Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

Klacka mi malo motor, i malo vise vibrira na leru,  mislim da je ona gornja hidraulicna stopa motora pri izdisaju.
(donja stopa menjaca je nova)

Na njoj stoji sifra 112849221R, i OEM izgleda ovako




Medjutim zamjenska koju nalazim je Hutchinson 586645 i izgleda ovako:




Pa me interesuje da li je to to?
Ova hutchinson je malko drugacija, pretpostavljam da je ovaj crni dio od celika jer je jeftiniji za proizvodnju, ali mi rupe djeluju da pasuju, odnosno da su iste kao kod OEM nosaca koji je citav od ALU?



nik

Po Autodoc sajtu ova Hačinsonova odgovara za Sandera 1.5 dCi od 75 i 88KS godišta od 2010. nadalje.
https://www.autodoc.co.uk/hutchinson/8228568

Po broju koji stoji na delu odgovara ovaj Mecger i odgovara za Sandera 1.5 dCi 65, 68 i 86KS od 2008.godišta nadalje i 75 i 88KS od 2010. godišta nadalje.
https://www.autodoc.co.uk/metzger/19156327

S obzirom na to da Mecger odgovara i modelima koji su u opticaju od 2008. i 2010. godine, a Hačinson samo za one od 2010. godine, moguće je da postoji neka promena koja onemogućava montažu na prvobitne modele (ne bi bilo ništa novo u autoindustriji).
Najbolje ako možeš da uporediš na licu mesta.

Zoran

Odrađen 45.-ti mali servis u vlastitoj režiji.
 685 000 km
 Sluša kao curica, pa dokle vidjet ćemo.
Sam svoj gazda - vazda.

MitarMrgulic

Idemo do milion km Zoki...

Sa ovim što si do sada prešao, mogao si otići do mjeseca i nazad (oko 600 000 km), pa da ostane i još za koji krug oko zemlje...

Koliko je to otprilike novaca bilo za 45 malih servisa?

Zoran

Stanje 700 950 km.
Motorno ulje Optima Magnum 5w 40
Filter ulja MANN  W75/3
Ulje u mjenjaču NFJ 75W 80 ELF
 Dvije podloške.
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Evo da se prijavim i ja u samoodrzavanje sa autom starim 1 god. Promenih sam filtere vazduha i klime / polen/ jer na prvom servisu, koji je radjen na 12000 i posle 1 god. nisu menjali u ovl.servisu. Pitah ih sto - rekose menja se posle 30000 km,  a ona jedna god - nista ?? U svakom slucaju jeftinije sam prosao, jer sam  ih sam kupio, za 3 sek. video kako se menja za vazduh, a za klimu je isto kao i na Dacijama 2 generacije, samo sto sada ima samo jedan torex.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

slavko_bgd

Ovlašćeni servis na redovnom servisu ne sme da zameni ništa za šta nije dobio izričitu saglasnost vlasnika vozila potpisom na radnom nalogu. Ja filter klime i metlice brisača menjam 2x godišnje a vazdušni filter po proceni ili na max 20kkm. 

Andrix

Da su bar pitali. A kako zamenise filter gasne faze za plin, kad se i on menja na 30000
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

slavko_bgd

#1523
Ako piše na radnom nalogu koji si potpisao morali su da ga zamene. A kako i zašto je došlo do toga - zaista ne znam i ne da to komentarišem.
Smem samo da dam savet da proveriš da li slučajno u dokumentaciji koju imaš nije naveden vremenski uslov od 1g za zamenu tog filtera.
Ako jeste- onda je sve OK. Ako nije a nalazi se i na radnom nalogu i na računu- onda ne možeš ni da reklamiraš.

Očekivano je da se pre ulaska vozila u servis, dakle u fazi prijema vozila, popuni radni nalog tako da stranka apsolutno razume šta će se raditi na vozilu, da je saglasna sa tim i da zna šta potpisuje. Najveći procenat stranaka tačno zna šta (ne)treba da se radi na kom redovnom servisu i pre nego što dođe u servis, tako da u najvećem broju slučajeva nema nesporazuma.

Zoran

708 000 km
 Zamjena termostata sa gumicom(Topran)(89°C) i kućišta (Topran).
 Dosuto 1.5 l antifriza. Sistem odzračen i sve ok.
 Još jednom da napomenem. Ako vam magli šoferšajba, čudno , znajte da negdje pušta antifriz.
Sam svoj gazda - vazda.

Raja

A i oseti se da vonja. Zimi je mnogo dramaticnije, naglo zamagli sofersajbna.

Zoran

Tek danas vidjeh da ima kupiti i metalno kućište termostata ali prošla baba sa kolačima.
Sam svoj gazda - vazda.

Protoss

Pozdrav svima u grupi! Imam pitanje u vezi komplet table na loganu 2005. Zanima me gde su sve srafovi da je pritetnem jer skripi malo u gornjem delu kod sofersajbne. Nasao sam jedan iza radija, dva sa ispod duguljastih poklopaca sa krajnje leve i desne strane i dva u dnu srednje konzole ispred drzaca za case. Jer ima jos neki negde da mi je promako pogoto u tom gornjem delu?

saša61beograd

Guglaj na YouTube-u tutorijal za demontažu table na Loganu,pa gledaj šta rade i gde su šrafovi.
Ne bih ja to čačkao ako malo škripi.