Modifikacija desnog brisača na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

msecanmo

Pa da se pohvalim i ja :woo-hoo: Pošto si mi objasnio sve kako treba dao sam se poslu i odradio desni brisač. Evo i slika stvarno je puno bolje brisanje :too: :too:


scepo

msecanmo jesi li ovo sam odradio ili si profesionalcu ostavio ?

stalker

Ne treba za ovo profesionalac, samo malo volje i alata.

Mostarac, svaka čast, vidim da si dobro pratio nastavu  :aplause: :aplause:

Kad se sretnemo  :ziveli:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Svarog

#18
A zar se sada ne sliva voda upravo ispred vozača kad brisači rade s prekidom? Tačno je da levi skloni liniju koju ostavi desni brisač, ali ipak ostaje jedan mali neobrisani deo s kojeg može da se sliva voda. I to ispred vozača. Na slici se ipak jasno vidi da je onaj neobrisani trougao koji je bio na sredini, sada manji, ali pomeren ispred vozača. I zar voda koju ostavi desni brisač ne smeta dok je levi ne skloni, makar to bio samo deo sekunde?

stalker

Ne smeta to, na to su već mislili oni inženjeri koji su na ostalim autima napravili ovaj sistem rada brisača.
Od kad sam spoznao za ovaj Loganov "nedostatak" redovito pratim kako rade brisači na ostalim autima.  :wind:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

msecanmo

#20
CitatMostarac, svaka čast, vidim da si dobro pratio nastavu  :aplause: :aplause
Naravno da sam sam odradio :woo-hoo: Pošto mi je čovjek sve lijepo objasnio alat u ruke i eto rezultata. :too:
Samo što sam ja onu malu polutku skratio 9 mm tako da brisač ide još malo bliže lijevom brisaču.Stvarno ko ima imalo volje to je sat do dva vremena posla a isplati se :friends:
Pa načemo se jednom na nekom DACIA susretu i popit to pivo :ziveli: :ziveli:
I Stalker je u pravu kad kaže da nesmeta onaj mali curak što ostavlja brisač, kod mene je isto tako na škodi Fabiji i mogu samo reč da je puno bolje ovako :aplause: :aplause:

stalker

Vidio sam ja odmah na slici da si ti njega malo više skratio ali nisam htio ništa govorit.  :whistling:

Bolje da si sam priznao. :hihi1:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

ppejic

Umesto sečenja/varenja moguće je samo oštrije saviti ovu polugu.




Konačno savijanje za Cristijev auto (skratio je ukupnu dužinu za 5mm)


Pre savijanja


Konačno savijanje  za auto nekog njegovog prijatelja


Zaključili su da od primerka do primerka Dacia-e dužine poluga u sistemu nisu identičane. Zbog toga ukoliko se savije previše, desni brisač će prelaziti dosta u zonu levog.

Uskoro će ovu prepravku obraditi i kroz video tutorial.




stalker

Ja sam u startu razmišljao isto ovo napraviti ali kad sam vidio da su rumuni radili skraćenje poluge i ja sam odabrao tu varijantu.
Na kraju je bitno da dobijemo željeni efekt.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

hobbista

Odradio i ja danas na brzaka - nije bilo planirano, i nije mi bio aparat pri ruci, pa nema slikica :(

Uradio sam metodu savijanja. Malo je nezgodno uhvatiti u stegu, pa mi se osovinica razmrdala na pola posla. Onda sam video da je osovinica nazubljena i nabijena na tesno, pa sam je izvukao, savio polugu, i vratio na mesto.
Sada desni brisac ulazi oko 1cm u zonu levog brisaca :)

Pored alata koji je naveo stalker, potrebna je stega i 2 komada omiljene srpske alatke - cekica :D
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D