DUSTER 1,5 dci 115 vs DUSTER 1,0 TCG+LPG

prethodna tema - sledeća tema

MitarMrgulic

Pozdrav drugari,

U BiH se "zavrtila" akcija Dustera, bijelih confort, sa 1,5 dci motorom.

https://www.dacia.ba/akcije/prodajne-akcije.html

Neka su razmišljanja supruge i mene, da bi se moglo pokušati dati Renault Megana 1,5 dci 85 ks 2011/12 u račun i zatvoriti neki kreditić :)

Sada, Megan nam se ne daje za neke jeftine pare u račun, jer je od prvog dana kod nas, prešao je cca 110 000 km, svi servisi rađeni u ovlaštenoj servisnoj mreži, ima Cobra alarm itd., pa ne bi da ga damo u račun bez bar 6000 eura.

Baš je domaćinsko auto.

Duster nam je interesantan ovaj sa akcije, jer je odmah dostupan, a nije loš ni ovaj  1,0 +lpg koji je i jeftiniji oko 3000 KM (1500 eura).

Imamo uglavnom gradsku vožnju, sa nekim sporadičnim izletima izvan grada, tako da nam ova terenska opcija nije važna, više nas privlači ispravno i uredno auto sa 7 godina ili 100 kkm garancije :)

Neke kolege mi savjetuju da ne gledam Dustera ni Daciu, da se pronađem u nekoj novoj Oktaviji ili sl.

Kakvo je Vaše razmišljanje?

KizaHood

Vi's, a ja sam recimo dizela odmah odbacio iz razmisljanja i dilema mi je bila 130Ks benzin vs 100Ks plin; nego vidim ti volis dizel, pa rek'o da te ne odvracam mojim razlozima, za koje mi ljubitelji dizela tvrde da nisu utemeljeni na ispravnoj logici; a i nisam bas kompetentan za tehniku... (doduse moji razlozi protiv dizela i nisu tehnicke prirode, vec politicke)

Sto se kredita (i finansijskih konstrukcija uopste) tice tu jesam kompetentan (iduceg meseca 20 godina rada u banci) i posavetovao bih te da, ako vec nemas kes na gomili da se izduzis za nov auto, za sad zadrzis taj skoro nov auto koji vec imas, a koji nije bas ni mnogo presao.

Sem ako ti se nisu bas smucila niska kola, ali kontam nije to razlog, kad uopste pominjes Oktaviju kao mogucu opciju...

MitarMrgulic

Kiza,

Razmišljamo slično...

Megane mi se ne daje, jer je domaćinsko auto, koje bi, ako Bog da, trebalo bez većih ulaganja, preveslati još 50-60 kkm ili 5-6 godina, kad će realno, biti u dobrom stanju i za zamjenu.

Ni ja nisam ljubitelj diesela, ovo je auto koje supruga vozi, jedino me privlači, što je post-prodajno mnogo traženiji kod nas u BiH....

Aleks

Ja bih zadržao Megana, ne možeš dobiti novca koliko on vredi. Bar ga iskoristite još koju godinu, može on da služi još dugo, motor je tek razrađen.
Što se tiče dileme, dizel vs tng ja bih se odlučio za dci.

MitarMrgulic

Hvala Alex,

Megane je stvarno ok i ja sve više tako razmišljam...a opet, sa druge strane, privlači me i SUV kao prvi džip u vozačkoj karijeri, i meni i supruzi :)

Aleks

Ako nije 4x4 verzija nema ni Dz od dzipa tj. terenca.
Veliki je to auto za svaki dan, već imate jedan karavan. Megan berlina je mnogo praktičniji za suprugu i od Logana i od Dustera.

srbininside

Evo i moje misljenje, posto vozim Dustera 1.0.TCe skoro godinu dana. Idi u salon, provozaj Dustera i novog Megana, povedi i suprugu, pa ces i sam videti utiske. Vodio sam zenu na test voznju kada smo kupovali, razmisljali da povecamo ratu za kredit i uzmeno Megan Grand Coupe jer nikada do tada nismo vozili SUV, a i mnogo je luksuzniji unutra, probali prvo Megana, pa Dustera, ali  supruga je posle 500 metara voznje rekla Duster.
Sto se tice velicine i voznje, veruj mi da ga je lepse zbog te visine voziti od bilo kog drugog, o ivicnjacima, lezecim policajcima, rupama, da ti ne pricam, iako deluje veliko, po dimenzijama je kraci/uzi od vecine limuzina,.

