači da fabrika nije zatvorena (a naše fabrike treba sve pod hitno zatvoriti da se ljudi u njima ne umaraju.Kako je sam lepo zatvorena fabrika u Somboru,milina jedna !).

Loganovac

Jel to preporuka, kontra preporuka ili šta već?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

#117
Ovo za Tesla akumulatore nije baš direktna preporuka preporuka,otkud znam kakvi su.Za preporuku je njihova cena jer su jeftiniji čak i od onih "no name" iz supermarketa.
Ako ti treba preporuka za dugotrajan akumulator,reći ću ti,ali nećeš imati koristi od toga.Odlični su mi bili Trepča (8,5 godina) i Rombat,fabrički koji radi osmu godinu.Sumnjam da to negde ima da se kupi.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

Mozda je ovo Rombat za trziste, a ne za prvu ugradnju, i verovatno ima razlike u kvalitetu. Mada me je moj rombat u loganu sluzio dobro 8 god, a onda je crkao na pumpi dok sam sipao gorivo...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari