Pomoc prilikom biranja boje

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Kod mene je kameleon zelena, svidja mi se ali mislim da je teza za odrzavanje od metalik crne. Kada bih sada kupovao auto izabrao bih svetlo sivu ili belu boju.

Svarog

Ja sam hteo belog Logana, ali pošto sam kupovao u poslednjem trenutku akcijskog popusta ostao je samo crveni. Malo sam bio stipsa za metalik pa se sad malko kajem, ali... Ipak, čini mi se da bela boja i nije baš najzahvalnija za održavanje.

mladja73

Citat: Svarog poslato 14.03.2011. - 21:46
čini mi se da bela boja i nije baš najzahvalnija za održavanje.

Tu si u pravu. Moj je beo. Mnogo ga vole muve u letnjem periodu a to me najvise nervira  :pcele:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Aleks

U pravu ste za belu boju, ali cinjenica je da posle pranja mozete samo da obrisete stakla a lim da se sam osusi i nece se tolko videti fleke od vode kao na tamnijoj boji. Ja ako detaljno i poslednju kap ne osusim posle pranja ostaju takve fleke kao da ga nisam oprao!

Loganovac

Da ne širimo ovde temu, ali to mnogo zavisi od toga čime si i kako prao kola, a i od kvaliteta vode, odnosno od sadržaja kamenca (što se toga tiče, nema grđe vode od ove kojom ja perem kola). Ipak, pisao sam da posle pranja i voskiranja beskontaktnom metodom ne brišem kola, a ipak nema fleka i da sija kao nov.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

boban66

Moja je metalik  toreador red 1. Mekan lak(nedopustivo) farba je OK ali čini mi se da je ta boja prosto magnet za ptice. Kao javni WC, ako su na parkingu 5 auta samo moj je   :ksnebo:
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

abc123

Hoce to dok su kola nova  ha ha. Ja se prve jeseni nisam mogao odbraniti od cavki, cvoraka, svraka i slicne gamadi. Ali bukvalno samo moj auto su nemilosrdno "bombardovali". Zanimljivo da se "intenzitet napada" za godinu dana prepolovio a da poslednje dve godine ga gotovo i ne diraju (parkiram gotovo uvek na isto mesto) . Boja-ferari crvena  :) Mozda ima veze sa navikavanjem ptica na pojavu sljastece novog automobila.

black line

Ja imam crnu  metalik, mnogo lepo stoji ali je mnogo nezahvalna sto se tice odrzavanja. Dovoljno je da prasina padne i auto vise ne izgleda cisto, da ne pominjem i najmanju ogrebotinu koja se primeti  :ranting:
Siva metalik je najzahvalnija boja bar sto se tice pranja   :hall:

Black

Moja je svetlo siva, za odrzavanje nije lose.


Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!