Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

185/65r15   88t,   dot 2xdf  hv  h   1513, cena na 6 rate (nemam pojma kolko bese, treba da tražim racun)
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Veterinar

Rezervna nekorišćena Continental guma ukombinovana sa istom takvom kupljenom od člana nemanja.jeza. Ovo pišem kako bih možda nekoga motivisao da iskoristi svoju rezervnu gumu na sličan način i uštedi koji dinar. Do sada mi je to uspevalo sa svim automobilima (koji su kupljeni novi) koje smo vozili u kući. Verujem da ćemo biti mirni naredne dve godine (dosadašnje gume (prešle su oko 35000 km) će provesti dve sezone na zadnjoj osovini (svake godine po jedan par)).

ivan-bgd

Ja imam dve rezerve(prva moja ,a prošle god. pazario još jednu)sa istom namerom nego se bojim da od stajanja ne propadnu,a ove koje su na autu su prešle 34000,s tim da sam ove godine rotirao zadnje gume na prednju osovinu.

Andrix

#378
Naravno da sam odmah novu rezervnu prodao, a namontirao zimsku, tako da za zimu imam jednu manje za kupovinu.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

trajce

Moja rezervna fabricka Montana jos je u gepeku. Posto je nisam upario pre dve godine mozda je skinem i prodam negde kao polovnu i dodam jos tri felne za zimske gume.  :ne:

Andrix

Moju rezervnu Montanu posle 8 god u gepeku, kada sam prodao kola kolegi, neki vulkanizer je bacio, iako je presla 20 km. Od tolikog stajanja propadne....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

jasho

Ja imam malu nedoumicu šta činiti, naime sad bi trebao da stavim zimske gume i skinem letnje fabričke Mišelinke made in Romania DOT 3208, sa njima sam prešao između 65000-68000 km, imaju još jedno 2 mm do graničnika na šari, znači po tome mogu još, ali sa strane imaju sitna napuknuća, kao kad koža popuca, sad šta činiti staviti zimske, baciti ove i na proleće 4 nove letnje, ili ostaviti ove za još jednu sezonu :ces:

Šta vi mislite kad je vreme da se kaže zbogom pneumaticima?

Raja

Tvoja dilema je lako rešiva. Ako si pri parama primeni plan broj jedan. Ako nisi, primeni plan broj dva. Taktika za plan broj dva je sporija i obazrivija vožnja
naročito po mokrom kolovozu zbog izraubovanosti i starosti pneumatika. Varijante plana broj dva su razne, ja sam primenjivao varijantu "beli miš".

saša61beograd

I moj komšija sa Reno tvingom je imao planove i varijante.Onda mu se na auto putu raspala matora guma sa dobrom šarom,zadnja i Reno je završio na krovu.Od tada komšija ima samo jedan plan:svake četvrte godine kupiće nove gume.
Ps.Niko nije bio ozbiljno povređen,a Tvingo je dobio novu,polovnu karoseriju.Koštalo je kao mnogo,mnogo novih guma.

jasho

@ Čika Raja  :to: za belog miša i ako može malo detaljnije navedena metoda
@ saša I komšo je znači bio emotivno vezan za gume
  :D
Pare nisu problem, para nema, šalim se, znači ipak da se ja njih rešim nakon punih 5 godina i da se ne igram sa tim može još da gura?!

p.s.

Ima Profesor Steva stalker aka Expendable na CBC jednu temu Baki, al' ti skupo ovo ulje! malo me podseti ova moja dilema na to  :too:

:ziveli:

Raja

Varijanta "beli miš" ti je ono kako voze notorni alkosi: polako ali "sigurno".

zac

#386
 :Smiley: :Smiley: :Smiley:
:respect:

samsung

Fabricke michelinke na prednjoj osovini posle manje od 18000km i 9 godina zamenjene gumama 185 65r15 barum brilijantis 2 ....nazad ostale stare michelinke koje su u puno boljem stanju :D.

Cena baruma 5000din po komadu  u coningu.Izbor letnjih guma jako los jer ocekuju novu  nabavku.

Nisam mislio uzimati barum pogotovo sto nisam bio odusevljen fabrickim brilijantisom na loganu dci ali me prodavac ubedio da su bolje od starog brilijantisa i da ih uzmem posto se navodno rade u continentalovoj fabrici u Nemackoj?! :ces

Stvarno na njima pise made in germany! Cudno!




pozdrav iz St.Pazove

Andrix

Barum je ipak samo Barum
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

samsung

Ni michelin nije vise ko nekada!
pozdrav iz St.Pazove