Krovni nosači

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Juče mi je zatrebalo da montiram krovne nosače. Nisam ih postavljao 3-4 godine, pa se priča zakomplikovala. Kao prvo, izgubio sam vijke, a znam da su stajali u jednoj torbici vezanoj za same nosače. U selidbama i sređivanjima valjda se otkinulo i zbogom. OK, skoknem u grad i nabavim prokronske M6x16 vijke sa imbus glavom i odem da posatvim nosače - kad tamo, a ono međutim! U rupama blato i korozija, naročito kod vozačevih vrata!  Naprskam WD40 sprejem i krenem lagano da čistim i razrađujem navoje. Nije bio problem jer su rupe duboke, nisam tačno merio ali su oko 30mm, pa računam da će mulj da se staloži u dnu rupe a da će deo da se ispere većom količinom spreja koga sam nemilosrdno špricao. Razradim jedan po jedan navoj, ali kad sam na kraju došao do vozačevih vrata (namerno sam pustio da se duže "iskiseli") - šipak! Neće vijak da mrdne više od par krugova, ne pomaže cimanje imnbus ključem levo-desno, ne pomaže naizmenično odvijanje/zavijanje, niti nove količine WD spreja, ništa! Vidim da je počeo da se kvari navoj na vijku pa uzmem novi - ista stvar. Iznerviram se, napunim rupe tovatnom mašću, uzmem ureznice M6 i aku bušilicu (kao informacija za eventualne sledbenike, nema šanse da se ureznica okreće običnim vendjzom, ne može od profila lima i kedera) i pročistim navoje. Tek posle toga sam uspeo da postavim nosače, posao od pet minuta pretvorio se u noćnu moru od bar dva sata...

Naravoučenije: preventivno održavanje je majka, zapustio sam auto a živeo sam u ubeđenju da mogu u svakom trenutku da za 5 minuta nabacim nosače na kola. Ne ponavljajte moju grešku!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

 :to:

Ja sam vijke držao u rupama i jednom mesečno sam ih okretao za pola kruga. Bili su namazani mašću.

Andrix

Ma alat je ^majka^ kad ti zatreba, i meni je logicno da drzis vijke u rupama.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Csaba

Vodeći se Urkepz-ovim slikama, sa drugarom smo skrojili našu verziju unikatnog krovnog nosača.
Isproban, radi kao zmaj, i nekako mi je žao da je skidam, pošto mi se čini da je čak poboljšao ukupan izgled automobila.    urkepz veeeliki  :respect

ropee

ovi pravljeni krovni nosači mogu da nose i preko 100 kg  :too:

inače svaka čast na izradi , dobro izgledaju  :dobro:

Logan1.4MPI

nosaci mogu, al krov Dacije ne moze  :friends:  :Smiley:

ropee

to ti misliš  :D
ja sam na pežou 206 sw napravio krovne nosače . Na njih sam tovario 10 knauf ploča , doduše nisam daleko vozio , ali je išlo bez problema, tako da bi išlo i ovdje  :to:


Csaba

Hvala ropee!
Što se nosivisti tiče ne bih da nagađam kolko bi mogao, kod mene će uglavnom nositi kontrabas  :harmonika: :band:

trajce

Svaka cast!  :respect: Dobro izgledaju, dodje mi da ih napravim i ja, iako nisam imao potrebe za njima do sad.

Aleks

Ja sam odusevljen! Bolje izgledaju nego ovi moji i mnogo jeftinije. Samo.... ne svidjaju mi se ovi srafovi sa glavom za srafciger. Ja bih pre stavio sa OK glavom u kvalitetu 8.8.  :wave:

Csaba

Ako OK glava u kvalitetu 8.8 znači šraf sa šestougaonom glavom onda sam ih i ja imao u opciji ali ipak sam se odlučio za ovu varijantu jer gumica bolje naleže na ove šrafove :dobro:

Black

Drugari potrebna mi je mala pomoć,
uzeo bih na zajam (rentu) krovne nosače za logana od 14-30.8. og.
pa ako neko ima dobru volju neka pošalje PP.
Hvala unapred! :D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

Raja

Da li se obratio Aleksibgd koji je nudio telefon Gorana sa Banovog Brda a koji pak iznajmljuje to što ti treba?

Black

Jesam! ;-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

Black

E a jel ima neko nosač za bicikl, onaj što se kači n a gepek?
8)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!