Dacia logan 0.9 tce easy r

prethodna tema - sledeća tema

Batakole

Pozdrav svima kupio bih daciu logan , video na oglasu daciu logan 0.9 tce easy r iz 2017.godine ful paket oprema. Koliko sam video na forumu sam auto i motor su dobri jedino je taj menjac nepoznat. Da li je neko imao bilo koju daciu sa tim menjacem, koliko je pouzdan, ima li kvarova i slicno.Mala dopuna da li neko zna nekog dobrog majstora koji bi uz nadoknadu pregledao taj auto pre kupovine

MitarMrgulic

#1
I ja sam čuo da taj mjenjač nije baš sretno rješenje i da je vrlo brzo povučen iz prodaje.

Kraj puno drugih dobrih opcija, ja bih ga zaobišao, ali to je samo moje mišljenje.

bocca

Vozio sam se u Citroenu C4 sa robotizovanim menjačem i malo više konja i ja tu ne bih ništa dir'o! Mislim da je za manje zahtevne vozače sasvim ok. Povučem je brzo jer je bio skup za tako jeftina vozila kao što je Dačija a ipak nije automatik. Trebalo bi to da probate pa kako vam legne! Pozdrav.

Mare

Beše, beli Logan?  :to:
Dobar je to automatik - ali samo zamena ulja na 60k km i ne bi trebalo biti problema. Baš kao na svakom automatiku.

LeNgenda

Nije to automatik.

Ko nikad nije vozio automatski menjač, pa uzme da se vežba po prvi put na ovom robotizovanom, utisak je sigurno "au, što je dobro da ja ne moram da drukam kvačilo..."

Ali, ako si ikad seo u auto sa automatskim menjačem u poslednjih 40 godina, ovaj robotizovani je u nekim situacijama čak i opasan jer je vrlo, vrlo inertan, pogotovo pri šaltanju na više.

Meni je bilo vrlo neugodno da ga koristim tih par sati koliko mi je bio na raspolaganju pre godinu i po.

Održavanje je prosto, jer je identičan manuelnom, samo što hidraulika pokreće birač i druk lager.

Iskreno, ne preporučujem.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Keka

#5
Posto u Srbiji ima vise Kadeta kocki koji nisu truli nego Dacia sa EasyR menjacima, a o majstorima da ne pricamo...Ja bih od toga odustao.

Usput, bio je jedan beli Logan  0,9 TCe sa tim menjacem, vukao se po oglasima mesecima...Sad se odjednom pojavljuje beli Logan preko Hit auta...izgleda ga je neko dao staro za novo po sistemu daj sta das.

Na testovima je bilo dosta zamerki na ponasanje menjaca.

https://www.garaza.rs/garaza-test-dacia-sandero-0-9-tce-easy-r/

https://www.b92.net/automobili/vozili_smo.php?yyyy=2018&mm=04&nav_id=1383885
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Vozio sam se u jednoj Opel Korsi sa sličnim,robotizovanim menjačem.Utisak je kao da brzine menja neki super nežni vozač na Bensedinu,dupla doza.Ali je auto lepo išao,po gradu,pri umerenim brzinama.