Futrola za naocare iznad retrovizora

prethodna tema - sledeća tema

stalker

Sasavim slučajno sam na forumu doznao da postoji futrola za naocare iznad unutrašnjeg retrovizora u Loganu (vjerojatno i u Sanderu ?!).
Kako mi je odlaganje sunčanih naocara uvijek bio problem od prvog dana privremeno sam ga riješio ugradnjom naslona za ruku u čijem pretincu ih sada držim.
Pošto ni to nije pravo rješenje odlučio sam nabaviti originalni etui(futrola za naocare).
Tu je od velike pomoći bio kolega krle , alfa i omega ovog foruma što se tiče dijelova, kataloških brojeva i svega vezanog za Dyalogis.  :respect: :respect:
Pribavio mi je kataloške brojeve po kojima sam u ovlaštenom servisu naručio dijelove za montažu.
Kako slučajno poznajem čovjeka u Renault - Dacia servisu u Zadru, nabavio mi je sve potrebno i na kraju dao maksimalan popust, pa sam sve skupa platio nekih 16 Eura.
Komplet se sastoji od nosača i pretinca koji se dobivaju svaki posebno te po dvije plastične tiple i dva vijka.







Na kraju sam zaključio da su mi te dvije plastične tiple (kopče) zajedno sa dva vijka nepotrebne i da ukupno koštaju više nego etui i nosač zajedno.  :bonk:
Kako to ukupno ipak nije preskupo, lako ću prežaliti što sam kupio i 4 nepotrebne stvarčice.



Moj prijatelj iz Dacia servisa u Zadru, kojeg poznajem zahvaljući zajedničkoj ljubavi prema ronjenju mi je još poslao i dva poklona, mirisni bor za auto i mali model Renault Megane RS. Doduše prethodni model ali to ne umanjuje  njegovu prijateljsku gestu.  :friends:





Sljedeći korak je ugradnja ali ću prije toga morati precizno izračunati kako to izvesti. Naime, trebat  ću izrezati otvor kroz koji ću onaj crni nosač uvući ispod krovne obloge i učvrstiti na metalnu konstrukciju krova. Teko onda slijedi montaža sivog pretinca koji treba prekriti taj otvor.



Na slici se kroz otvor od svijetla kabine vidi rupa u konstrukciji krova u koju se učvrsti crni nosač etuija. Tu ne smije bit greške pa molim nekoga tko ima tvornički ugrađen etui da stavi koju sličicu pogotovo onu s otvorenim pretincem da vidim kao je tvornički odrađeno.  
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Vihor

#1
Sutra dobijes slike, ali samo pogled spolja, neznam ti ja to rasuriti a pogotovo posle sklopiti.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

stalker

#2
Ne trebaš ništa rasturati iako sve drže drže samo dva šarafa. Slikaj samo kako izgleda unutrašnost pretinca kad je otvoren.  :too:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

wvojin

#3
Sjajna stvar, video sam to kod nekog na slici, ali sam zaboravio... :) Tako da to sad postaje aktuelno. Pitam li se koliko je u HIT autu. Mora da je oko 100 evra!!!  :rtfm: Hahahahahaha  :lau: Stvarno me ne bi cudilo da su odvalili cenu kao i sa svim ostalim delovima

Ako neko naidje na informaciju koliko je to ovde i gde ima, neka javi.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

stalker

#4
Ne vjerujem da je kod vas toliko skuplje da se ne bi isplatilo kupiti. Ako ovdje nosač + etui dođu oko 9 Eura, ni tamo ne bi smjelo biti basnoslovno puno. :ces:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Vihor

#5
 :foto:

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

stalker

#6
Hvala prijatelju!  :thanky:

Tako sam i mislio, ovaj crni plastični nosač je ispod krovne obloge i u tvornici ga vjerojatno ugrade prije nje. Ja ću morati nekako ga ugurati kroz otvor od unutarnjeg svijetla ili izrezati dodatni otvor jer mi se čini da je skidanje cijele krovne obloge prevelik posao.  :ne:
Najprije ću dobro sve isplanirati prije montaže. Ne želim žuriti da što ne zaj**em.

Sad vidjeh da po Dyalogisu u kompletu ide samo jedan vijak i jedna kopča a meni su poslali (i naplatili) po dva komada. Možda sam ja greškom naručio po dva komada ali šta je - tu je. Nikad u životu nisam skuplje platio obični šaraf i tiplu u koju se on zavrće a prema svemu sudeći nosač će da stoji čvresto i bez njega.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

mladja73

#7
Meni ovo ne treba... Ja svoje djozluke stalno nosim na nosu....
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

srbenda

#8
I ja nosim, ali imam dvoje obicne i suncane sa dioptrijom. Mada bila bi mi frka da naocare ostavljam u autu. Ovde u NS se mlogo obijaju Sanderosi.

stalker

#9
Evo ga, montiran je ali nisam baš oduševljen praktičnošću. Pošto meni treba za držanje sunčanih cvika a imam neke sportske zaobljene, etui je plitak i u njega stanu samo obične ravne kakve su uglavnom one za vid.



Upute za montažu će biti u DIY podforumu.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Vihor

#10
E to sam hteo da ti kazem, mene na pijaci sad poznaju svi cigani, dok nisam nasao rej ban (made in PRC), moraju da budu "ravne", slike sutra.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

DejanLogan

#11
sreca moja pa nikad ne skidam naocare sem kad spavam  :zzz: pa ne moram da se zezam sa ovim  :Smiley:

krle

#12
Na jednom forumu sam pronašao da Reno  ima još jedan model   kutije za  naočare koji se montira iznad vozačevih vrata.




stalker

#13
Citat: krle poslato 26.04.2010. - 00:07
Na jednom forumu sam pronašao da Reno  ima još jedan model   kutije za  naočare koji se montira iznad vozačevih vrata.

Da, to ide u nekim modelima Lagune umjesto rukohvata iznad vozača. Takav baš traže neki na mom Renault forumu jer sam ih zagolicao s ovim mojim pošto sam i tamo pisao sličan topic.  :D
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

booky011

Zdravo ljudi ,
dali mozete da mi date te kataloske brojeve ? narucio bih i ja tu zawebanciju.
Ako kaniš pobediti , nesmeš izgubiti !