Ugradnja Zedera

prethodna tema - sledeća tema

bracakg

Pozdrav!Interesuje me dali se gubi garancuja ako se ugradi zeder brava ili neki slican sistem zastite a da to nije u ovlascenom servisu?Mozda je vec pisano o tome?

Urosh85

Da, gubi se ...
ako nije u njihovom servisu i uz njihovo znanje

Vihor

a dali neki njihov servis ugradjuje zedera
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Veterinar

U HIT-u (zapravo, Integra-Motors-u) sam zamolio da se ugradi Zeder dok ja zavrsim sa papirologijom vezanom za prvu registraciju, tako da je Zeder bio ugradjen pre preuzimanja vozila i isto je bilo upisano u servisnu knjizicu i pecatirano.

Munze

Mislim da se sada ugrađuje samo Šapa sistem.

perke21

Upravo sam kontaktirao dve firme koje prodaju sistem za mehanicku zastitu automobila. Prvi je Sapa sistem, a drugi je LK.

Prvi imaju ugovor (dogovor) sa Renoom da se ugradjivanjem nihovog sistema ne gubi garancija. To je Sapa sistem kojim se ne ostecuje upravljacki deo na automobilu. Cena je 23000 i do kraja meseca ima sajamski popust 10% (dakle oko 20700) uz kupon iz revije SAT. Ima da se kupi i Sapa koja se stavlja na volan. Njena cena je 8000.

Druga firma  prodaje Lavlju kandzu i Zeder. Cena LK je 9900, odnosno 4500, ako imate vec kandzu i menjate je za novu. Cena ugradnje zedera je 21200, s tim da se mora kontaktirati ovlasceni servis po pitanju garancije. Kod njih je moguce placanje na vise rata (pet, sest) cekovima.

Naravno i kod jednih i drugih moguce je prvo kupiti model koji se montira na volan, a kasnije zameniti za model koji se ugradjuje na upravljacki sistem.
:ziveli:

Munze


VeDuS

Ugradio sam sapa sistem jer jedino tako ostaje garancija.Bilo je 210 eurova i proverio sam u vise ovlascenih servisa - svi su mi isto rekli.

mrprofy

#8
U servisu Ziva u Pancevu kostatovano da mi je ugradjen Zeder a po odobrenju Hit Auta gde sam kupio vozilo(pre preuzimanja vozila kod njih ugradjen Zeder). Referent kod Zive mi je rekao da slucaj mora da prijavi. Ales zer gut sto se mene tice, a ja sam odmah po dolasku kuci zvao RN i objasnio da mi je Zeder ugradjen u njihovom ovlascenom servisu i da je ugradnju odobrilo, potpisalo, pecatiralo i datiralo ovlasceno lice Hit Auta. Na sve to dobio sam obavestenje da je slucaj prosledjen njihovoj tehnickoj sluzbi.

Do svega ovoga je doslo jer sam ja insistirao da mi se ocisti far od paucine koja se unutar njega nahvatala u jednom uglu, odnosno da se isti zameni. Pozvao sam se na odredbu iz garantnog lista o greski u materijalu odnosno proizvodnji. Gospodjica iz RNa mi je prvo rekla da na zamenu fara imam pravo samo u prvih 6 meseci od dana kupovine, da bih ja kasnije citirao moj garantni list koji je uredno popunjen i u kome jasno kaze da na sve greske u materijalu, proizvodnji i ugradnji imam garanciju od 36 meseci od datuma kupovine. Ja sam svoj auto posteno zaradio, redovno ga odrzavam u ovlascenom servisu i insistiram da se moja prava postuju.

Da se vratim na Zeder. Sobzirom da RN iskljucuje vozila iz garantnog roka na kojima je ugradjen Zeder, primetio sam da bi onda trebalo moje vozilo dovesti u fabricko stanje(zamena vratila upravljaca itd), da mi se ugradnja Zedera refundira, a da RN sa svojim ovlascenim servisom vidi ko ce da snosi sve ove troskove, jer RN garantuje za rad svojih ovlascenih servisa, koje i kontrolise.

Ako imate Zeder, PAZNJA!

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

snob

Žao mi je što ti se to desilo...

Ali i čudim se. Naime, kada sam ja kupovao Logana 2006., Zeder se podrazumevao (ko ga je hteo) i imao sam sva prava u garantnom roku. Verovatno su uveli nešto novo (o čemu je možda i pisalo ovde, ali ga nisam pročitao)...




:brutal1:

mrprofy

Jos nista nije gotovo. Moraju pismeno da mi obrazloze, a onda ja znam sta cu dalje :D

stalker

Pas mater!

Kad nešto tražiš od njih na što po Bogu  i zakonu imaš pravo, smislit će sve da te odbiju.
Istjeraj pravdu do kraju.  :dobro:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Dachos

Kada sam prosle godine kupovao Sandera u Hit autu, raspitao sam se i o sitemima zastite od kradje naravno. Rekli su da se Zeder ne ugradjuje, jer se gubi garancija, moze Sapa sistem ili alarm koji oni ugradjuju..Ali ako imas napismeno i pecatirano onda imas sva prava, njihov je propust i garancija bi morala da vazi..Neverovatno je koliko su povrsni i kako se ponasaju prema kupcima..po sistemu bitno da smo mi tebi uzeli pare, a ti se dalje sam snalazi..Srecno!