Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

MitarMrgulic

Onda reci ugrubo :)

glavonja3

Ugrubo je isto kao ranijih godina - oko 100 KM (otprilike to dobijem kada odbijem te dodatne poslove).

Loganovac

Veliki servis kod ovlašćenog u Šapcu za 100KM?  :lockt:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Slobodan čovek

Citat: saša61beograd poslato 27.08.2018. - 10:27
Ja bih vozio barem još godinu dana.Vek fabričke pumpe nije ograničen na 60.000 km.Mnogima je izdržala i duplo više.Znači da ne treba raditi servis samo zbog pumpe.A zamenska može da procuri jako brzo ako se stavi loša (treba razlikovati curenje na semeringu i curenje na dihtungu).Uglavnom,sve je to jednačina sa mnogo nepoznatih,a tvoja mala kilometraža je baš specifičan slučaj.
Prati vrlo pažljivo nivo antifriza,otprilike sve preko 50-100 ml na 1000 km je neko curenje.I vozi tako još godinu dana.Ovo je moja lična procena,garanciju na dajem.
Generalno,rok i kilometraža za veliki servis jesu prestrogo određeni kod nas.I nije svejedno da li je kilometraža pređena u gradu ili u drumskoj vožnji.Ako je pretežno drumska vožnja,rok se može produžiti.Ako je gradske vožnja...ponavljam,jednačina sa mnogo nepoznatih,100% pouzdan savet je teško dati.

Citat: Zoran poslato 27.08.2018. - 10:53
Da je moj auto i ja bi vozio još jednu godinu ali bi ga prethodno pregledao. Ključ 18 za okretanje radilice i zubarsko ogledalce i pregledam kroz rupu kada skinem Al  okce za kačenje motora (nema klimu ni servo volan ).

Хвала. Мотор није пуно оптерећен. Углавном возим сам, по ауто путу (онај део кроз Београд) и мањи део кроз насеље где има мало семафора (до посла и назад, 20 + 20 км). Тако да ми се баш и не ради поново велики сервис. Не волим да мењам делове из прве уградње без потребе (пумпа за воду), тако да ћу на следећем малом сервису тражити да ми визуелно провере зупчасти и пумпу, а ПК каиш ћу веровано заменити.

Andrix

Ja sam u 5 god i na 35000 km i nepada mi na pamet da radim veliki servis. Iako je pretezno gradska voznja. Svojevremeno sam na ranijem loganu radio na 4 god i oko 30000 predjenih km i sve se caklilo kao novo. Tada zamenjena i vod.pumpa koja je kod sledeceg vlasnika procurela, na oko 15000 od zamene.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

glavonja3

Citat: Loganovac poslato 28.08.2018. - 10:23
Veliki servis kod ovlašćenog u Šapcu za 100KM?  :lockt:

Pare govore univerzalnim jezikom.

Loganovac

Ajde onda, molim te, ili slikaj taj račun ili bar napiši šta je koliko koštalo, koliko delovi i koji i koliko ruke.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Cekam racun da palim za Sabac.

Slobodan čovek

Citat: Andrix poslato 28.08.2018. - 19:18
Ja sam u 5 god i na 35000 km i nepada mi na pamet da radim veliki servis. Iako je pretezno gradska voznja. Svojevremeno sam na ranijem loganu radio na 4 god i oko 30000 predjenih km i sve se caklilo kao novo. Tada zamenjena i vod.pumpa koja je kod sledeceg vlasnika procurela, na oko 15000 od zamene.

Па управо то. Делове из прве уградње чувам још у подруму. Чак сам размишљао да, када будем радио велики сервис (можда за годину и по), носим да ми уграде стари затезач и ролер. Додуше, биће тада 10 година стари, али само 25.000 км је на њима. Оригиналну пумпу за воду нећу да мењам.

miloje78

Pozdrav svima ,pre par dana sam pozvao ovlasceni servis da bi zakazao redovan mali servis jer mi ide registracija.Upitali su me koliko je auto presao rekao sam 38000,koliko je star auto odgovor je bio 4 godine na sta su mi oni odgovorili da ja sad moram da radim veliki servis jer je po papirima veliki servis na 4 godine ili 60000 km pa sta prvo istekne.Gledajuci da mi je mali servis za Dacia Logan 1.2  16v bio 9000 prosle godine upitao sam koliko ce da me kosta veliki servis racunajuci da jos tri godine imam garanciju da idem kod njih da to odradim. poslali su mi meil sa ponudom i cena za veliki servis u ovlascenom servisu je 51000 ,a u radnji da kupim delove jer sam se posle toga informisao 17500.Pa me interesuje da li je to normalno i sta da radim.

bugi

Ja ne bi radio veliki servis na 38000 km, pogotovo sto su ti delovi iz prve ugradnje boljeg kvaliteta od ovih koje kasnije ugradis.
P.s. renou u stranim servisnim knjizicama je vremenski rok 6 godina

kiconix

U pitanju je samo tvoj izbor oko garancije.
Ako zelis da nastavis sa garantnim rokom moras da odradis veliki servis kod njih.
Ukoliko ne zelis vise garanciju, ne pipaj nista.
Miran si jos godinu dana (licno mislim i narednih 38k).

MitarMrgulic

Cekaj druze,

Ako je auto star 4 godine, kolika je garancija kod tebe...

Mislim da ti raniji Logani nisu imali preko 3 god garancije.

Raja

Doplatom može da se produži garancija za još par godina.

Veterinar

Ili kupovinom na kredit...