Kada sam ga uzimao, nije bilo u Srbiji LPG varijanti, ali posle svega ne bih ni uzimao tu verziju, jer potrosnja je u proseku 7l/100km od kojih je bar 50% po centru Beograda. Koristim aplikaciju za pracanje potrosnje, sipam uvek do pun rezervoar, tako da je prilicno precizno merenje. Ne znam da li ce ti se na 10-15k  kilometara godisnje isplatiti plin, ako planiras redovno da ga odrzavas i radis ateste na 5 godina.

Ovi sto govore da nema ni Dz od dzipa kod Dustera bez 4x4 su hejteri koji ce te na semaforu gledati i komentarisati "sr*nje je ovo, znas sta je za te pare mogao da vozi" ali i na sledecem ce zastati da pogledaju i traziti mu manu ;)
Za svaki dan i seoske puteve motor 1.0 i pogon samo na prednje je vise nego dovoljan, a 4x4 ima smisla ako vozis po ozbiljnom snegu bez lanaca i ako hoces da ides na "Dzipijadu u Kupresu"...

Sedi u neko test vozilo, provozaj, ne razmisljaj da li na njemu pise Renault, Dacia, Fiat, Hyundai, pa sam vidi.

Ovde na forumu sam u zadnje vreme primetio da svi redom pljuju Daciju, hvale Fiat, Opel, Hyundai i slicne omiljene majstorske marke, a voze svoje Dacije po 10-15 godina bez ozbiljnih problema i onda se pitaju kako to da su skocile cene.

Pogledaj i na kom mestu se po prodaji u Evropi nalazi Duster, pa ce ti i to nesto reci o odnosu cena-kvalitet.

Aleks

Nisam hejter, i ne pripadam ni "ovima ni "onima". Ovo je forum čija je svrha razmena mišljenja i iskustava.
Imam veliko iskustvo u vožnji terenaca po terenima gde ljudska noga nije kročila, zadnjih godina većinom baš Dusterom.
2wd nije i ne može biti terenac ili dzip kako se u narodu češće naziva, ne samo Daster već bilo koji drugi suv.



srbininside

Pa i ja sam izneo svoje misljenje i napisao sam da ako nece na "Dzipijadu" 4x4 mu nece bas trebati. Za izlet po seoskim putevima je vise nego dovoljan jer ima visok klirens.

Price kako 4x2 nisu SUV-ovi ne stoji, jer ih cela autoindustriji tako kategorise. Nisu ni 4x4 svi isti, ali da ne ulazimo u sitna creva, mislim da je jasno sta sam hteo Mitru da kazem.

I da, daj mi sluzbenog 4x2 Dustera, pa ces videti kako cu bar 90% tih puteva gde ti prodjes sa 4x4 isto savladati.

P.S. Od svega napisanog si se uhvatio za "hejteri" a nije bila uvreda, nego opis takvog stava ;)

Aleks

Citat: srbininside poslato 05.03.2021. - 15:22
... I da, daj mi sluzbenog 4x2 Dustera, pa ces videti kako cu bar 90% tih puteva gde ti prodjes sa 4x4 isto savladati.

Imaću ovo u vidu. Ako mi se bude desilo da se negde zaglavim zvaću te da me čupaš.  :ziveli:

speedo

Isprobao sam Duster dizel i to je dosta dobar auto, a ja se trudim da budem realan bez obzira što vozim Sandero. Neki prvi dojam je da dosta plovi po putu, meni se to baš i ne dopada. Ali svim ostalim sam - na prvu - baš bio pozitivno impresioniran.

Opet, krediti i računica...svako zna za sebe. Ko može i ko hoće neka sebi priušti, to je moje mišljenje. Obe ponude (i benzin i dizel) su korektne. Ono što neće biti korektno je njihova procjena tvog megana...ja tipujem na oko 3500 eura.

MitarMrgulic

Ovi svi Dusteri na akciji su bijeli i nisu 4x4, confort je oprema, sa još nešto dodataka, tako da je oprema solidna.

Ovaj 1,0 sa LPG je negdje na 2800 KM, znatno je jeftiniji,....

Ne znam, kako sada stvari stoje, od Megana mi se ne rastaje, a pogotovo ne za male pare  :ne:


kiconix

Onda si resio problem.
Zasto uopste i razmisljas.  :ne: