Zamena staro za novo

prethodna tema - sledeća tema

dukati

 :hm:   Ima li ko saznanja, može li se zameniti auto koji trenutno vozimo za nov uz doplatu. Ja imam Logan 1.4 MPI Ambiance, registrovan zadnjih dana u decembru 2006,prešao 23200 km. Zanima me koliko bi otprilike trebalo doplatiti za isti takav model ali naravno nov. Ako neko ima saznanja kako u prodajnim objektima Dacie procenjuju aute molio bih da stavi na forum. Kad sam uplaćivao Kasko osiguranje u DDOR-u, onaj agent je tresno odoka :40: :cekicem: vrednost auta na 5000 evra. :lux:

Loganovac

Na prethodnom forumu smo malo pričali o tome, procene dilera su tada bile nepovoljne. U ovoj sitauciji, sumnjam da mogu da budu bolje... A zbog čega bi menjao auto sa 23.000km?  Jeftinije bi ti bilo da si se vozio taksijem. :write: Jel znaš koji je sport najskuplji? Jok, nije tenis...


... skidanje najlona sa sedišta!  :Smiley: :Smiley: :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Daniel

Hehehe..tu si u pravu...ali najlepsi sport je upravo skidanje najlona sa sedista!!!

Dukati, trenutno nije bas povoljna situacija za zamenu, a ni za prodaju. Cene su otisle dole, ovi koji rade otkup ce te ucenjivati.
Tako da....opusti se i  :dance:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

dukati

#3
 :lux: Ma samo pitam, šteta bi bilo menjati sad auto, a i skupo je ko đavo. Taman sam ovaj razradio kako treba.  :dance:

Sir Oliver

Mislim da se jedino isplati varijanta starosti vozila do 3 godine.
Tada je još uvek koliko toliko realna cena.
Videćemo, tek su bacili udicu... Ovde smo svaki dan, pa ćemo videti kako je prošao onaj ko se odlučio na taj korak.
Ja o tome ozbiljno razmišljam, ali dogodine kad mi izađe ovih 3000 eura.
I drink to make other people more interesting.

Vladan

''Poštovani
procena za vaše vozilo iznosi 3400 eur-a.Veliki problem je što vozilo nema servo uređaj i klimu.''

Dobio sam odgovor :) U pitanju je Dacia Sandero 1.4 +tng 44000km nov 2008 održavan u ovlašćem servisu Ne znam šta vi mislite o ovome?
:)

Damir Oravec

Za pet godina staru Daciu, bez klime i serva poprilicno dobra procena.

Vladan

I ja mislim da je OK (očekivao sam manje)automobili bez klime se jako teško prodaju ali opet treba jos solidno doplatiti do novog naročito sa tng. Na oglasima vidim da traže za isti od 3800 do 4800 ali mislim da je to malo verovatno.
:)

david

Procena za moj Laureate 1.6 2009god. plus Laureate pack sa dva seta guma, alu felnama, krovnim nosacem je 3600-4000e sa predjenih 32000km  :ha:

madridista

kod prodavaca vozila staro za novo je uzasno niska cena.....ja ne smem da pomislim moj logan 1.4tng  2005  80000km bez ikakve opreme koliko bi bio procenjen  :cool:

ivan-bgd

Sve to što imaš uz njega ,a što si naknadno dodavao poskidaj i dobićeš istu tu cenu.A ovo posle lagano prodaješ jedno po jedno i izvući ćeš još koji evrić.Sve u svemu mislim da se trange-frange kombinacija slabo isplati osim ako imaš viška para .... :ne: Pametno je sve to i lepo da se vozi uvek nov auto,nisu na zapadu ludi ali...ovo nije zapad. :ne:

Loganovac

Na osnovu procena Davidovog i Vladanovog automobila može se zaključiti da plinski uređaj ipak ima značajan uticaj na cenu polovnog vozila. Plinski uređaj ispade da vredi isto ili više od sve razlike od 1.4 Vulgarisa do 1.6 Laureate Plus!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dzule

jako se lako izracunava amortizacija, prve godine ide 30%, a svake naredne po 10%. za sedam godina se racuna da mu je amort.vred. ravna nuli. e sad, problem je sto mi, jel' da nemamo love da menjamo kola kao na zapadu, pa se smatra da je nov auto do deset godina.....
ovo je mozda dobra prica za ljude koji imaju pet, sest godina stara auta, i koji bi ih mozda menjali....jer realno pet godina se ni ne ocekuje da auto pocne da pravi probleme....
davide, ja mislim da je to sasvim realna procena...mi smo sandera 2010 platili u laureate paketu 8770, pa kada bi izracunao 50% od toga dodjemo do toga da bi mogao dobiti max. 4385 eura po tom racunu.... cisto sumnjam da bi neko kupio tri godine star auto sa 30.000 km na satu za 5.000, recimo.....a ima nov pocev od za 7.790....

Zoran

Po mojoj nekoj računici auto svake godine gubi oko 13% svoje vrijednosti iz prethodne godine. Tom računicom auto star 5 godina vrijedi 50% od novog, 10 godina star vrijedi 25% od novog, 15 godina star vrijedi 12,5% od novog. Mislio sam na putnički auto kakve mi imamo uz neku godišnju kilometražu do 15 000 km.
Sam svoj gazda - vazda.

jasho

Ja recimo svog ako bih baš morao da prodajem ne bih dao ispod 4500e, a na pijaci bi počeo sa 5000e, 2008 godište, tng, klima, 79000km, sad će neko da kaže da je to previše za to godište i km, meni nije mislim da taj auto vredi toliko, kad sam ga uzimao cena mu je bila 8700e, super ide i poprilično je dobro očuvan, i lično mislim da bih mogao sigurno još 3-5 godina bez problema da ga teram :welcome: što mi je i namera.
Skoro sam imao ponudu za novog megana 2010 35000km 1.4 benzin, udaren u krilo, zamena i farbanje oko 500-600 evra bi izašlo, cena 3000e, rekoh ne hvala!!! :whistling: